Zenwalk'ta gThumb'da resim açma sorunu

Başlatan ubuntuki lilith, 03 Temmuz 2010 - 23:08:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuki lilith

Birkaç resim indirdim. Resimlerim bölümünde bunlar için bir dosya oluşturdum. Tıklayınca gthumb'da açıyor normalde ama şimdi jpg ve png tüm bu resimlerde klasörün içindeki dosyalara tıkladığım an oturum kapanıyor ve giriş ekranına geliyorum. Klasörü başka yere taşıdım yine aynısı oldu. Önce resmin adı uzundu kısalttım açıldı fakat 2. seferde yine kısa adla da kapandı. Denemelerim sonunda anladım ki resimler dizini ya da belgelerim dizini içinde iken bir klasör oluşturup içine bu resimleri attığım için oluyor bu. Resimler dizini içinde ayrıca bu resimler için klasör oluşturmadan öylece dağınık durunca tıklıyorum açılıyor ama bu resimleri ne zaman ki yeniden bir klasöre topluyorum onun içinden açmaya çalışıyorum o zaman hemen oturum kapanıyor. Neden acaba?

hitokiri

heim belki şu yüzden olabilir burda resim sayısı önemli resimlerin konumudeğiştirince sistem önbelleğindeki küçük resimlerde otomatik olarak o dizini açtığında yenilenmeye çalışıyor bu da sstemi yorup xcfe otrum ayarlarının cevap vermemesine neden oluyordur ,
sistemin durumu tam olarak nedir bilemiyorum ama
pcmanfilemanager de önizleme yapılmıyor ufak bi paket kurup bir de onla deniybelirsen belki daha rahat edersin ..
tabii benim çıkarımım bu şekilde başka bir nedenide olabilir. ::)

ubuntuki lilith

4-5 tanecik resim grafik çizimi hepsi bu. Yorduğunu sanmıyorum.