Counter Strike 1.6 kurmak istiyorum

Başlatan ShockLess, 28 Haziran 2010 - 22:31:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ShockLess

]rchive:  /home/shock/İndirilenler/Cs16FULL_.exe
[/home/shock/İndirilenler/Cs16FULL.exe]
  End-of-central-directory signature not found.  Either this file is not
  a zipfile, or it constitutes one disk of a multi-part archive.  In the
  latter case the central directory and zipfile comment will be found on
  the last disk(s) of this archive.
zipinfo:  cannot find zipfile directory in one of /home/shock/İndirilenler/Cs16FULL_.exe or
          /home/shock/İndirilenler/Cs16FULL_.exe.zip, and cannot find /home/shock/İndirilenler/Cs16FULL_.exe.ZIP, period.

dosyalarımı açarken bu hatayı alıyorum hep lütfen yardım

birde ubuntu uyumlu counter strike bulaiblen varsa lütfen söylesin

stratovarius

exe dosyasını nasıl açamaya çalışıyorsun ?

ShockLess

ne yapmalıyım peki açmak için?

stratovarius

exe dosyaları linuxda direkt çalışmaz bunun için wine kullanman gerekecektir. Ayrıca yukarıda ara tuşuna basıp counter diye arama yaptın mı acaba ?

Forumda bu konu ile ilgili baya başlık olması lazım.

ShockLess

ya yeniyim de sen biraz yardımcı olur musun ? arama yaptım fakat verim alabileceğim birşey bulamadım /// wine nedir?

sipazilla

exe dosyalarını Linux altında çalıştırma için wine kullanıyoruz http://www.winehq.org/ ayrıca wiki ve foruma göz atabilirsin (yinede bütün exe dosyalarını çalıştırabileceğin anlamına gelmiyor.)

Ubuntu altında sıkıntı çekmeden oynayabileceğin oyunlar içinse http://www.playdeb.net/updates/Ubuntu/all adresini inceleyebilirsin.

ShockLess

ya bana counter strike lazım lütfen bir arkadaş yardım etsin turnuvamız başlıyor  takım kaptanıyım katılmam gerekiyor.

stratovarius

Counter hiç kurmadım linux üzerinden turnuvanda varsa kurmuş olan birisi yardım ederse daha iyi olucaktır. Konuyu gören ve counter oynayan arkadaşlar yardımcı olurlar.

ShockLess

inş. yardımcı olurlar da turnuvama katılabilirim yarın 17:00 maçımız var :(

ironic

Denildiği üzere wine kurman gerekli. exe leri Linux açmaz doğrudan. Wine kullanarak yüklersin onda da garanti yoktur.

Ayrıca iletilerde gereksiz yere kalın yazı tipi kullanmamaya özen gösterelim.

ShockLess

forumda yeniyim henüz kurallara bakmaya zamanım olmadı ,

ya wine kullanmayı da bilmiyorum link vb. atabilecek var mı ?

ubuntuki lilith

serkans1

konsol'a ( Uygulamalar > Donatılar > Uçbirim  )

sudo apt-get install wine

komutu ile wine kurabilirsin. daha sonra exe dosyasında sağ tıktan wine seçeneği ile kurulum yapabilrisin.
özgür dünyayı seviyorum...

ShockLess

ubuntuki lilith

Ama uygulamalar>donatılar>uçbirim bunu bulabilirsiniz. Windowstaki başlat>uygulamalar>gibiydi sanırım hatırlamıyorum wini şimdi.
Lilith abi  :D :D ilahi.
Uçbirimi açınca içerisine sudo apt-get install wine bunu yaz ve Enter'e bas.

ShockLess

wine'i kurabildim fakat nasıl kullanacağımı bilmiyorum

empax

Wine kurduktan sonra,

CS kurulum dosyasına sağ tık > özellikler > erişim hakları > bir program gibi çalışmasına izin ver seçeneğini etkinleştirin.

Daha sonra tekrar kurulum dosyasına sağ tık > Wine windows yükleyici ile aç. Daha sonra normal kurulum yapar gibi devam edin.

masa üstüne counter strieke.desktop şeklinde bir dosya gelecek ona sağ tık-özellikler-erişim hakları-bir program gibi çalışmasına izin ver (etkinleştir)

eğer görüntüde sorun olursa oyunun ayarlarından önce en yüksek çözünürlüğe ayarlayın daha sonra tekrar istediğiniz ayara getirin.(bende bunu yapmayınca ekranda taşma oluyordu)

Tavsiye, 2-3 farklı CS 1,6 kuulum dosyası denedim aralarında en sorunsuzu Counter Strike 1,6 Mega Edition paketi.

Kolay gelsin.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

ShockLess

Alıntı yapılan: empax - 28 Haziran 2010 - 23:40:06
Wine kurduktan sonra,

CS kurulum dosyasına sağ tık > özellikler > erişim hakları > bir program gibi çalışmasına izin ver seçeneğini etkinleştirin.

Daha sonra tekrar kurulum dosyasına sağ tık > Wine windows yükleyici ile aç. Daha sonra normal kurulum yapar gibi devam edin.

masa üstüne counter strieke.desktop şeklinde bir dosya gelecek ona sağ tık-özellikler-erişim hakları-bir program gibi çalışmasına izin ver (etkinleştir)

eğer görüntüde sorun olursa oyunun ayarlarından önce en yüksek çözünürlüğe ayarlayın daha sonra tekrar istediğiniz ayara getirin.(bende bunu yapmayınca ekranda taşma oluyordu)

Tavsiye, 2-3 farklı CS 1,6 kuulum dosyası denedim aralarında en sorunsuzu Counter Strike 1,6 Mega Edition paketi.

Kolay gelsin.

Çok Çok Çok teşekkür ederim gerçekten.
setup kuruyor şuanda gerçekten sağol kardeşim (y)

serkans1

Alıntı yapılan: ShockLess - 28 Haziran 2010 - 23:32:02
serkans1 teşekkür ederim :)

rica ederim :)

wine kurduktan sonra exe dosyasında yanlış hatırlamıyorsam sağ tıktan wine ile çalıştır seçeneği çıkması gerekiyor, kurulumu o şekilde yapıyor olmalısın. linux altında hiç exe kurmadığım için çok iyi bilmiyorum. bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlar :)

ekleme: yardımcı olmuşlar bile :)

ShockLess

bi sorun daha :  oyunu kurdum giriyorum fakat ' ekran simsiyah olup " mde not supported " hatası veriyor ' yardımcı olabilir misiniz ?

serkans1

hata iletini arattım ve şu önerileri buldum

1- çözünürlük ve Hertz sorunu ayarları kontrol et.

2- ekran kartın yüklenmemiş olabilir. ekran kartını yükle.

ShockLess

çözünürlük son derceydi bi kaç dakika görebildim daha sonra göremedim

ekran kartı nasıl yükleyebilirim ki ? benim sürücülerim vista ?

empax

Oyunun ayarlarına ulaşabiliyorsan oradan Video > Renderer > OpenGL yap. Eğer yapmazsan ekran kartı sürücülerinden kaynaklanıyordur. Sürücüler yüklü mü veya güncel mi ?

Ekran kartı sürücülerini,

Yönetim-donanım sürücüleri bölümünden yükleyebilirsin. Tavsiye edileni etkinleştir ve bilgisayarı yeniden başlat.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

ubuntuki lilith

Aslında farklı sorun için yeni bir başlık açmakta fayda var.

ShockLess

tamam" lilith  abi " <- :D:D   bundan sonra öyleyaparım :D:D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2010 - 00:10:04

ya hala olmadı donanım sürücülerindne önerilene güncelledim fakat olmadı cd var cd den mi yüklemem gerekir ?