[Çözüldü] Windows üzerinden ubuntu

Başlatan Escasmu, 04 Temmuz 2010 - 13:10:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Escasmu

Arkadaşlar ben ubuntu 10.04i indirdim flasha entegre ettim ama boot ederken partition damaged hatası verdi ama windows açıkken flasha tıklayıp install açabiliyiroum installdan Windows içinde kur desem yeni bi 30 gblık hdd bölümü oluştursam oraya kursam hem ubuntu hem win 7 kullanabilirmiyim ?

bytan

Flash ile boot edemiyorsun. Bu sorunun üzerine gidersen tam kurulum yapma imkanına kavuşursun. Bunun yerine windows içine kurulum yaparsan bunun adına wubi diyoruz. Dediğin gibi de seçme imkanı veriyor. Ancak gerçek anlamda bir ubuntu değil haliyle. Buna göre de sorunlar ve çözümler farklılaşabiliyor. Örnekler için wubi bölümümüze bakabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Escasmu

Peki neden boot edemiyorum flasha programla ekledim damaged diyor flashdan bi ss ;

bytan

Unetbootin kullanarak flash'a atmaya çalışabilirsin. Ya da son günlerde forumda çokça söz edilen linuxliveusb kullanabilirsin:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,20552.msg248209.html#msg248209

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,20627.0.html

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

Escasmu

Ya ben torrentten indirdim şimdi cd yazmadada problem çıkardı bana sağlam indirebiliceğim link verirmisin

bytan

http://www.ubuntu-tr.net/indir/

Md5sum kontrolü yapıp en düşük hızla yazdırmalısın.

PF @ ST

Escasmu

md5sum kontrolü nasıl yapılıyor ?

bytan

Windows tarafında bildiğim kadarıyla nero yapıyor. Başka yazılımlar da yapıyordur. Google'dan bakmak lazım.

Bizim tarafta ise

md5sum dosya.iso

PF @ ST

Escasmu

Ya bide cd sürümü var ama evde boş dvd var sadece dvdye yazsam sorun çıkarmı ?

bytan

Cd-dvd farkı sorun yaratmaz. Bazen ben de dvd kullanıyorum.

PF @ ST

Escasmu

Şuan 10.04 sürümüne yükselttim ama çok daha ciddi problemler ver hep şu tür hatalar alıyorum

ses pluginleri yüklerken

E: /var/cache/apt/archives/lock kilit alınamadı - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: İndirme dizini kilitlenemiyor

ekran kartını yüklerken

SystemError: installArchives() failed

hiçbişey yükleyemiyorum neden olabilir :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Temmuz 2010 - 23:20:19

Arkadaşlar şu hataları neden veriyor hiç bırakmamda istemiyorum ubuntuyu görselleiğini falan çok sevdim

heartsmagic

Şu an kurulum tamamlandı mı?
İnternete bağlı mısın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Escasmu

Evet kurulumu çoktan tamamladım hatta 200mblık güncelleştirme indiriyorum ama hiçbişey yapamıyorum hatalardan :(

utdmr

Alıntı yapılan: Escasmu - 04 Temmuz 2010 - 23:11:41

hiçbişey yükleyemiyorum neden olabilir :(

Bir şey yüklüyorsunuz :). O hata paket yöneticisinin çalıştığını gösteriyor. Synaptic'i veya diğer paket yöneticilerini kapatıp deneyin, olmazsa yeniden başlatın.

O indirdiğiniz 200MB güncellemedir sorun. Bitmesini bekleyin. Aynı anda sadece bir paket yöneticisi çalıştırabilirsiniz.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Escasmu

ekran kartı yüklenirken bişey açık değildi SystemError: installArchives() failed bu hatayı verdi bu hata neyden kaynaklanıyo ?

heartsmagic

Konu farklı bir noktaya kaydı, açıkçası konuyu kapatmak gerekiyor. Fakat son meseleyi aydınlatıp öyle kapatalım.
Bu hatayı bir sefer mi verdi? O an paket yöneticisi açık mıydı? Şu an durum nedir? Güncelleme var mı?

Escasmu

Arkadaşlar kurdum sesi driver herşeyi hallettim efektleri en üste getirdim müthiş oldu yav çok sevinçliyim şuanki problemlerim wireless hep şifre yazıyorum otomatik kaydedememmi pc açılınca , firefox fontunu nasıl değiştiricem , dizilerde altyazıları okumuyor bunlarıda cevaplarsanız sevinirim :D

heartsmagic

Bu cevaplar için önce forumda arama yapıp, varsa açık başlıklar sorunu sorup, eğer açık başlık yoksa yeni bir başlık açabilirsin. Fakat lütfen forumda arama yapmayı ihmal etme.
Konuyu etiketleyip kapatıyorum.