[Çözüldü] Ev Dizinindeki Klasörler Masaüstünde de Görüntüleniyor!

Başlatan ikia, 08 Temmuz 2010 - 15:27:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ikia

Herkese merhaba.Crunchbang Statler Alfa2 üzerine Gnome kurdum.(Netbooka Debian kurmanın en kolay yolu idi çünkü. ;))Her şey harika; ancak bir sorun var:Ev dizinindeki documents, downloads, music, images vb. klasörler masaüstünde de görünüyor.Eğer masaüstünden silersem, ev dizininden de otomatik olarak siliniyor.Hatta ev dizininde oluşturduğum klasör, belge vs. otomatik olarak masaüstünde de görüntüleniyor.Çok uğraştım, henüz bir çözüm bulamadım.Hatta Openbox'u ve Thunar dosya yöneticisini de sistemden sildim, ama olmadı.
Bir çözümü var mıdır acaba?Şu anda sistemde sadece Gnome var.Teşekkürler.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

andirinli

ev dizininizde .conf dizininde
user-dirs.dirs diye bir dosya olur. onun içeriğini aşağıdakine benzer olarak değiştirip oturumunuzu kapatıp tekrar açın.

XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Masaüstü"
XDG_DOWNLOAD_DIR="$HOME/İndirilenler"
XDG_TEMPLATES_DIR="$HOME/Şablonlar"
XDG_PUBLICSHARE_DIR="$HOME/Genel"
XDG_DOCUMENTS_DIR="$HOME/Belgeler"
XDG_MUSIC_DIR="$HOME/Müzik"
XDG_PICTURES_DIR="$HOME/Resimler"
XDG_VIDEOS_DIR="$HOME/Videolar"
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

ikia

Teşekkürler @andirinli.
users-dirs.dirs ile birlikte users-dirs.locale'yi de tr_TR olarak değiştirince halloldu.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

bugra9

Konu çok eski ama rapor edildiği ve hala geçerliliğini koruduğu için rapor edilme sebebini ve cevabını buraya not düşeyim.

Alıntı yapılan: atilla9999
işe yaramıyor .config yokk user disr yok bu nasıl iş
Linux dağıtımlarında dosya ismi . ile başlıyorsa bu gizli dosyadır ve dosya yöneticin gizli dosyaları göstermiyor olabilir. Tercihlerden veya ctrl+h tuşlarıyla gizli dosyaların görünmesini sağlayabilirsin. İlgili dosya ~/.config/user-dirs.dirs konumundadır ve ~ işareti ev dizinini gösterir. Bu konumdan dosyaya ulaşabilirsin.

İlave olarak bu gibi durumlarda iletiyi raporlamak yerine konu açma isteğinde bulunabilirsin. Konuyu kilitli bırakıyorum eğer açtırmak istersen dediğim şekilde bildirirsin.