KDE 4.1 Beta 1

Başlatan ufuk_k, 21 Haziran 2008 - 20:39:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

izzetguntalaz

Otomatik giriş "Login Window" > Security > "Enable otomatic login" i pasif hale getirerek kapatılıyor.

flip87e

Alıntı yapılan: ufuk_k - 04 Temmuz 2008 - 20:14:38
Açılış ekranında oturum olarak KDE4 seçmen gerekiyor. Eğer otomatik olarak giriş yapıyorsan, yani kullanıcı adı-şifre girdiğin GDM ekranını es geçiyorsan, doğal olarak KDE4'ü açamazsın. Otomatik giriş özelliğini nereden açtıysan oradan kapa, çünkü ben Gnome masaüstünde nereden açılıyor hatırlamıyorum, zaten kullanmıyorum da, hem o özelliği hem de Gnome masaüstünü.
arkadaşim açiliş ekranı zaten kde nin açiliş ekranı gelior zaten yüklerken sordu açiliş ta hangisini kullanıyim die bende kde dedim amasadece açiliş ekranı ve dediğim gibi logo öle.açildiktan sora gnome nasıl bişi anlamadım

flip87e

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 04 Temmuz 2008 - 20:15:45
Otomatik giriş "Login Window" > Security > "Enable otomatic login" i pasif hale getirerek kapatılıyor.
arkadaşim dediğini çözemedim bir türlü türkçe olarak yazarmısın

ufuk_k

Sistem--Yönetim--Giriş Ekranı (Yöneticisi)--Güvenlik--Otomatik girişi etkinleştir özelliğini kapayacaksın.

atomkarinca

Sana sorduğu kdm yada gdm seçeneği olabilirmi. Kdm login penceresi önüne geliyormu?

flip87e

tamam arkadaşlar olayı çözdüm kusura bakmayın sizide uraştirdim.megersem ilk girişte açiliş ekranından kullanılacak yöneticiyi seçmeliymişim:(

YaPaY

Evet bende yükledim KDE 4'ü. Gerçekten çok merak ediyordum, oldukça şık ama kullanışsız geldi bana. En güzel özelliklerdne birisi themeleri icon packleri internetten indirip kurması ama işlemci kullanımını bir ara %100'lere çıkarttı, zor logout olabildim. Stabil değil.

flip87e

Alıntı yapılan: ufuk_k - 04 Temmuz 2008 - 20:25:00
Sistem--Yönetim--Giriş Ekranı (Yöneticisi)--Güvenlik--Otomatik girişi etkinleştir özelliğini kapayacaksın.
ufuk arkadaşim bugun başini biraz arittim kusura bakma
ama ben bu kde denkurtulmak istiorum sürekli makina kitlenior forumdan araştirdim biraz yapamadım bi yardım etsen yada dier arkadaşlar pls

ufuk_k

sudo apt-get --purge remove kubuntu-kde4-desktop komutu ile kaldırırsın.

ufuk_k

Benim yazdığım şekilde kurduysan bu şekilde kalkması gerekir. kubuntu-desktop diye görünüyorsa:

sudo apt-get --purge remove kubuntu-desktop
sudo apt-get autoremove

flip87e

walla su yazdıklarını kendi başima yaptım forumdan buldum yani komutları olmadı
sen söleyince oldu eywallah

zoyaist

Selamlar,
KDE 4.1 i Kubuntuya yükledim (yukarıda tarif edilenlerle). Bu akşam sileceğim. KDE 3 kullanmaya devam edeceğim.

ama;

Kubuntuyu ilk yüklediğim hale getirme imkanım var mı? Her defasında tekrar format atıp yüklemek istemiyorum.
Saygılar.
Linux For All

cyclops

kde4 yükledim fakat ekran normalden büyük ve bu sebeple görev çubuğu ekranda görünmüyor. pencerelerin max. halinde kapatma sekmeleri falan hep sayfanın dışına taşıyor. Biraz uğraştım ama pek bir sonuc alamadım.