hp mini 110c disk değiştirme? genel soru

Başlatan teksalih, 16 Haziran 2010 - 07:54:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teksalih

merhaba arkdaşlar hp mini 110c 1010et kullanıyorum turkcellin kampanyada verdiği netbook bu cihazda herşeyden memnunum ubuntu ile ram yükseltmeme gerke kalmadı ancak torrent indiriyorum  içindeki disk sata 160 gb sanırım 8 mb cache ve malesef 5900 rpm ben buı diskten memnun değilim

western dijital black scorpion 320 gb 7200 rpm 16 mb cache disk ile değiştirmek isityorum? fikirleriniz nedir? şarjı çok etkilermi en önemlisi uyum sorunu olurmu? fikirlerinizi bekliyorum tşk

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Haziran 2010 - 10:51:57

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=477

disk bu arkdaşlar? fikirleriniz nedir?

ferret

Uyumsuzluk olacağını sanmıyorum... Ama benzer bir tecrübeden hareketle, pil ömrünü 30 dakika ile bir saat arasında düşüreceğini söyleyebilirim. Ben bir netbook değil fakat bir notebook'ta aynı geliştirmeyi uyguladım 20 ile 30 dakikaya varan bir kısalma oldu pil ömründe.

teksalih

peki performans gözle görülür arttımı?

masaüstünde benzer yükseltme yaptım gözle görülür perofmans oldu

ferret

Kesinlikle, gözle görülür bir hızlanma oldu. Ki ben de bu farkı, aralarında HDD dışında çok az fark bulunan iki HP Compaq 610'u aynı dönemde kullanma fırsatı bulduğumda gözlemlemiştim; sonrasında kendi Acer dizüstüme de uygulayıp memnun kaldım, öneririm.

ikia

Birkaç gün oldu; Lenovo S10'umun diskini Seagate 320GB 7200rpm disk ile değiştirdim.Disk üzerinde şu anda sadece Ubuntu kurulu.Şunu söyleyebilirim ki; açılış hızı ve program açma hızı çok rahat farkedilecek şekilde arttı.Pil kullanımında ise öyle ahım şahım bir fark yaratmadı.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

teksalih

500 gb seagate momentus nasıl sizce?  110 lira scorpio 142 lirada 500 gb seagfate momentus bu durumda momentus daha mantıklı peki desteklermi arkdaşlar? 500 gb diski bu alet?

teksalih

20 lira karşılığında kadıköyde aptırdım işlemi