Diğer Dağıtımlar bölümünde, diğer dağıtımların alt bölümleri olsun mu?

Başlatan Eren, 24 Haziran 2008 - 04:26:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Diğer Dağıtımlar bölümünde, diğer dağıtımların alt bölümleri olsun mu?

Evet
39 (49.4%)
Hayır
37 (46.8%)
Kararsız
3 (3.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

heartsmagic

@maxspacemax, senle etti üç :D
Tamam anlaşılmıştır ki genel düşünce gerek olmadığı yönünde. Bu nedenle anketi kapatalım. Eğer ileride ihtiyaç olursa açabiliriz başlıkları. Biz fark etmezsek bir arkadaş Öneriler bölümünde bunu dile getirir.

Oylamaya katılan herkese teşekkür ederiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Diğer dağıtımlar bölümünde hangi dağıtım olsun? Ubuntu İngilizce resmi forumlarında bir çok dağıtım için destek bölümleri açılmış, bu işe sıcak bakmıyordum ama madem ana ve resmi İngilizce forum böyle bir şey yaptı bizde yapabiliriz. Ama ilk önce hangi dağıtımların bölümü açılmalı?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Ben hâlâ gerksiz diye düşünüyorum. Orada hareketlilik olabilir ancak bizde sinek avlar o bölümler ki avladı zamanında. Camiaya uymak güzel ancak biraz da esnek olmakta fayda var.

eren

Onlar bir sürü bölüm açmışlar. Biz çok ihtiyaç duyulan 2 alt bölüm açsak bize yeter diye düşünüyorum. Şu an forumda Pardus kullanan 150 civarı üye var. Pardus için bir bölüm açılabilir ancak Pardus'un zaten bir forumu var. Buna gerek var mı bu sebeple bilmiyorum.

Mesela kullanıcı sayısı yeterli düzeyde olan Ubuntu tabanlı Gos için ayrı bir alt bölüm olabilir. Ya da forumu olmayan Arch için. Belkide daha önce yönetimi bizde olan PCLinuxOS için.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

PcLinuxOS zaten pasif, hoş ben belki ucundan yardım ederim ancak biz bile çok ayrıldık PCLostan.
Arch'ın mail listesi var, bir de IRC kanalı. Ancak olsun madem diyorsak Arch olabilir, bir de Debian. Pardus konusuna girmeye gerek yok zira zamanında benden istenen ricayı iyi biliyorsun Eren :)

eren

Tezlerimi çürüttüğün için teşekkür ederim Serkan. :) O zaman gerek yok gibi duruyor. Türkiye sitesi olan dağıtımların alt alan adlarını açmak zaten bize yakışmaz ve arkadaşların emeklerine balta vurmak istemeyiz.

heartsmagic

Yok aslında balta vurmak olmaz bu. Cidden bir potansitel olsa açarız alt başlıkları ancak ben sinek avlayacağını düşünüyorum :)

Xenophobia

SuSE forumu için Serkan'a katıldığımı söyleyebilirim.Diğer dağıtımları pek bilmediğim için, bu kadar katılmam yeter galiba :)

Ki zaten biz de başka bir dağıtım ile başlayarak buraları bulduk.

Sorularımıza cevap alamadığımız ve insanların umursanmadığı yerleri bırakıp geldik.

eren

Haklısın Serkan. Ubuntu ve Pardus dışında ülkemizde diğer dağıtımları kullanan insan sayısı yok denecek kadar az. Onlarda yardım almak isterlerse zaten diğer dağıtımlar bölümü mevcut. Böyle düşündüğümde sana hak veriyorum.