Wine 1.1.39 ve Knight Online 1299 Pvp kurulumu

Başlatan AllenIverson, 03 Temmuz 2010 - 12:28:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AllenIverson

Arkadaslar Oynadıgım Onlıne Oyun Knight Online 1299 Pvp Sürümü Ve Açılması için gereken Wine 1.1.39 oldugunu ögrendim benım Ubuntu 9.10 ve gereken kodları gırdıgımde 1.1.39 kuramıyorum Ya kod yanlıs yada yok bir kac siteden indirdim ama onuda nasıL kurucagım Mechul Arşiv ile açıyorum dosyalar gozukuyor ama nereye atıcam Bilmiyorum Yardım edersenız sevinirim Bu zaman Kadar Gördugum En saglam yazılım proqramı dıyebilirim Çünkü gerek hızı ve Arayuzu olmak uzere Üst seviyede * tabi ki Güvenilirliyide Bu olay yuzunden tekrardan Xp ye donmek istemıyorum Yardımlarınız için Şimdiden Teşekkürler

AllenIverson

İnşallah İşe yarar Deneyeceğim şimdi hemen yarasın yaramasın emegine saglık yıne de

ironic

@Allen, lütfen iletilerde, gereksiz yere renkli ya da kalın yazı tipi kullanmayalım. Haliyle okumayı oldukça güçleştiriyor.

AllenIverson

Wine guzeL kuruldu sagolasın ama sorunumuz su Oyunun Launcher acılıyor ama start tıklandıgnda hiç birşey açılmıyor Aynısı 1.01 de de olyo du 1.2 hata verıodu bunun çözümü nedir sizce Directx falan kurulu Bişi eksik deqıl :(

ironic

mv .wine .wine_yedek

winecfg

komutlarını ver. Directx ve oyunu yeniden kurarak dene. Wine sürümleri arasında farklılardan dolayı sorunlar olmuş olabilir.

AllenIverson

Oyunu ben Xp den Flash attım Ordan buraya attım hazır kurulu bı kaldırım tekrardan atayım olursa Sana cok buyuk bir teşekkür kardesım :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Temmuz 2010 - 13:31:02

Directx İçin gerekn Kodlar neydi Arkadaslar :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Temmuz 2010 - 13:43:15

Büyük Bir Sorun ortaya  Çıktı Yukledıgm Wine Winrarı bıle açmıyor Hiç bir işlev yapmıyor...

BELLEROPHONTES

Winrar ile wine çok farklı programlar.

winrar benzeri olarak Synapticten unrar programını yükle
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

AllenIverson

Hayır Bılıyorum zaten Su Anda Eskıden açılan Hiç Birşey açılmıyor TeamSpeak 2 bile açılmıyor :( Winrar Açıyım dedım Tıklıyorum karsımda sankı duvar var Açılmıyor

BELLEROPHONTES

Bu dediğin programlar wine ile çalışıyor sanırım. Wine ı güncellediğin için o programlar da çalışmıyor olabilir. Yeniden yükleyip bir denesene

AllenIverson

Winemı Proqramlarımı ? Wine İse Çok kere Yükledim Ama Olmuyor hatta eskı surumunu denedım bundamı sorun var dıye Çözüm yok

bytan

Neden illa winrar ile açmaya çalışıyorsun sıkıştırılmış dosyayı? Ayrıca tüm wine sürümlerinde uygun seviyede çalıştığı belirtilmiş:

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=3208

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

BELLEROPHONTES

Alıntı yapılan: AllenIverson - 03 Temmuz 2010 - 14:12:18
Winemı Proqramlarımı ? Wine İse Çok kere Yükledim Ama Olmuyor hatta eskı surumunu denedım bundamı sorun var dıye Çözüm yok

Programları yeniden yükleyip dene. Wine ı bir çok kere silip yüklediğin için program dosyalarında da sorun olmuş olabilir.

Bir de mümkün olduğunca linux için olan programları kullanman daha iyi olur. Bu yüzden winrar yerine unrar kullanmanı öneririm. Aynı programın linux versiyonu.

AllenIverson

Asıl amacım Knight Online açmaktı 1.1.39 acacagı soylenıo ama açmıyo evet Lauchere kadar açıyor Start tıklandıgında Açılmıyo Hiçbir işlem yok çıldırıcam Sorunu çözemıyorum Directx Kuruldu herseyı var Desteklemıyomu Bu Knight Online Benımkısı Usko deqıl 1299 Pvp eski Ko Yani 1320 Editlenmiş şekilde Serverın ozel Ekletılerı var Ama Sonucta yine Ko Sorun Çözulurse cok Mutlu olucam. Eskı yazılımımı Kota Harcayan Virus yuzunden bıraktım Sanırım Nar olucaktı Çok feci bir Virustur Pc tam format atsanızda Adslde asılı kalıyomus Ve tekrardan bulasıomus ki 4 kere format atmama ragmen Bu gerceklesti

Yardımlarınızı beklıyorum kesın denenmıiş bir çözüm varsa Bilgilendirin

heartsmagic

@AllenIverson, ilk ricam Türkçeye dikkat etmen olacak. Bazı kelimelerin ilk harflerini büyük yapınca inan okuması çok zor oluyor.
İkinci ricam tek başlıkta farklı sorunlara yönelmemen olacak. Bu başlıktaki sorunun çözüldü mü? Kısacası Wine'ın istediğin sürümünü kurdun mu? Eğer öyleyse başlığı kapatalım. Yeni sorunların için ya forumu araştır ve açık başlıkları kullan ya da başlık yoksa yenisini aç o oyun için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Temmuz 2010 - 20:50:59
@AllenIverson, forumu araştır ve açık başlıkları kullan ya da başlık yoksa yenisini aç o oyun için.

Bir açık başlık var hatta;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7267.0.html
:)

AllenIverson

Benım Sorunum Wine Kurulu ve Oyunun acılmamasıydı yani çözülmedi Türkçemede gelince Bu sorunun çözülmesine engel degıldır dıye umuyorum dimi ?

Ayrıca O Konuyu gördum ve baktım Orda Müjde diyor ve 1.1.39 actıgı soylenıyo Ama acmıyo

bytan

Alıntı yapılan: AllenIverson - 03 Temmuz 2010 - 21:46:26
Benım Sorunum Wine Kurulu ve Oyunun acılmamasıydı yani çözülmedi Türkçemede gelince Bu sorunun çözülmesine engel degıldır dıye umuyorum dimi ?

Ayrıca O Konuyu gördum ve baktım Orda Müjde diyor ve 1.1.39 actıgı soylenıyo Ama acmıyo

Sorunun çözülmesine engel değildir. Doğru. Ancak sorunu çözebilecek ya da işine yarayacak bilgiler verebilecek kişiler, yazılarını okurken zorlanırlarsa ve okumaktan vazgeçip sayfayı kapatırlarsa "yardım Nerede, yok Mu bunun Çözümü" gibi iletiler atmak durumunda kalabilirsin. Bilmem anlatabiliyor muyum?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

AllenIverson

anladım kardesım su anda tek odaklandıgım konu bu acamadım ve cok cabalıyorum playonlinux diye bısı varmıs Onu kurdumda Nasıl açılcak nerden açıcam bulamadım :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: AllenIverson - 03 Temmuz 2010 - 21:46:26

1. Eğer ikisini birden soruyorsan başlık ona göre olmalıydı. Değiştirdim.
2. Türkçe konusu aslında açıklanmış ancak ben tekrar edeyim.
a. Forumda düzgün Türkçe istiyoruz. Konunun çözülmesi değil yani mesele.
b. @bytan'ın izah ettiği durum gayet iyi bir örnek. Kısacası a maddesindeki mesele değil dediğim şey aslında mesele olabilir.

AllenIverson

Tamam arkadaşlar anlaşılan sizin sorunla değil daha çok başka şeylere ilgi göstermenız beni üzdü ama yardım eden arkadaiara teşekkür ediyorum.Bugun pc formt atıcam Microsoft yine kazandı :)

bytan

Alıntı yapılan: AllenIverson - 04 Temmuz 2010 - 12:43:32
Tamam arkadaşlar anlaşılan sizin sorunla değil daha çok başka şeylere ilgi göstermenız beni üzdü ama yardım eden arkadaiara teşekkür ediyorum.Bugun pc formt atıcam Microsoft yine kazandı :)

Ubuntu kullandığında da bizim bir kazancımız yok. Şu son attığın iletideki yazım stili ile öncekileri karşılaştırdığında değişimi fark edeceksin. Bu ise MS'ten daha fazla önemsediğimiz dilimizin kazancı.

PF @ ST

AllenIverson

Hassasiyetinizi anlıyorum  ''temiz yazılım temiz dil '' oda güzel ama bu sorunlarımı düzeltmiyor.Şuanda halen ubuntu da deniyorum açıcakmı diye ve virtual box diye bir program var o yardım edicek gibi oda olmazsa Linux Knight Online açmıcaktır baska yol yok benim gibi araştıranlara belki müjdeli haberi virtual box verecek :)

heartsmagic

Knight Online
Platform:    PC, Microsoft Windows
http://tr.wikipedia.org/wiki/Knight_online

@AllenIverson, @bytan'ın söylediği üzere senin Ubuntu kullanmandan dolayı bizim bir kazancımız yok, Windows kullanmadan ötürü de bir zararımızın olmadığı gibi. Sorunlarına bilgimiz yettiği, dilimiz döndüğü üzere yardımcı olmaya çalışırız. Eğer sadece kendi sorununla ilgilenmeden forumun geneline bakarsan insanlara gayet güzel bir şekilde yardımcı olmaya çalıştığımızı görürsün.

Fakat senin üzerine gittiğin konu ne yazık ki bu tarafta biraz sıkıntılı. Zira bu bir Windows oyunu ve ortada birden fazla kriter var. Wine bazı konularda başarılı fakat onun da elinden fazla bir şey gelmediği zamanlar var. En nihayetinde bir Windows uygulamasını çalıştırmak zorunda kalıyor. Sen hiç Windows'un bir Linux uygulamasını çalıştırabildiğini gördün mü? Kısacası lütfen sorunları çözemediğimiz zaman yardım etmiyormuşuz gibi düşünme.