fn+f2(uyku modu) kullandım pc kapandı ve birdaha açılmıyor !!!!

Başlatan mukavemeth, 08 Temmuz 2010 - 18:55:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mukavemeth

arkadaşlar lenovo y530 laptop var elimde ve  fn+f2(uyku modu) kısayolunu kullandım pc kapandı ama birdaha açılmıyor. elektrik egliyor fakat görüntü gelmiyor  5 sn sonra tekrar kapanıyor.  lütfen biri bana yardım etsin pcmi kurtarmak istiyorum :S:S:S:S

mcan

Bataryayı ve adaptörü çıkartıp, bilgisayarı açma tuşuna 30 saniye kadar basılı tut. Ardından bataryanı ve adaptörünü takıp bilgisayarını başlatmayı denermisin.
aquila non captat muscas!

heartsmagic

Pili sökmeden kapama tuşuna basılı olarak da deneyebilirsin önce. Olmuyorsa @mcan'ın önerisini de denersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mukavemeth

heartsmagic

Pili söküp bekledin mi? Makineden elektirik kesildikten sonra artık işletim sistemi ile ilgisinin kalmaması gerekiyor. BIOS geçişini falan görüyor musun?

mukavemeth

pili söküp bekledim .. bios ekranı keşke görünse ordan bişeklde kurtulur. az önce fak ettim  pili söküp artından tekrar açınca  laptopun bütün ışıkları yanıp(caps vs.) 5 sn sonra pc kapandı 2 sn sonra tekrar açıldı  bu sefer tüm ışıklar yanmadı(caps vs.) ama görğüntü yine gelmiyor pc tepkide vermiyor.

heartsmagic

mukavemeth

nasıl yani ? anlamadım. laptobu açınca bunlar oldu. laptoba hiç görüntü gelmiyor. bu arada 2 işletim sistemi birden vardı vista ve ubuntu(10 LT). belleklik ve disklik hehangi birşey yapmadım henüz.

heartsmagic

Suspend ve hibernate diye ayrılıyor bu uyku kipi. Suspend belleğe, hibernate diske alıyor sistemi yanlış bilmiyorsam. Bunu sormuştum. Duruma göre diski veya bellekleri söküp beklemek iş görür mü diye merak ediyorum sadece.

mukavemeth

heartsmagic

Dediğim gibi diski sökmek ne kadar fayda sağlar bilemiyorum. Aslında güç kesilince işletim sistemi devreden çıkıyor olmalı.

mcan

mukavemeth, pili ve adaptörü söktükten sonra bilgisayarı açma tuşuna 30 saniye basılı tuttun mu? Bu işlem bilgisayar üzerindeki tüm elektriği boşaltır (kondansatörlerde yüklenen elektrik, statik elektrikler vs). Bu işlemden sonra açtığında düzelmesi gerek.
aquila non captat muscas!

mukavemeth

Mohican

fn + f2 uyku modu değil ki , sen ekranı kapatmışsın... Bilgisayarını aç biraz bekle açılsın fan sesi geliyorken tekrar fn+f2 ye bas düzelir.
Şikâyetçi olup ağladığım nice günler oldu. Zaman geldi ki, ağladığım günlere ağladım Hazreti Ebû Bekir

heartsmagic

@Mohican, gözünden kaçmıştır muhtemelen. Başlık iki sene öncesine ait.

shox

Konu güzel hortlamış :)) ama butür başlıklara kilit vurulması daha doğru olmazmı?

zembela

:D başlığı açan mukavemeth, Mohican'ın mesajını okur umarım. Yoksa bilgisayarı öylecek kalacak. Dışarda linux için ne kötü şeyler söylüyordur şimdi :D Oysa yaptığı ekranı kapamak sadece :D

Mohican nasıl buldu bu başlığı o da ayrı bi merak konusu :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: shox - 13 Temmuz 2012 - 09:01:09
Konu güzel hortlamış :)) ama butür başlıklara kilit vurulması daha doğru olmazmı?

Evet, doğrusu kapatmak veya arşivlemek. Çözümsüzleri genelde açık bıraktığımız için kalıyor bazen böylece.