Viki'de test kutusu nasıl hazırlanır?

Başlatan Bedreddin, 02 Temmuz 2010 - 21:53:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Merhabalar.

Viki yazılımıyla yürüttüğümüz, gönüllülük temelinde gelişen bir proje için yardımınıza gereksinimim var. Şimdiden zaman ayıran ve ilgilenen herkese teşekkürler. Şu adreste sormak istediğim iki uygulamanın da birebir örneği bulunuyor.

1) Bu sayfadaki gibi bir soru-yanıt bölümü nasıl hazırlanır? Burada en çok gereksinim duyduğum özellik, yanıt doğruysa belirli bir sayfaya; değilse yine belirli başka bir sayfaya yönlendirmesi. (Bilmiyorum bir yararı ya da zararı olur mu ama her sayfada bir soru olacak.)

2) "See some hints." bölümünün de aynısını yapmak istiyorum. Tıklandığında farklı bir arka plan renginde, istediğim açıklamayı barındıran bir bölüm ortaya çıkmalı. (Yine her sayfada bir ipucu bölümü olacak.)

Viki kullanmayı genel olarak biliyorum ancak bu kadar detaylı işler yapamıyorum. :( Şimdiden teşekkürler.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

heartsmagic

Site Viki yazılımları kullanmıyor gibi. Bu durumda doğrudan Viki mi denemek istiyorsun yine de?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bedreddin

Yanıt gecikti üzgünüm, plansız bir tatile gitmem gerekti aniden.

Bu site Viki yazılımı kullanmıyor haklısın. Ama benim Viki yazılımı üzerinde yapmam gerekiyor.
      bu hasret bizim!

heartsmagic

Peki Viki bunu destekliyor muymuş? Hani önce bunu bilmek gerekiyor. Bu konu yoksa "yapılabilir mi" sorusu için mi?

Bedreddin

Test hazırlanıyor. Daha önce Google'dan arayıp bulmuştum, şimdi bulamıyorum ama yakında bulup yazarım buraya. Ama bulduğum istediğim gibi değildi. Yani yaptığımız seçimi doğru/yanlış olarak belirtip bırakıyordu. Yönlendirme yapılabiliyorsa da benim bulduğum anlatımda değinilmemişti.

İkinci söylediğim yapılabiliyor mu bilmiyorum.
      bu hasret bizim!

heartsmagic

İşte bu Wiki alt yapısına bakıyor sanırım biraz. Ben sadece örnek site mediawiki olmadığı için sormuştum. Hani, bildiğimden yapabileceğimden dolayı değil :)