Kurulum

Başlatan thekazma, 23 Haziran 2010 - 23:10:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thekazma

Arkadaşlar Nexenta core 2.0 ı kurmayı denedim kurulum tamamlandıktan sonra karşıma bir komut istemi çıkıyor.Sizce sorun ne olabilir.
Teşekkürler

garafatma

Hatırladığım kadarıyla konsoldan çalışıyordu aşağıdaki adrese bir göz gezdirin derim,

http://www.nexenta.org/
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Nexenta Gnome kullanıyordu. Eğer masaüstüne kadar gelemediysen grafik kartınla ilgili bir sıkıntı olabilir, sürücü vs.
startx komutu sonucunda meseleyi daha iyi anlarız sanıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

vaillante

Hocam ben tez ödevim için Nexenta ve Nexenta OS sürümlerimi  bilgisayarıma  yükledim.. Ancak kurulumdan sonra siyah ekranda kullanıcı girişini yapıyorum.. ve yine siyah ekranda kalıyorum..
Sorunum ise masaüstüne nasıl ulaşabilirim? 
yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler..

if

@vaillante, masaüstü yöneticisi olmayabilir kuruduğunuz sürümde. Nereden indirdiniz kalıbı?

vaillante

Kalıbı kendi sitesinden indirdim oradaki versiyondada siyah ekranda kalıyorum.. torrentten çektiğim nexenta os sürümündede siyah ekranda kalıyorum

bildiğim kadarı ile gnome masaüstünü kullanıyor ama ben bir türlü geçiş yapamadım

if

startx komutunu verince ne oluyor?

vaillante

Ekran Görüntüsünü Yükledim Hocam Bakabilirsiniz..

if

Öyle bir komut yok. Bu demek oluyorki X sunucu yüklü değil. X sunucu yüklü değilse masaüstü yöneticisi de yüklü değildir. Tabi solaris çekirdeği kullanan Nexanta'da işler bizimki gibi yürüyorsa bu yorum doğru olmalı.

sudo apt-get update ; sudo apt-get install nexenta-gnome komutunu yürütünce ne oluyor.

vaillante

galiba böyle bir paket yok gini bir hata veriyor...

if

sudo apt-cache search gnome
sudo aptitude search gnome
olarak aratıp çıkan paketi yüklemeyi deneyin. Tabi en önce sudo aptitude safe-upgrade ile güncelleme yapın.

vaillante

Hocam Vmware ile kurdum sistemi acaba nete bağlanmada falanmı sorun yaşıyor işletim sistemi verdiğiniz kodlardada kısa kısa işlemler yapıyor..
Nexenta'nın masaüstü yüklü olan bir iso versiyonunu pm ile gönderebilirmisiniz?

if

@vailante, Nexenta'nın herhangi bir kalıbı ben de yok, olsaydı foruma geçerdim.

sudo apt-get install gnome-session nautilus metacity komutunu yürütünce yüklüyor mu?

http://andyjstormont.blogspot.com/2009/07/howto-gnome-on-stormosnexenta-cp2.html

vaillante

burk

@vaillante
lspci ne diyor?

if

@vaillate, masaüstü yöneticilerini ve pencere yöenticilerini tek tek aratın. Deposu nerdedir bilmiyorum, aramanız gerek.