Ubuntu açılmıyor.

Başlatan SKYLAB, 23 Haziran 2010 - 11:49:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SKYLAB

Selamlar.

2 gün önceye kadar sorunsuz  açılan ubuntu artık açılmıyor.  Ubuntu 9.04  kullanıyorum.

GRUB normal olarak açılıyor. Yani kısmen normal. Kurulu işletim sistemleri vs yazıyor. Ama en altta her zamanki çıkan saniye çıkmıyor. Yani 10 sn boyunca hiç bir klavye tuşuna dokunmassan en baştaki işletim sistemi açılıyordu. Artık öyle bir saniye gözükmüyor. Anormallik 1.

Ubuntuyu seçiyorum tamam diyorum ve sistem normal olarak açılacak gibi olurken siyah ekran üzerinde beyaz bir ubuntu logosu ile her zamankinden farklı bir süre (daha fazla) bekliyor öylece. Daha sonra ubuntu logosu kayboluyor ve sistem öyle kalıyor. Siyah ekran sadece. Hiçbir şey olmuyor...

Ne yapabilirim ?

sema

Ubuntu'yu seçtiğinize göre recovery'i de seçebilirsiniz? Şuradaki önerilere göz atar mısınız?
susema

mcan

Bende dün güncellemeleri yaptıktan sonra senin sorununa çok benzer bir sorun yaşadım. Önce recovery mode seçip ekran kartı sürücüsünü kaldırdım, sonra da ekran kartım Ati marka olduğu için şu adresdeki http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,20208.msg245169.html#msg245169 komutları sırasıyla uyguladım. Sistem çalışır hale geldi. Umarım senin sorununda buna benzer birşeydir.

Kolay gelsin! M.Can
aquila non captat muscas!

SKYLAB

evet seçebiliyorum . O yolladığınız linkteki sorunun aynısı işte benimkisi.

Ama oradaki arkadaş format atarak çözmüş sorunu.

Ben ne yapabilirim ?

andirinli

Alıntı yapılan: SKYLAB - 23 Haziran 2010 - 12:25:34
evet seçebiliyorum . O yolladığınız linkteki sorunun aynısı işte benimkisi.

Ama oradaki arkadaş format atarak çözmüş sorunu.

Ben ne yapabilirim ?

live cd ile açıp chroot ile yereldiskinizdeki sistemi güncellemeyi deneyebilirsiniz.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Hardiskteki_Ubuntu%27yu_Ba%C5%9Fka_Bir_B%C3%B6l%C3%BCmden_ve/veya_Canl%C4%B1_Cd%27den_Y%C3%B6netme
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

SKYLAB

andirinli

Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

bytan

Kurtarma kipinde açıldıktan sonra canlı cd ve chroot kullanmadan da yukarıdaki komutlarla sistem güncellenebilir:

apt-get update
apt-get install -f
apt-get safe-upgrade
apt-get dist-upgrade

Ayrıca eski çekirdeklerle sistem açılıyorsa aynı işlemler orada da yapılabilir. Hatta sorun sadece yeni gelen çekirdek ise onu kullanmamak bile bir seçenektir.

10 saniye bekleyip beklememesinin çözümü ise /boot/grub/menu.lst içerisinden yapılabilinir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

SKYLAB

apt-get command not found gibinden şeyler dedi. cd.. komutunu falan bile kabul etmedi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Haziran 2010 - 21:43:41

güncel //

heartsmagic

Komutu tam olarak nasıl veriyorsun? Kurtarma kipinde açtığında tam olarak neler yaptın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.