Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'yu nasıl buluyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 04 Temmuz 2010 - 02:30:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'yu nasıl buluyorsunuz?

Başarılı
52 (44.1%)
Takibe değer
47 (39.8%)
Hiç bakmadım
11 (9.3%)
Yetersiz
8 (6.8%)
Başarısız
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 118

burk

Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, derginin varoluş fikri ve yayınlanma azmi bile takdire değerdir.
Son sayıyla ilgili tasarım adına birkaç eleştirim var. İlk olarak sayfaların ortasında bulunan "Sudo" yazısı en alta gönderilmemiş, kelimelerle çakıştığı noktalar var ve bazı kelimeleri güçlükle okuyabildim; buna dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca sayfalar genel olarak tek ve ya çift sütundan oluşuyor, sayfanın çift sütun olduğu yerlerde sütun ayrımı, sütunlardaki satır aralıkları ve satır başları pek de başarılı olmamış gibi. Örnek olarak rastgele açtığım 21.sayfa gösterilebilir. Bana göre bu sayfa, sütun aralığı biraz daha fazla olacak şekilde sayfa 31 gibi olabilir.
Dergilerin büyük bir kısmını ne yazık ki inceleyemedim, bu yüzden ankete katılmıyorum. İncelediğimde de geri bildirimde bulunacağım.

microanaliz

Belkide dergi yayıncılığının kaderi her konusu ile herkesin ilgisini çekememek.Benim kriterim bir dergideki bir konu benim için okumaya değer ise görevini yerine getirmiştir.Okullar gibi düşünün .Okul her öğrenciyi çok üst seviyelere çekemez gerçek hayatlada pek gerçekci olamaz ama bir tane dahi yetiştirir bütün zamanı kurtarır.Atatürk ün yetiş tiği okulu düşünün 70 milyonu kurtarmış.Şimdi dergi mantığıda bu olmalı tüm konular herkese hitap edemez ama en azından bir okunacak konu okumaya değer görülüyorsa başarılı olduğu kabul edilmeli.
MicroAnaliz

xberg

Simdi Ben Cok yeniyim, Ve zamanim oldukca Forum siteniz ve yayinlanmis olan son sayiyi  bir göz gezdirdim..
öyle bilgi yüklü kelimeler mevcut degil daha haznem de..
Ama su olsaydi diyemiyorum ,
Yalniz bu cikarilan dergiden tutunda su forumda sorulan sorulara verilen cevap lar ve cözümlerde emegi gecen arkadaslara..
Cok Tesekkur etmek istiyorum yeniden. Bilgi paylasildikca güzellesiyor bu sitede ve derginiz de bu gözüküyor.

Terimsel kavramlari iyice anlayayim , o zaman sorularimda farklilasacak ..ama her aklima gelen soru ve problemlerinin cevabini bulabiliyorum sitenizde.
siz nasil bir seysiniz , Bazen okurken aklim duruyor :)
Ellerinize emeginize saglik ..

Saygilarla Acemi Murat :)