XP Pro makineden Ubuntu makineye Bağlanmak

Başlatan erhancoult, 18 Mart 2008 - 16:58:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erhancoult

Merhabalar;

Benim şöyle bir sorunum var.Xp pro makineden ubuntu ya bağlanamıyorum.Çalışma grubu altında ubuntu makineyi görüyorum ama çift tıkladığım zaman ubuntu için kullanıcı adı ve parola istiyor.Ben kulanıcı adı ve parola olarak root kulanıcı adı ve parolamı girdim ama kabul etmedi.Ubuntu üzerinde paylaşım açılmış durumda ve samba servisinide paylaşım esnasında kurdum.Ubuntu makineden xp pro ping atabiliyorum ve ubuntu üzerinden xp makineye bağlanabiliyorum.

Acaba yanlış yada eksik olan nedir?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Sypro

gayet normal, linux üzerinden windowsa bağlanırsın, ntfs dosya sistemini destekliyor çünkü..
tam tersinde işler biraz karışık, ext2/ext3 için windows üzerinde biraz ekleme yapman gerek, gerekli .dll 'leri ya da programları temin edersen sorunsuz şekilde çalıştırırsın diye düşünüyorum.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

erhancoult

Peki bu şekilde ubuntu üzerinde squid proxy server yapılandırmasını yapsam web filtering ayarları xp üzerinde çalışır mı?

heartsmagic

Samba doğru yapılandırıldıktan sonra Windows makineler Linux üzerindeki paylaşılan dizinleri görüp, dosya çekebilirler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erhancoult

Samba yapılandırmasında paylaşım sırasında paketi aktif hale getirdim sadece okadar başka bir yapılandırma yapmadım.Sambayla ilgili bir sorun mu var acaba...

heartsmagic

Muhtemelen, bana öyle geliyor. Ancak Sambayla çok içli dışlı olmadığım için fazla yardımcı olamayacağım. Zamanında bir iki belgeye göz atıp ihtiyacım olan kadarını halletmiştim ve bu ihtiyaçlar arasında windows bir makinenin bana bağlanması da vardı.

BootStrap

Alıntı yapılan: erhancoult - 18 Mart 2008 - 18:08:47
Peki bu şekilde ubuntu üzerinde squid proxy server yapılandırmasını yapsam web filtering ayarları xp üzerinde çalışır mı?

Tabiki çalışır, bunun için dosya sisteminin ne olduğu önemli değil, ben bsd unix üzerinde squd, dansguardian ve pf koşturuyorum canavar gibi çalışıyor.

heartsmagic

Alıntı yapılan: BootStrap - 21 Temmuz 2008 - 16:31:06
Alıntı yapılan: erhancoult - 18 Mart 2008 - 18:08:47

Tabiki çalışır, bunun için dosya sisteminin ne olduğu önemli değil, ben bsd unix üzerinde squd, dansguardian ve pf koşturuyorum canavar gibi çalışıyor.

Sunucudan ve bu işlerden anlayan birinin foruma gelmesi güzel oldu :)