internetteki yavaşlık !

Başlatan izzetguntalaz, 23 Haziran 2008 - 18:10:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

izzetguntalaz

Sizde bubün bir yavaşlık farkettiniz mi?
Bu gün 1024 bağlantı ile 106 kilobytepersecond la cdimage serverinden 700mb indirdim. Bişey yoktu.

Ama gel bak ki bizim forum çok yavaş. Go**le da da bişeyler var.

Sizdeki durum ne?

Ek: isp manisa Türktelekom.

maxspacemax

Aynı durum bir yavaşlık var öğlenden beri

izzetguntalaz

Forumun yavaşlığı cansıkıcı bir hal aldı.

Omurgada bir dar boğaz var ama...  >:(

maxspacemax

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 23 Haziran 2008 - 19:51:26
Forumun yavaşlığı cansıkıcı bir hal aldı.

Omurgada bir dar boğaz var ama...  >:(

Boşver yavaş açılsın :D

izzetguntalaz

munirekinci

Köpekbalıkları kablolarımı yedi yoksa. :D

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: munirekinci - 23 Haziran 2008 - 21:50:01
Köpekbalıkları kablolarımı yedi yoksa. :D

Bu gün forumlardaki yegane soru da buydu.  :)

DeFacto

Mesaj atmaya üşeniyorum o beklemeden dolayı :D O boyuta geliyor bazen. Zaten yavaş açılan Slackware türkiye sitesi hiç açılmaz oldu bi ara :)

matafleur

Heryerde durum aynı sanırım.Burada da(İzmirde) durum aynı.Türk telekom  nostalji yaptırıyor bizlere.145 e döndü adsl modem (:

komikimben

Ben de kara kara düşünüyordum. Hatta telekoma küfretmemek için kendimi zor tutuyordum.

Balıkesir' de inananılmaz derece de yavaş.

eren

Sunucumuz Türkiye lokasyonlu yani yurt dışı çıkışı ile direk bir bağlantısı yok, forum buna rağmen yavaş çalışıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

maxspacemax

Sorun biraz düzelmiş gibi ama şu da var sabahın bu saatinde saat 6:45 interneti kullananların azlığından olmasın öğlene yine aynı durum olacak gibi.

izzetguntalaz

Dün öğleden sonrası kadar değil ama yavaşlık devam etmekte.

XemreG

Selamlar,

Sanırım hepiniz adsl kullanıyorsunuz. Ama bende dediğiniz gibi bir yavaslama olmadı genelde ttnetin sorunlarıda " yurt dısı hatta cok yuklenilmiştir " densede kendi hatalarını ortbas ettiklerini sanıyorum. Kablonet kullanan biri olarak ttnet alt yapısını kulanıp bukadar hızlı olabileceği kimsenin aklına gelmez. Bazen ttnet adsl de kesintilerde bile girdiğimi hatırlarım tabi arasıra bizimki sorunluykende onlar giriyodu. Şöyle birşey varki adsl de aldığınız teknikservis hizmeti yok denebilecek kadar az. Kablo netteyse aradığınız anda 7 saat içinde duzeltilmesi gereken bir problem. Adsl cok kararsız yani bireysel kullanıcılarda yavaslama olası bir durum hala telefon hattı direklerde olanlar var ve sıcak soğuk verimliliği etkiliyor.. O olmasada telefon hattlarının cokda verimli 1. kalite bakır telefon teli kulandığını hiç dusunmuyorum. Bu arada sehir olarak ankara kablonet te dusukluk yasayanlar varmı merak etmiyo değilim..

izzetguntalaz

Düşüncelerinizi ifade etmişsiniz.
Ama benim yaşadığım yerde kablonet neyazık ki yok. Adsl e devam.

XemreG

Bende eski adsl kullanıcısıyım. Bakalım sanırım size alternatif olarak tellcom onerebilirim. Yakında bağımsız olarak yurtdısı hatlarını ve yerel calısmalarını genişleticeklerini duymustum. Turkcell'in iştiraki olan firma telekomun baya gozunu korkutmustu " en buyuk rakibimiz Turkcell" diye bir soz okumustum. Bakalım internetimiz gelişiyo gibi..

DeFacto

TTnet tekelinden kurtulcaz yakında yaşasın :) :)

Işık Hızında İnternet :) Bakalım bizim internet kafeye geliyor :)