İki Dizüstü arasında kaldım

Başlatan maydin95, 23 Haziran 2010 - 17:13:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/109838/lenovo-y550-59-032296-gaming-.aspx
http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/111989/asus-a52jk-sx111v.aspx

Bu iki bilgisayardan asusun ekran kartı ati nin . İşte ben de linux kullandığımdan ati sorun çıkarır mı diye korkuyorum. İşlemcisi falan daha iyi ama sırf ati yüzünden birz korkuyorum sizce ne yapsam.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

garafatma

Ben Lenovo diyorum. Hem IBM kalitesi, hemde ekran kartı nVidia
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

sem

Konu dışı:Kusura bakmazsanız bir soru sormak istiyorum. Şimdiden peşinen sorayım ben, mesaj kalabalığı olmasın. Kusura bakarsanız cevaplamazsınız. İşletim sistemi iadesi düşünüyor musunuz?Kusura bakmayın tekrardan, konu dışı oldu biraz ama...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

kuleyni

ekran kartı nvidia ama modeli ne?Bence şunlara bi bak  backardbell den memnun olmayan görmedim şimdiye kadar :)

http://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?sp=brand%3dpackardbell&CategoryID=98&cpage=1

bsod1

IBM kaliteli Lenovo'lar ThinkPad serisinde, onlar da yurdumuş şartlarında alınamayacak kadar pahalılar, IdeaPad serisi normal Lenovo..

Onun dışında, ben alacak olsam değiştiremeyecağım parçaları mümkün olduğunca iyi tutmaya çalışırdım, işlemci yani, dolayısıyla Asus..

maydin95

ATI sorun çıkarır mı? Şimdilerde sürücülere önem vermeye başladı ama.

Yoksa işlemcisi iyi olduğundan ben de asusu beğendim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Haziran 2010 - 00:23:08

Alıntı yapılan: sem0900 - 23 Haziran 2010 - 20:47:02
Konu dışı:Kusura bakmazsanız bir soru sormak istiyorum. Şimdiden peşinen sorayım ben, mesaj kalabalığı olmasın. Kusura bakarsanız cevaplamazsınız. İşletim sistemi iadesi düşünüyor musunuz?Kusura bakmayın tekrardan, konu dışı oldu biraz ama...

Bazen Linux sistemler sorun çıkarabildiği için ve Windows'a da bazen ihtiyacım olabildiği için düşünmüyorum. ATI sorun çıkarır falan uğraşmayalım. Windows kenarda köşede bir yerde durur. Oyun falan oynayacağımız zaman açarım. Aslında Netbook bilgisayar alacak olsaydım belki o zaman düşünebilirdim. Çünkü Windows XP bende var, eskimiş sistem ve Kubuntu'nun yanında bir hiç.

Siz niye sordunuz merak ettim.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

garafatma

2,26 ile 2.4Ghz hızları arasında hiçbirşey fark etmezsin. İşlemci daha hızlı ama senin benim veya onun anlayacağı türden bir fark olmaz.

sem

Alıntı Yap
Alıntı yapılan: sem0900 - 23 Haziran 2010 - 20:47:02

Bazen Linux sistemler sorun çıkarabildiği için ve Windows'a da bazen ihtiyacım olabildiği için düşünmüyorum. ATI sorun çıkarır falan uğraşmayalım. Windows kenarda köşede bir yerde durur. Oyun falan oynayacağımız zaman açarım. Aslında Netbook bilgisayar alacak olsaydım belki o zaman düşünebilirdim. Çünkü Windows XP bende var, eskimiş sistem ve Kubuntu'nun yanında bir hiç.

Siz niye sordunuz merak ettim.

Çeviri bölümünde de görmüştüm sizi. Aktif bir Linux kullancısı olduğunuzu düşündüğüm için, bu aralar gündemde olan bu konuda eğilimin gerçekten olup olmadığını merak ediyorum, o nedenle bilgi sahibi olmak için sordum... Önünden geçtiğim bilgisayar satıcılarına da soruyorum. Tahmin edersiniz ki olumlu bir yanıt duymadım daha =)... Teşekkür ederim cevabınız için... Bence iki bilgisayar da güzel bu arada, işlemci konusunda keiser_soze'nin dediğine katılıyorum ve ayrıca fikir verme amaçlı olarak, @kuleyni'nin bahsettiği gibi packardbell'den memnun olmayan ben de görmedin fakat donanımsal olarak Linux ile uyumluluğundan haberim yok... Hayırlı olsun şimdiden hangisini alırsan... İyi geceler...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

maydin95

ASUS olanı aldım ama daha Linux kurmadım. ATI sürücülerini bir deneyeceğiz artık. Bir arkadaşım ASUS önermişti de onun için diğer bilgisayarlara bakmadım bile diyebilirim. İşte işlemci i5 falan istiyordum ondan dolayı sadece i5 işlemcileri bir de Bimeksten baktım bilgisayarlara. Bundan sonra ATI bir sorun çıkarırsa orada buluşuruz. Hepinize teşekkür ediyorum.

v0ld3m0rt1s

Bu durumda Lenovo tercih etmek daha mantıklı + ve - karşılaştırması yapayım

Asus                    Lenovo
İşlemci        +                        -
Ekran Kartı    -                        +
Wireless       +                        -

Ekran kartı
Lenovodaki GT240 M
Asus daki HD 5145

Sıralamada
HD5145 102. sırada
GT240M  62. sırada

EDIT: Biraz geç kalmışım galiba :)

mbt28

Ben olsam hiç düşünmez direk lenovoyu alırdım. Amcama aldırdım çok memnun, bende kullandım kalitesi bambaşka ayrıca ekran kartı nvidia olması büyük artı. Yüksek tanımlı görüntüleri izleyebilirsin, oyun oynayabilirsin daha az sorun yaşarsın.

garafatma

Hayırlı olsun diyip, konuyu kilitleyelim o zaman.