Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'yu nasıl buluyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 04 Temmuz 2010 - 02:30:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'yu nasıl buluyorsunuz?

Başarılı
52 (44.1%)
Takibe değer
47 (39.8%)
Hiç bakmadım
11 (9.3%)
Yetersiz
8 (6.8%)
Başarısız
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 118

heartsmagic

Anketin açılma sebebi:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,403.msg249623.html#msg249623

Anket yoruma açıktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Yiğit Ateş

Hiç bakmadım :P Şaka şaka, tabii ki başarılı. İstediğimiz konular yayınlanırsa çok başarılı da olabilir, yayınlanmazsa başarısız da olabilir. Şimdilik başarılı dedim :D

canosayan

Chmod bizim işimiz.

Tuxie

Sudo dergisi gayet başarılı fakat daha başarılı olabilir özellikle konu seçimlerinde biraz daha teknik konulara yer verilse çok güzel olur gibi geliyor bana yada dergide sabit bir linux bölümü ve bu bölümde kullanıcılar için ne biliyim ipuçları falan olsa.. :)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 04 Temmuz 2010 - 09:52:31
İstediğimiz konular yayınlanırsa çok başarılı da olabilir,

Bundan dolayı takibe değer buluyorum.

sema

Alıntı yapılan: sem0900 - 04 Temmuz 2010 - 03:14:58
Biz oy kullanırsak etik olmaz sanırım =)

Sanırım :)

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 04 Temmuz 2010 - 09:52:31
Hiç bakmadım :P Şaka şaka, tabii ki başarılı. İstediğimiz konular yayınlanırsa çok başarılı da olabilir, yayınlanmazsa başarısız da olabilir. Şimdilik başarılı dedim :D

En son ne istemiştin sen :P

Alıntı yapılan: Tuxie - 04 Temmuz 2010 - 11:19:20
Sudo dergisi gayet başarılı fakat daha başarılı olabilir özellikle konu seçimlerinde biraz daha teknik konulara yer verilse çok güzel olur gibi geliyor bana yada dergide sabit bir linux bölümü ve bu bölümde kullanıcılar için ne biliyim ipuçları falan olsa.. :)

Teknik konular hakkında haklısınız..

Anket iyi oldu sanırım eksikleri görmemiz adına..
susema

sem

Alıntı yapılan: Tuxie - 04 Temmuz 2010 - 11:19:20
Verilenler dışında daha değişik ip uçlarından mı bahsediyorsunuz?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

sem

Ankete katılım tahmin ettiğimiz kadar olmadı =)... Güncel tutalım bakalım değişen bir şey olacak mı =)=)
Burası dünya?

ırmak

Ben başarılı buluyorum, özellikle tasarımı oldukça profesyonel. İçeriği de her zaman güncel, gönüllü hazırlanan bir yayın için gerçekten çok nitelikli.

marjinal1st

"Yukarıdan SUDO yazısına basıp buluyorum." tarzında berbat bir espri yapmak isterdim ama vazgeçtim  :P  :P  :P

Bana kalırsa bir özgür yazılım topluluğu için gayet güzelce hazırlanan, hoş bir dergi.
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

micro

çok başarılı buluyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Ancak dergide ubuntuya geçmek isteyenler için özel bölüm olsa mesela ipuçlarından,kolaylıklarından ve diğerlerinden ayıran özellikler olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.Neden ubuntu diye soran arkadaşlarımıza yarım yamalak bilgimiz ile kekelemektense dergiyi koyarız önüne "aha işte bunlardan dolayı" deriz ;)

sem

İpuçları konusunu 21. sayı yorumlarında da dile getirildi... Biraz daha açar mısınız ip uçlarından kastınızı... Şu anda verilenlerden ne gibi farkları var dediğiniz ip uçlarının?
Burası dünya?

micro

ipuçları olarak var da ben daha ziyade özel bir bölüm olarak söylemek istedim ubuntu'ya geçiş anlamında.

sem

Yani mesela cd komutunun değişik biçimlerde yararlı şekilde kullanımı değil de, "cd komutu nedir?" tarzında bilgilerden mi bahsediyorsunuz?
Burası dünya?

micro

Alıntı yapılan: sem0900 - 09 Ağustos 2010 - 16:59:39
Yani mesela cd komutunun değişik biçimlerde yararlı şekilde kullanımı değil de, "cd komutu nedir?" tarzında bilgilerden mi bahsediyorsunuz?

gibi ;)

sem

Evet doğru diyorsunuz... Bunları verilmesi gereken şeyler fakat bunlar verilmiş aslında daha önceden. Mesela;

sayı 3 shell script'e başlangıç
sayı 4 shell scripting II
sayı 6 Linux ve Disk işlemleri
sayı 8 Ubuntu'ya Geçişte yaşanan sorunlar
sayı 10 A'dan Z'ye Ubuntu
sayı 10- 11 terminal kullanımı

Bunlar ve başlangıç için bir çok konu verilmiş gibi önceden. Biz daha önceden verilen konular üzerine ayrıca eğilmek istemiyoruz fakat "SUDO'da görmek istediğiniz konular" adlı başlıkta "şu konu verilmiş fakat detaylar yeterli gelmedi, ya da biraz daha açabilirsiniz" gibi öneri ve isteklerinizi dile getirirseniz, anlatabileceğimiz bir konu ise elimizden geleni yaparız...

Teşekkürler öneri için bu arada...
Burası dünya?

micro

rica ederim önümüzdeki sayıdan itibaren dergi çıkar çıkmaz inceleyip "bir aceminin gözünden SUDO" raporunu sunacağım sizlere ;) en basitinden mesela o ay için bu forumda sorulan ve çözüme kavuşan önemli bir konuyu dergiye alıp bi bölüm yapılabilir aklıma gelen ilk fikirler bunlar gülmek serbest ;)

Tuxie

SUDO güzel bir dergi ama diğer dağıtımlarada ufak ta olsa yer veremez mi? acaba?mesela Türkiyede çıkmış dağıtımların ne alemde olduğu hangi projelerin durduğu hangilerin devam ettiği gibi.

bytan

Alıntı yapılan: Tuxie - 17 Ağustos 2010 - 18:05:45
SUDO güzel bir dergi ama diğer dağıtımlarada ufak ta olsa yer veremez mi? acaba?mesela Türkiyede çıkmış dağıtımların ne alemde olduğu hangi projelerin durduğu hangilerin devam ettiği gibi.

Öneriler için:

Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'da Görmek İstediğiniz Konular?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

badhero

Bir dergi yayınladıkları konuların bütünüyle hiçbir zaman herkesi memnun edemez. Bundan iyisi olamazdı. Her sayıda kendime göre en az bir makale buluyorum.

kalkan1973

Ayrıca tam incelemedim var mı bilmiyorum... LİNUX kullanıcılarının yeni başlayanların görüş ve düşünceleri ile problemlerinin yer alıdığı köşe de olsa... Yani biz kullanıcıların yazıları da olsa... Şahsen ben katılmak isterim.
Evde İşte her yerde Linux

myardim

gerçekten ubuntu kullanmaya ve linux öğrenmeye çok faydalı...
emeği geçenlere yürekten teşşekkür ediyorum...

heartsmagic

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 01 Eylül 2010 - 10:07:18
Ayrıca tam incelemedim var mı bilmiyorum... LİNUX kullanıcılarının yeni başlayanların görüş ve düşünceleri ile problemlerinin yer alıdığı köşe de olsa... Yani biz kullanıcıların yazıları da olsa... Şahsen ben katılmak isterim.

Misafir yazar olarak bir yazı kaleme alabilirsin. İlgili arkadaşlar değerlendirir ve dergi için uygun görürlerse yeni sayıya aktarabilirler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matisse

Anketi güncelleyelim.
2010 tarihinden bu yana dergimizdeki gelişimleri nasıl buluyorsunuz?.
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...