Linux'da Nvidia neden üstün?

Başlatan hasanyılmaz, 18 Mart 2008 - 17:18:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Ati Linux sahasında neden zayıf? Birçok kişi Ati'den şikayetçi bu konuda.

Ati'nin zayıflıklarını, Nvidia'nın üstünlüklerini, tercih sebeplerini sıralayabilir misiniz?

SoulSmasher

ati firması linuxa adam gibi sürücü yazamıyor :) compiz ortamı ile genelde çakışma yapıyor(du), şimdi opengl aktifken compizfusion gibi yerlerde opengl uygulamaları ve video gösterimi (overlay olayı) sorunlu..

şu an sadece oyun açarken/film izlerken compiz arayüzünden metacitye geçmek ile sorun çözülüyor. bunun dışında atinin hiçbir sorunu yok :)

çok kısa süre içerisinde hallolacak gibi bu sorun ama.. ati oldukça ilerledi sorun çözümünde :)

munirekinci

Ati Linux ile iyi geçineceğine dair bir açıklamada bulunmuştu. Umulurki kısa sürede bütün sorunlar ortadan kalkar.

bebek

lütfen iyi geçinsin yani; ati yüzünden yaşanılan problemleri kendimden biliyorum. insanı çığırından çıkarabiliyor. zaten forumun geneline bakıyorum da amd64 ve ati problemi yaygın; yoksa kendim de aynı problemleri yaşadığım için mi bana öyle geliyor :)
+herkes linux ile dost olsun artık.  ;)

munirekinci

AMD 64 bit işlemcilerle sorun yaşadığını ilk defa senden duydum :)

SoulSmasher

Alıntı yapılan: bebek - 18 Mart 2008 - 18:39:02
lütfen iyi geçinsin yani; ati yüzünden yaşanılan problemleri kendimden biliyorum. insanı çığırından çıkarabiliyor. zaten forumun geneline bakıyorum da amd64 ve ati problemi yaygın; yoksa kendim de aynı problemleri yaşadığım için mi bana öyle geliyor :)
+herkes linux ile dost olsun artık.  ;)

ubuntu 64 bit kurulup çalışırken olmasın o sorunlar :) (işlemci sorunları)
çünkü her paket/program 64 bit e uyumlu değil.
64 bit işlemciniz varsa 32 bit ubuntu kullanıyorsanız 32 bit işlemci varmış gibi çalışır (kendim amd turi,on 64 x2 üzerine 32 bit ubuntu kurdum ve hiçbir işlemci sorunu yaşamıyorum)

Sypro

ben de son çare olarak onu kullanmayı önerdim sevdiceğime, saolsun kabul etti (=

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

bebek

@soulsmahsher. ben de aynı şekilde 32 bite geçme durumunda kaldım;hatta geçirildim :) daha rahat kullanabilmek açısından....
@munirekinci. bence daha çok duyucaksın, ben çünkü epeyce duydum we hala da duyuyorum. sanırım amd64 yazınca da baya bi sonuç ulaşıo elimize.

munirekinci

Alıntı Yap@munirekinci. bence daha çok duyucaksın, ben çünkü epeyce duydum we hala da duyuyorum. sanırım amd64 yazınca da baya bi sonuç ulaşıo elimize.

İnternette ufak bir araştırma yaptım, açıkcası hiçbirşey bulamadım. Umarım ki çok kimse bu problemle karşılaşmamıştır.

Size ise geçmiş olsun, sorunsuz bir yaşam sürmeniz dileğiyle. :)

bebek

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/24692
http://www.nabble.com/usplash-missing-for-AMD64-users-td15010247.html
http://www.nabble.com/AMD64-ubuntu-problems-td11446046.html

sanırım fazla bir şey göndermeye gerek yok  :)
ayrıca geçti; sağ olasın. herkese daha rahat bir ubuntu kullanımı için 32bit tavsiye ederim(amd64 kullananlar için)
herkese sorunsuz bir ubuntu hayatı sürmesi dileğiyle... :)

asiBenlik

arkadaşlar ben am64 kullanıyorum iyi bir linux kullanıcısı sayılmam ama su an Ati Mobility Radeon HD 2400 XT kartımla hiç sorunsuz çalışıyorum diyeceğim şu eğer donanım sorunları yaşıyorsanız nette bulduğunuz herşeyi arka arkaya yapmamanız bu sayede herşey biraz daha karışıyor ben inat ettim başardım Grafik kartları bölümünde nasıl başardığımı da yazdım bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

erenali

ben de AMD 64 bit OS kullanıyorum.
Intel Dual Core'ler çok fazla performans vermiyor.
Ben memnun değilim.
Core 2 duo lar için geçerli olabilir..
yakın bir zamanda 32 bit'e geçeceğim.