[Çözüldü] Muhtarlık Programı

Başlatan cemkucuk, 07 Temmuz 2010 - 20:43:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemkucuk

Sevgili dostlar artık yavaş yavaş ısınmaya başladım. Babamın muhtarlığınada Ubuntu kurucam fakat iki şikayetim olacak. İlk olarak Nüfusun sitesine giremiyorum . Açtığımda site donuyor ve devamı gelmiyor. (http://adres.nvi.gov.tr) .
İkincisi olarak da asıl konu bir muhtarlık programı isteği. Bu programı sadece Nüfus Cüzdanı Talep belgesi çıkartması bile yeter. Eksta olabilir * tabi ki :) Şimdiden herkese iyi forumlar. Forumdaki ilk yazım.

Teşekkür Ederim.

ironic

Firefox ile girişte site sertifika doğrulaması istiyor. Bu aşamada mı donma oluyor?

Muhtarlık programı için wine kurarak şansını deneyebilirsin. Wine depoda mevcut.

Uygulamalar >> Donatılar >> Uçbirim

sudo apt-get install wine1.2

Wine ı kurduktan sonra kurmak istediğin programa tıklayarak , wine ile yüklemeyi dene. Belki bu şekilde çalışabilir.

canosayan

Böyle bir program varda onu mu çalıştıramıyorsunuz, yoksa keşke olsa mı diyorsunuz?
Chmod bizim işimiz.

cemkucuk

Alıntı yapılan: ironic - 07 Temmuz 2010 - 21:18:43
Firefox ile girişte site sertifika doğrulaması istiyor. Bu aşamada mı donma oluyor?

Muhtarlık programı için wine kurarak şansını deneyebilirsin. Wine depoda mevcut.

Uygulamalar >> Donatılar >> Uçbirim

sudo apt-get install wine1.2

Wine'ı kurduktan sonra kurmak istediğin programa tıklayarak , wine ile yüklemeyi dene. Belki bu şekilde çalışabilir.

Wine için teşekkür ederim denemiştim, birkaç pürüzüde giderdikten sonra oldu. Firefox'ta sorunu bir türlü bulamadım isteseniz şifreyi falan kafadan atıp deneyin. (Malum gizlilik dolayısıyla veremiyorum.) Büyük ihtimal dediğiniz doğrudur.[/b]

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Temmuz 2010 - 22:04:19

Alıntı yapılan: canosayan - 07 Temmuz 2010 - 21:19:58
Böyle bir program varda onu mu çalıştıramıyorsunuz, yoksa keşke olsa mı diyorsunuz?

Teşekkür ederim. Sorunum Çözüldü.

barış

Firefox'ta değil de diğer tarayıcılarda deneyin. Örn: Chrome

Bu arada yazınızın bütün hepsini kalın yazmayın. Sadece vurgulanması gereken yerleri kalın yazın.

ironic

Firefox da çeşitli ayar sorunları yaşadığım için şu an tam kapasite  kullanamıyorum.  Muhtemelen medya eklentileriyle ilgili bir sıkıntıdır.

Depodan chromium ' u indirip deneyebilirsin. Onda girişte sertifika istemiyor.

sudo apt-get install chromium-browser

Bu arada rica etsem, iletilerde gereksiz yere koyu, kalın yazı tipi kullanmayalım. Forumda bu tür ayrıntılara özen gösteriyrouz.  :)

cemkucuk

@ironic @barışubuntu Kalın yazı için özür dilerim. Aslında bende çok dikkat ederim böyle şeylere. Yardımlarınız içinde ayrı teşekkürler. :)

heartsmagic

Bende site sorun çıkartmadı. Sertifikayı elle ekledim ve devam ettim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cemkucuk

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Temmuz 2010 - 00:12:34
Bende site sorun çıkartmadı. Sertifikayı elle ekledim ve devam ettim.

Teşekkür ederim. Hata bendeymiş ve birkaç oynamayla düzelttim.  :D

ironic

Şu an tüm sorunlar çözüldü galiba ?  :)

cemkucuk

Alıntı yapılan: ironic - 08 Temmuz 2010 - 11:11:05
Şu an tüm sorunlar çözüldü galiba ?  :)
Evet çözdüm. Yardım eden herkese teşekkür ederim.