Pardus-Linux.Org eDergi 21. Sayı

Başlatan baDibere, 05 Temmuz 2010 - 00:14:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

baDibere

Pardus-Linux.Org olarak 5 yılı arkamızda bırakıp, 6. yılımızda adımlar adımlar atmaya başlarken dergimizin 21. sayısı şu şekilde:

Dolpin Dosya Yöneticisi : KDE4 SC'nin ön tanımlı dosya yöneticisi Dolphin'in incelikleri
Pardus'ta Twitter Uygulamaları : Pardus'ta kullanabileceğiniz 3 farklı Twitter uygulaması
GoogleCL ile Google Hizmetlerine Erişim : Google tarafından duyurulan komut satırı uygulaması
Wesnoth'a Dalış - V : The Battle for Wesnoth için seferberlik oluşturulması
Oyun Tanıtımı: ShadowGrounds : ShadowGrounds adlı ticari lisanslı bir oyunun tanıtımı
Django'da Yönetim Paneli Özelleştirmeleri : Django'da admin.py düzenlemeleri
Pardus'ta Scilab - IV : Scilab'da koşullar ve döngüler
Röportaj: Hakan Uygun : LKD'nin yeni yönetim kurulu başkanı Hakan Uygun ile röportajımız
Makale: Pardus, Pardus-Linux.Org ve Özgür Oluşumlar : Mustafa Akgül'den Pardus, Pardus-Linux.Org ve Özgür Oluşumlar üzerine bir makale
Makale: Özgür Yazılım ve Çevresel İlişkiler : Özgür Yazılım ile çevresel ilişkileri kaleme alınıyor.
Makale: Oracle, Sun Firmasının Projelerini Yönetebiliyor Mu? : Oracle'ın SUN'ı almasının ardından, SUN'ın projelerindeki durum.
Makale: Chrome, Firefox'ın Piyasa Payını Etkiler Mi? : Google Chrome'un engellenemez yükselişi ve Mozilla Firefox'ın pazar payının irdelenmesi
Makale: Ticari Lisanslı Oyunlar Nereden Koşuyor? : Ticari lisanslı oyunlar ve bu oyunların kulvarı
Fadike'nin Not Defteri : Fadike notlarına devam ediyor.
Kitap Tanıtımı: Adım Adım Pardus 2009 : Pardus'u iyice tanıyabileceğiniz bir kitabın tanıtımı

Dergimizin 21. sayısını buradan, diğer sayılarını ise buradan indirebilirsiniz. Aramıza katılmak isterseniz tıklayın.

fortran

Özgür yazılım dergisi: eniXma

sema

Elinize sağlık. 6. yılınızda başarılarınızın devamını, derginizin de uzun ömürlü olmasını diliyorum.. Röportaj ve Fadike'nin Not Defteri dikkatimi çekti okudum, güzel olmuş ikisi de...
susema

heartsmagic

Başlığın sahibi olan @baDibere'nün isteği üzerine konuyla doğrudan ilgili olmayan bölümler konudan ayrılmış ve çöpe taşınmıştır.

Not: Ne yazık ki aradaki iletileri temizleyemedim zira bölünen kısımla ilgili cevaplar da içeriyordu bir kısmı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.