[Çözüldü] Açılmış portun kapalı olarak görünmesi

Başlatan özgürlüğeyeryok, 23 Nisan 2009 - 16:28:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürlüğeyeryok

9,04'e temiz bir kurulum yaptım. Torrent kullanıyorum ve 8,10'da herhangi bir sorunum yokken modem'den açtığım 52720 portu hem deluge'de hem transmission'da yönlendirilmemiş(kapalı) gözüktü utorrent'in sitesindeki port kontrol uygulamasıyla test ettim o da portun kapalı olduğunu söylüyordu. Farklı portlar denedim onlarda da aynı sorun vardı. Acaba sorunun kaynağı nedir?
Modemim airties rt-205
[IMG]http://img528.imageshack.us/img528/3448/ekrangrnts.th.png[/img]

heartsmagic

Çok kaba bir öneri olacak ancak o port aralığını önce iptal edip, ardından tek port üzerinden açmayı denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

özgürlüğeyeryok

onu da denemiştim fakat olmamıştı mesela orada bir satırda birçok port ve port aralığı gözüküyor ya, o satırı silip sadece tek satıra tek port yazdım yine de olmadı :(

ironic

ip adresi değişmiştir. Sağ üst köşeden ağ simgesine sağ tıkla , bağlantı bilgisine gir. 192.168.x.xx şeklindeki ip yi modemdeki port bilgisine gir.
Her modemde böyle midir emin değilim ama arada bir bende oluyor. Sistem ip sini modemden düzeltince sorun halloluyor.

özgürlüğeyeryok

Ona da yaptım resimde sistemdeki istemcilerden seç diye bir seçenek var onu kullanarak kendi bilgisayarımı seçtim yine de olmadı lanetlendim sanırım :(

canosayan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Nisan 2009 - 10:49:42
Çok kaba bir öneri olacak ancak o port aralığını önce iptal edip, ardından tek port üzerinden açmayı denedin mi?
aç kapa düzelir mantığı.

modemi restleseniz? aslında airties modemler port açma açısından iyidir.
birde ağ simgesine sağ tıklayarak bağlantı bilgisine bak ve modemin port yönlendirme ayarındakilerle karşılaştır.
Chmod bizim işimiz.

özgürlüğeyeryok

Modemi şimdi resetleyip tek sayı şeklinde portu girdim bağlantı bilgisinde yazan ip adresi ile aynı adresi yazdım ama olmadı :(
Sanırım sorun yeni sürümden kaynaklanıyor çünkü 8,10'da herhangi bir sorun yoktu.

ironic

Bende herhangi bir  sorun yok.

ip adresi  /tcp / wan portları (açmak istediğiniz port ) / hedef lan portları (açmak istediğiniz port )  Etkin (işaretli) yeterli. UDP ayarlarına gerek yok.

Örnek bir ayar.

özgürlüğeyeryok

her nasılsa sadece tcp yapınca düzeldi teşekkürler.