Linux'ta da Windows'ta da çalışan oyunlar?

Başlatan astronomer, 05 Temmuz 2010 - 00:51:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

astronomer

Merhaba arkadaşlar;

ubuntu 10.04 netbook remix kullanıyorum. netbookumun özellikleri 1.66 ghz işlemci,256 ekran kartı ve 2 gb ram. wine kullanmadan, platform olarak hem windows hem linuxta çalışan hangi oyunları oynayabilirim? sanırım pek fazla çoklu platform oyun yok :(

ersinkandemir

Where there's a shell, there's a way.

astronomer

deneyeceğim :) her tarzda oyun olabilir, yeter ki güzel olsun, wine olmadan da kurulabilir olsun ve donanım özelliklerime uygun olsun:)

Yiğit Ateş

Kenzi

Alıntı yapılan: astronomer - 05 Temmuz 2010 - 01:11:13
deneyeceğim :) her tarzda oyun olabilir, yeter ki güzel olsun, wine olmadan da kurulabilir olsun ve donanım özelliklerime uygun olsun:)

World Of Goo

Tavsiye ederim, harika bir oyun :)

astronomer

world of goo! harika! bilmiyordum oynanabildiğini linuxta :)

utdmr

Armagetron Advanced, WorldofPadman, FoFiX(Frets on Fire) şimdilik aklıma gelenler :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

astronomer

ya şey, önerdiğiniz oyunlara bakmadan birşey demek istemiyorum ama, şimdi hani mesela frets on fire, win deki guitar hero nun karşılığı. şu tarz oyunlar biliyorsanız onları da söylermisiniz, hani bir oyunun birebir aynısı hem win için hem linux için yapılmıştır, satışa sunulmuştur falan filan..

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: astronomer - 05 Temmuz 2010 - 02:13:00
ya şey, önerdiğiniz oyunlara bakmadan * bir şey demek istemiyorum ama, şimdi hani mesela frets on fire, win deki guitar hero nun karşılığı. şu tarz oyunlar biliyorsanız onları da söylermisiniz, hani bir oyunun birebir aynısı hem win için hem linux için yapılmıştır, satışa sunulmuştur falan filan..
Quake 4.

barış

http://www.quakelive.com/

burası çok güzel ben hep burda oynuyorum. Web Browser üzerinden güzel grafiklerle oynayabilirsiniz. Orjinal Quake grafikleri yani hiç bir performans kaybı yok :) İnternet üzerinden olduğu için serverlarda başka oyuncularla oynayabilirsiniz. Ancak üye olmanız gerekiyor. (üyelik ücretsizdir)

ns

hedgewars galiba adı. flight gear diye uçak simulasyonu var baya kaliteli ama netbookunda oynayamazsın gibi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Temmuz 2010 - 13:05:36

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

astronomer

evet flightgear ı daha önceden denemiştim, görüntüler çok yavaştı, klavye ve mouse a çok geç tepki veriyordu oyun :D

krwlng

Savage2 harika bir linux oyunu, hatta birşey dikkatimi çekti Linux'ta windowstan daha performanslı çalışıyor. Arkadaşımın laptopunda Savage2 + Wine ile Guild Wars + Alien Arena açtım çok az bir performans kaybı ile hepsi aynı anda çalıştı. Guild wars windowstakinden daha hızlı açıldı bu duruma anlam veremedim o da ayrı bir olay.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

agg1401

SuperTUX ve Secret Maryo Chronicles olabilir.

darkdeep

Return to Castle Wolfenstein'ı deneyebilirsiniz. Gerçekten de güzel bir oyun. Desura'da Linux sürümü varmış.

http://www.desura.com/games/return-to-castle-wolfenstein

Ayrıca Minecraft ve Half-Life'ı da deneyebilirsiniz.