açık video projesi

Başlatan ugur.ugur, 26 Haziran 2010 - 22:09:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ugur.ugur

Merhaba arkadaşlar. aranızda henüz çok yeniyim. ben uzun yıllardır video animasyon işleri ile uğraşıyorum ve görsel 3d - 2d tasarımlar yapıyorum. şimdi benim merak ettiğim bu kadar büyük bir projeyi yürütmek için nerden bütçe buluyorsunuz.Yada herkes tamamen boş zamanlarını burada yeni projeler için mi değerlendiriyor. Domain hosting veya diğer masraflar için sponsor mu buluyorsunuz. bende mesleğimi bu yönde insanlara faydalı olmak için kullanmak istiyorum. http://www.videohive.net/ adresinde after effect ile yapılmış kullanıma hazır proje dosyaları mevcut. ben bu sitedeki gibi aynı kalitede profosyonel olarak hazırlanmış video proje dosyalarını açık kaynak dağıtımını yapmak istiyorum. proje dosyaları gimp - inskcape - blender gibi programlar ile hazırlanıp tamamen ubuntu üzerinden yürütülecektir. Malum ki bir projenin hazırlanması + tutoriallerinin hazırlanması günler sürebilecek. Eğer  boş zamanlarımı değerlendirmek için yaparsam iki ayda belki bir proje çıkartacağım. Şimdi konunun başına dönersem bu kadar büyük bir projeyi yürütmek için nerden bütçe buluyorsunuz.

umutubuntu

Projeden kasıt Ubuntu Türkiye ise buradaki herkes gönüllüdür. Barındırma için forumun üstünde gördüğünüz reklamı geçen sponsorumuz destek veriyor.
Başkaca reklam ve benzeri gelirlerimiz bulunmamaktadır.

neneki

açık kaynak kod ruhundan dolayı desteğe hazırım. Saten blender öğrenmeye adım attım güzel kaynak olur kanımca :)

canosayan

Alıntı yapılan: neneki - 22 Ekim 2010 - 00:23:34
açık kaynak kod ruhundan dolayı desteğe hazırım. Saten blender öğrenmeye adım attım güzel kaynak olur kanımca :)

Tabi bazı arkadaşların gönlünden biraz daha fazla kopuyor. Örneğin şu anki alan adımızı heartsmagic aldı. Sanırım sponsorumuzun olmadığı dönemden kalan borçlarımızda var kendisine.
Chmod bizim işimiz.

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

neneki

Alıntı yapılan: canosayan - 22 Ekim 2010 - 11:36:57

Tabi bazı arkadaşların gönlünden biraz daha fazla kopuyor. Örneğin şu anki alan adımızı heartsmagic aldı. Sanırım sponsorumuzun olmadığı dönemden kalan borçlarımızda var kendisine.
ama boş beleş olmaz bu işler di mi? haklısın . heartsmagic e para toplayıp versek kabul eder mi ki :)

Yiğit Ateş

Katılıyorum. Keşke haberimiz olsaydı. Gönüllü arkadaşlarla parayı toplayıp  ödeyelim @heartsmagic'e. Bu işlerin tek bir kişiye yıkılması haksızlık. Eğer forumun ihtiyacı varsa, herkes el atmalı bu işe.

umutubuntu

Eksik kalmış olabilirim, Blender'ı biliyordum fakat Saten Blender diye bir şey mi çıktı ?

canosayan

Arkadaşlar reklamların son parası ile zaten borcumuzun büyük kısmını, büyük çabalar göstererek ödedik. Çabayı parayı bulmaya değil heartsmagic'i ikna etmek için harcadık. Zaten daha önce bağış toplama konusu konuşuldu ve olmamasına karar verilmişti.

Chmod bizim işimiz.

neneki

Anlıyorum. Herşeyin özgür platformda dönmesi çok önemli dabi. Ama her türlü destek için varım , varız. Çekinmeden söyleyin. ;)
@umutubuntu dostum blender 'ın bir tadına bakmalısın çok eğlenceli :)

umutubuntu

@neneki Blender'ı biliyor ve kullanıyorum zaten ama Saten Blender'ı anlamadım.

neneki

Alıntı yapılan: umutubuntu - 22 Ekim 2010 - 17:18:33
Dostum bilgisayar başında geçridğim vakitlere say " Saten Blender " ı.  :D

umutubuntu

Alıntı yapılan: neneki - 22 Ekim 2010 - 17:24:20
Alıntı yapılan: umutubuntu - 22 Ekim 2010 - 17:18:33
Dostum bilgisayar başında geçridğim vakitlere say " Saten Blender " ı.  :D
Yanlış yazılmış bir kelime mi diyorsunuz yani ?

heartsmagic

"Saten" değil de zaten olsa gerek o :)

Diğer konuları (para/pul) konuşmak bile istemiyorum arkadaşlar. Hani bazı şeyleri (geri ödeme vs) kabul etmemin sebebi de zaten kimsenin minnet altında kalmaması içindi, tekrar gündeme getirmeye bile gerek yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.