Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan Monster Notebook (Dizüstü) Bilgisayarlar

Başlatan heartsmagic, 03 Temmuz 2010 - 18:51:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan Monster markalı Notebook (Dizüstü) Bilgisayarların modellerini buraya yazabilirsiniz.

Ubuntu'ya özel olarak ürettiğiniz çözüm önerilerini de bu başlık altına yazabilirsiniz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

vlk4n

Monster hel80 laptopa sahibim. Ubuntu 8.0 sürürümünden itibaren tüm sürümleri denedim sorunsuz çalışıyor. Fakat parmak izi okuyucusunu hiç kurmadım gerek yok diye. Eski sürümlerde nvidia ekran kartını kurmak sorun oluyordu ama artık bu sorun aşılmış son sürümlerde

Benden onay çıktı ::D

KoRCeRRaH

Monster Q8NBLB2 kullanıyorum. Ubuntu 10.04 te herhangi bir problem yaşamadım. Parmak izi okuyucusunu kullanmadım hiç.   ;)

yabani

Monster FL90 kasa notebook sahibiyim, notebook'umdaki wireless kart sorun çıkarıyordu (bir süre sonra ya wireless bağlantı duruyordu yada bilgisayar kitleniyordu) bende kartı daha yeni model olan intel 5350 ile değiştirdim, ubuntu 9.04 ve 9.1 ile muhteşem çalışıyordu fakat 10.04'ün son güncelleştirmelerinden sonra bahsettiğim kitlenme sorunu ortaya çıkmaya başladı. 10.1'de de durum değişmedi. Sorun wireless kartta gibi görünse de ben vga kartından da şüpheleniyorum çünkü bu kitlenme yada wireless iletişimin kesilmesi genellikle ekran kartı aynı anda 2 bazende sadece 1 video dosyasını görüntülemeye çalışırken oluyordu. Halen sorunun asıl kaynağının ne olduğunu tespit edebilmiş değilim, dolayısıyla sorun da çözülebilmiş değil.

aynshtein

Monster W860CU kullanıyorum ve tüm donanımlar sorunsuz çalışıyor... (Ya da bana öyle geliyor, zira şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım :))
Donanım: Intel i7 Quadcore 1.73 Ghz işlemci, 8GB Ram, Seagate Momentus XT Sabit disk, ATI Mobility Radeon 5870 1GB Ekran kartı, Intel 6300N Kablosuz Ağ Adaptörü (Windows'ta sürücü olmadan kesinlikle çalışmıyor. Ubuntu için herhangi bir sürücü kurmadım)
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

kara_lahana

merhabalar

ayni sorun bende de var. fl92 yani fl90 driverleri ile calisan bir monster var elimde kubuntu kurdum wlan baglantisi 10 sn sonra gidiyor

surda bir kurulum var bugun deniyecegim

http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/b43#Ubuntu.2BAC8-Debian

sonuc alirsam yazarim

hasanyılmaz

Aşağıdaki sistemde 14.04.3 yüklü, sorunsuz çalışıyor:

Alıntı YapMONSTER® ABRA A7 V5.2.1 17.3
"Intel® Core™ i7-4710MQ 4-Cores; 6MB L3; 2.50GHz > 3.50GHz; 47W; 22nm
Intel® HM87 Express Chipset
2GB DDR3 nVIDIA® GeForce® GTX950M 128-Bit DX11
Intel® Dual Band Wireless-AC 3160 802.11ac, Dual Band, 1x1, Wi-Fi + Bluetooth 4.0
8GB (1x8GB) DDR3L 1.35V 2133MHz SODIMM
250GB Samsung 850 EVO SSD SATA-3 7mm (Okuma: 540 MB/s - Yazma: 520 MB/s)
...

[eklenti yönetici tarafından silindi]

plazma

Bende buraya kendime bir not düşeyim bendeki modeli denedikten sonra paylaşırım.

HuaN

Tulpar T7 V10.1.1 17.3" üzerinde ubuntu 16.10 ve 16.04 uefi ve secure boot özellikleri kapalı şekilde ssd üzerinde kurulup çalıştırılabiliyor. Donma takılma yok. Oyun yüklemedim ve parmak izi okuyucusunu denemedim. Wireless,ssd,touchpad,klavye ışığı(şu an sadece mavi yanıyor denemedim başka renkleri) sorunsuz çalışıyor.

fetii

Alıntı yapılan: HuaN - 18 Mart 2017 - 21:27:43
Tulpar T7 V10.1.1 17.3" üzerinde ubuntu 16.10 ve 16.04 uefi ve secure boot özellikleri kapalı şekilde ssd üzerinde kurulup çalıştırılabiliyor. Donma takılma yok. Oyun yüklemedim ve parmak izi okuyucusunu denemedim. Wireless,ssd,touchpad,klavye ışığı(şu an sadece mavi yanıyor denemedim başka renkleri) sorunsuz çalışıyor.

Klavye ışığını kapatabiliyor musunuz peki ?