Ubuntu ve WOW

Başlatan maxspacemax, 22 Haziran 2008 - 20:02:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maxspacemax

Alıntı yapılan: DeSPeRaDo - 06 Kasım 2008 - 22:03:59
Bunu yaptım ses gitti işte :S nasıl oldu bu :/
Sesle ilgili bir ayar değil ki.

DeFacto

Biliyorum ama base sound error diyor w3 açılınca (belki de onun fps'i de artar düşüncesi ile) . Anlamadım denedim bütün farklı ses konfigürasyonlarını. Sanırım o değeri silmekten başka çare yok.. Sil baştan başlamak gerek bazen :) Reg değerlerini sıfırlamak :)

Agrelion

oyunu daha çalıştıramadım bile ya yardım edin

Agrelion

Arkadaşlar Linux diyorum ancak özellikle Ubuntu 8.0.4 Hardy için yardım istiyorum...Linux te Wine yardımıyla .exe uzantılı programlrı çalıştırabiliyoruz....Ancak WoW la ilgili bi sorunum var.Oyunu ilk yükleyip açtığımda Graifk hataları en üst düzeydeydi....Daha sonra Ubuntu-TR ( http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2056.0.html ) forumalrından alıdğım destekle oyunu çalıştırdım grafik muhteşemdi...Accountu henuz aktif etmediğim için çıktım oyundan sonra oyunu oyunu açamadım...#132 no lu Error u verdi.Terminalden acarken geçen kodlarda "SETsecrutriyinfo stub!" yazıyordu.Sanırım sorun Config.wtf dosyasında.Sizden ricam Bana oyunu Windows yada Linux'te sağlam biçimde çalışan bir arkadaşımızın config.wtf dosyasını Buraya yapıştırmanız...Başka fikirleriniz varsa da memnun olurum...
Hatalarda çıkan kodlar vs...
Terminalde yazanlar:
fixme:mixer:ALSA_MixerInit No master control found on MPU-401 UART, disabling mixer
fixme:advapi:SetSecurityInfo stub
archive Data\expansion.MPQ opened
archive Data\common.MPQ opened
archive Data\common-2.MPQ opened
archive Data\enGB\locale-enGB.MPQ opened
archive Data\enGB\speech-enGB.MPQ opened
archive Data\enGB\expansion-locale-enGB.MPQ opened
archive Data\enGB\expansion-speech-enGB.MPQ opened
fixme:win:EnumDisplayDevicesW ((null),0,0x39edc0,0x00000000), stub!

Error#132:
ERROR #132 (0x85100084) Fatal Exception
Program: Z:\media\sistem\ATI\World of Warcraft\Wow.exe
Exception: 0xC0000005 (ACCESS_VIOLATION) at 0073:7D68B49D

The instruction at "0x7D68B49D" referenced memory at "0x00000018".
The memory could not be "read".

mbt28

Ya benzer uyarıyı bende W3 te alır oldum.

Agrelion

önemsiz...:P

Agrelion

Beyler valla kendi işimi kendim hallettim buyrun çözüm wine 1.1.21 i wine hq sitesinden indirin...Unutmadan Snapticten wine yi tamamen kaldırın hiç bir şey bırakmayın daha sonra wine yi yükleyin..Sonra benim config.wtf dosyasında yaznalrda bunlar...
SET locale "enGB"
SET portal "eu"
SET realmList "eu.logon.worldofwarcraft.com"
SET coresDetected "1"
SET timingTestError "0"
SET hwDetect "0"
SET gxColorBits "24"
SET gxDepthBits "24"
SET gxResolution "800x600"
SET gxRefresh "75"
SET gxMultisampleQuality "0.000000"
SET videoOptionsVersion "1"
SET movie "0"
SET Gamma "1.000000"
SET readTOS "1"
SET readEULA "1"
SET readTerminationWithoutNotice "1"
SET showToolsUI "1"
SET Sound_OutputDriverName "System Default"
SET Sound_MusicVolume "0.30000001192093"
SET Sound_AmbienceVolume "0.20000000298023"
SET farclip "507"
SET particleDensity "1.000000"
SET realmName "Anachronos"
SET textureFilteringMode "0"
SET mouseSpeed "1.2000000476837"
SET Sound_VoiceChatInputDriverName "System Default"
SET Sound_VoiceChatOutputDriverName "System Default"
SET ChatMusicVolume "0.29999998211861"
SET ChatSoundVolume "0.39999997615814"
SET ChatAmbienceVolume "0.29999998211861"
SET baseMip "1"
SET spellEffectLevel "2"
SET environmentDetail "0.5"
SET weatherDensity "0"
SET ffxGlow "0"
SET Sound_EnableMusic "0"
SET Sound_MasterVolume "0.10000000149012"
SET Sound_EnableErrorSpeech "0"
SET Sound_SFXVolume "0.5"
SET readScanning "-1"
SET readContest "-1"
SET lastCharacterIndex "4"
SET ffxDeath "0"
SET gxApi "opengl"
SET expansionMovie "0"
SET SoundOutputSystem "1"

Bulabilirseniz Directx in mart 2009 a kdr olan güncellemelerinide yükleyin...Bide Ekran kartınızın Windows a özel yani wine ile çalıştıracağınız dirverını yükleyin....
SOnra açın oynayın hala daha ufak tefek hatalar var ekranda siyah perdeler var ama buda bizim kaderimiz ne yapalım.... :(

Hayde Linux kardeşlerim herkes WoW a Microsoft a karşı hala ayaktayız :P

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Haziran 2009 - 05:17:33

Artık bu konuya çözüldü diyebiliriz...Sorunu olan varsa...yardım ederim...

Yönetim Notu: Yardımlarımızı forum üzerinden yapıyoruz.

rasewww

opengl ile olan tüm işlem sıralarını hallettim.
uç birimden,
wine regedit

hkey_current_user
software
wine
yeni anahtar
OpenGL
yeni dizge değerinin adı:
DisabledExtensions
dizge değerine çift tıkla ve bunu yaz;
GL_ARB_vertex_buffer_object
daha sonra
yeni anahtarın adı;
Direct3D
yeni dizge değerinin adı;
OffscreenRenderingMode
dizge değerine çift tıkla ve bunu yaz;
pbuffer
bu sıralamadaki hepsini yaptım
Fakat takıldığım bir nokta var. İe7 yi indirdim wine ile kurulumda sorun yaşanıyor."Dosya ayıklama için birim bulunamadı lütfen uygun izlere sahip olduğunuzu doğrulayın"denen hata metni çıkıyor.
Devamında explorer sayfanızdan araştırdım genelde böyle sorunlarla karşılaşan var fakat alternatif olarak ie6 yı kurmuşlar.Bende ie6 yı kurdum wine ile.Devamında wotlk intaller.exe yi wine ile çalıştırdım installl-dili ingilizce seçtim-kabul etmem gereken bir metin var aşağıya geçiyorum agree butonuna bir türlü tıklayamıyorum.Kısayol tuşu olan A tuşu dahi işlemiyor.Buton aktif olmuyor kısacası.
ie8 i indirdim bir arkadaşım istemişti benden wine ile denedim olmadı.Devamında kendisi yine benden wine1.2 yi kur dedi wine1.2 bulunamıyor bende wine nin resmi sitesinden bir kaç kaynak adresini kendisine göre yaptım ve wine1.1.33 ü denedim olmuyor.Sonuç itibari ile burada takıldım yardımcı olabilecek olan varsa memnn olurum

ie versiyonlarındaki problemimi biraz daha ayrıntılı http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4108.msg174436#msg174436 da anlattım.

suntzu

wow u çalıştırdım. wine 1.1.41 sürümünü yükledim. opengl ayarlarını yaptım. oyun çalıştı. ama mouse düzgün çalışmıyor. butonların biraz altına tıklamam gerekiyor oyunda. birde mouse ile yukarı aşağı hareket edemiyorum. mouse u oynatınca gökyüzüne kilitleniyor ekran.

rasewww

suanlık bence wow u bu işletim sisteminde denememelisin çünkü bahsettigin problemlerin önüne geçemiyoruz.En yakın zamanda yeni gelen versiyonla bu durumun degişecegi düşüncesindeyim.Umarım düzelir.

suntzu

ama wow u düzgün oynadığı söyleyen arkadaşlar var. önüne geçemiyoruz derken ubuntu olarakmı.?

bsod1

en iyi opengl modunda oynanabiliyor ama mouse olayını halletmen lazım, wow opengl hardware cursor diye aratırsan binlerce başlık var, işine yarayan bir tane bulabilirsin diye düşünüyorum..

ama kolay değil onu söyleyeyim, ben sıkılıp bırakmıştım

paktan

uzun zaman önce wow ve ubuntu denemeli yapmış ama o zaman verim alamamıştım.9,10 ile birlikte bir heves yine denemek istedim.
ubuntu ya sadece wine kurup hemen oyuna girdim.açılış ekranında karaltılar ve abuk subuk karakterli görünce diretx yükledim ve bir daha girdim.
diretx dışında hiçbir şey kurmadım ve wow şaşırtıcı bir  şekilde stabil olarak çalıştı.
sadece ses ile ilgili bazen arada oyun sesinde cızırtılar oluşuyordu ve benim dandiik ekran kartımdan olduğunu düşündüğüm yürüme esnaında ayak hareketleri sanki ayakları adım atmıyoşmuşçasına animasyonda duraksamalar oluyordu.ama karakter ileri gidiyordu.

diretx. open gl ve diğer wow ayarları ile ilgili bi forumda güzel bi mesaj buştum.ordan takip ederek yapmıştım o sayfayı tekrar bulabilirsem içeriğini eklerim.
belki ekstra işinize yarayacak bilgiler vardır.

suntzu

valla ben wow u çalıştırdım.. mouse problemini de hallettim... şans eseri oldu ama çalıştı... hata veren bir wow klasörüm vardı... ordan wow u çalıştırınca hata mesajı çıkıyor ekran çözünürlüğü düşüyordu... o durumdayken çalışan wow klasörüne girdim oyun çok hızlı ve gayet düzgün çalıştı... mouse problemi ekran çözünürlüğüyle ilgili zannedersem..

hamuul

hayır ekran çözünürlüğüyle alakalı değil mouse ile ilgili sıkıntı.

sıkıntı şu ki, ben wow oynarken DX'i adam gibi kurup çalıştıramamıştım deneyip uğraşmama rağmen ve sadece OpenGL modunda çalıştırabilmiştim oyunu.

fightlarda sıkıntı çekiliyor, fps düşebiliyordu. mouse yavaştı ve olması gerektiği gibi değildi.

bsod1'in dediği gibi, open gl'de hardware cursor çalıştırmak için bazı yöntemler var internette ama ne yalan söyleyeyim, bende sıkılıp uğraşmamıştım :)

şimdi de oynamıyorum zaten, o yüzden güncel bir bilgim  yok wine/wow uyumluluğu hk.
şunu hiçbir zaman akıldan çıkarmamak lazım ama ; sonuçta bir emülatör ile farklı bir platform için üretilmiş bir oyunu çalıştırıyorsunuz :) bazı sorunlar yaşanması işten bile değil

paktan

sıfır kurulmuş ubuntuya diretx i tanıttım extra fazla bir şey yapmadan oyunu mis gibi açtım.
bir önceki denememde karşılaştığım ses sorunu yoktu.
karakter kasmada sorun yok ama pvp esnasında biraz garip geldi.oynadığım rogue ile bazen görunmez iken cheepshot vurmadı. onun dışında bir sorun yok. mis gibi.

marjinal1st

Alıntı yapılan: XemreG - 30 Haziran 2008 - 11:58:51
Selamlar,

Kesinlikle arkadaşına bide bunu yap cok memnun kalıcaktır. :) Şahsım adına fps 80 lerde geziyor..

Regedit açmak için sunu yaz
  ~/.wine/drive_c/windows/regedit.exe

1. HKEY_CURRENT_USER\Software\Wine anahtarını bulun.
   2. Wine anahtarının yanındaki tiki kullanarak bu anahtara girin.
   3. WINE klasörüne sağ tıklayın, Yeni > Anahtar deyin.
   4. "Yeni Anahtar #1″ ismini "OpenGL" olarak değiştirin.
   5. Yeni klasörümüze sağ tıklayın, YENİ deyin ve bir REG_SZ ekleyin. (String Value)
   6. Yeni değerin ismini, DisabledExtensions yapın[büyük küçük harf duyarlı!]
   7. Satıra çift tıklayın, değer olarak GL_ARB_vertex_buffer_object verin.

Hacı ben Wow oynamıyorum ama bunu yaptım genede, Wine ile açtığım tüm oyunlar coştu valla. Çok sağol yani  :D
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

krwlng

Ben Wow'u 7.4 sürümünde denemiştim, açılışta, hesap girişinde ve pve de sorun yoktu fakat pvp de FPS çok düşüyordu. Bilgiler için teşekkürler tekrar bu şekilde deneyeceğim.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

erginemr

Alıntı yapılan: pisahmet - 20 Nisan 2010 - 21:30:33
Alıntı yapılan: XemreG - 30 Haziran 2008 - 11:58:51
Selamlar,

Kesinlikle arkadaşına bide bunu yap cok memnun kalıcaktır. :) Şahsım adına fps 80 lerde geziyor..

Regedit açmak için sunu yaz
  ~/.wine/drive_c/windows/regedit.exe

1. HKEY_CURRENT_USER\Software\Wine anahtarını bulun.
   2. Wine anahtarının yanındaki tiki kullanarak bu anahtara girin.
   3. WINE klasörüne sağ tıklayın, Yeni > Anahtar deyin.
   4. "Yeni Anahtar #1″ ismini "OpenGL" olarak değiştirin.
   5. Yeni klasörümüze sağ tıklayın, YENİ deyin ve bir REG_SZ ekleyin. (String Value)
   6. Yeni değerin ismini, DisabledExtensions yapın[büyük küçük harf duyarlı!]
   7. Satıra çift tıklayın, değer olarak GL_ARB_vertex_buffer_object verin.

Hacı ben Wow oynamıyorum ama bunu yaptım genede, Wine ile açtığım tüm oyunlar coştu valla. Çok sağol yani  :D

Eğer bu çözüm bu kadar etkiliyse, bunu yeni bir başlıkla Wine bölümü altında sabitlesek mi? Ne dersiniz?

krwlng

Bence wow Ubuntu için önemli bir artı olur, sırf wow için windows kullanan arkadaşlarım var. Birkaç kişi tarafından daha denenip olumlu sonuç alınması halinde konunun sabitlenmesi çok iyi olur. Tabi sistem bilgisini de eklerseniz ona göre kıyaslama yapılabilir.

mbt28

Arkadaşlar bu opengl olayı tüm opengl oyunları için geçerlidir, blizzard oyunlarını opengl tabanlı apıyorki mac üzerinde de çalışsın oyunlar ön tanımlı olarak directx kullanıyor bunu opengl ye geçirdiğimiz zaman büyük fps artışı oluyor.

krwlng

Opengl ile ubuntu üzerinde wow oynayan arkadaşlar, ctrl+r ile fps panelini açarak ekran görüntüsü alıp sistem bilgilerini de yazarlarsa çok güzel bir referans olur. Ubuntu'ya ekran kartımı tanıtamadığım için bırakın wow'u warcraft 3 bile açamıyorum.

mbt28

Alıntı yapılan: krwlng - 20 Haziran 2010 - 15:08:25
Opengl ile ubuntu üzerinde wow oynayan arkadaşlar, ctrl+r ile fps panelini açarak ekran görüntüsü alıp sistem bilgilerini de yazarlarsa çok güzel bir referans olur. Ubuntu'ya ekran kartımı tanıtamadığım için bırakın wow'u warcraft 3 bile açamıyorum.
Bu konuyla ilgili açtığın bir başlık var mı? varsa bağlantısını koyarsan yardımcı olmaya çalışırız.

krwlng

Başka bir 9550 grafik kartı sürücü yükleme sorunu başlığının altında yazmıştım fakat çözüm bulamadık. bakıyım başlığı bulabilirsem yazarım.