[Çözüldü] Ubuntu'daki ev dizini disk bölümünü kullanmak?

Başlatan marjinal1st, 06 Temmuz 2010 - 18:18:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marjinal1st

Arkadaşlar Ubuntu'mda ard arda sinir bozucu problemler çıkmaya başladı, yeniden kurmak istiyorum. Şuan için düşüncem Linux Mint 9 kurmak.

Ama Ubuntu'mda da bir sürü dosyam -ki aslında kolayca aktarabilirim- ve Gnome masaüstü ayarım var. Ubuntu'mun şuanki halinde ev dizini farklı bir disk bölümünde. Acaba Mint kurulumunda ev dizini olarak orayı seçsem ve biçimlendirmeden kullansam tahminen ne gibi problemler çıkabilir? Yoksa ayarların bulunduğu klasörleri aktarmam mı daha mantıklı olur?
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

bytan

Yapılandırma klasörlerini aktarman daha mantıklı olur. Ama ubuntu'nun ubuntu için hazırlanmış yapılandırması doğrudan mint üzerinde nasıl tepki verir bunu bilemeyiz. Belki ubuntunun kullandığı abc özelliği mint üzerinde yoktur. Bunun dışında uygulamalarına ait yapılandırmalar daha sorunsuz çalışır gibi geliyor bana. Örneğin tarayıcılarınla ilgili klasörlerin vs..
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

marjinal1st

Neyse sadece Evolution'a ait yapılandırmayı ve e-postalarımı aktardım, bu da yeterli aslında. Yardım için çok teşekkürler, yönetici arkadaş konuyu kitleyebilir  :D
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)