Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Başlatan Necati, 18 Mart 2008 - 00:12:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Evet
435 (85.5%)
Hayır
41 (8.1%)
Bir kısmını
33 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 280

heartsmagic

@ İsmail Caner NAZ, Ubuntu'nun ve Linux'un bir sürü sorunu mevcut. Ayrıca sadece Ubuntu değil, üzerinde çalışan uygulamalarda da bir sürü sorun mevcut. Forumda da çözülen meseleler için [Çözüldü] etiketli başlıklara bakmak yeterli.

Gerçi "sarkastik" bir tavrının olduğunu da düşünüyorum ama emin değilim. Kendini net ifade edemediğini hissetmeye başladım sanki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

İsmail Caner NAZ

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Mart 2012 - 23:52:18
@ İsmail Caner NAZ, Ubuntu'nun ve Linux'un bir sürü sorunu mevcut. Ayrıca sadece Ubuntu değil, üzerinde çalışan uygulamalarda da bir sürü sorun mevcut. Forumda da çözülen meseleler için [Çözüldü] etiketli başlıklara bakmak yeterli.

Gerçi "sarkastik" bir tavrının olduğunu da düşünüyorum ama emin değilim. Kendini net ifade edemediğini hissetmeye başladım sanki.

Bu düşünceniz (insanın kendisini ifade edebilmesi ile ilgili olan) belki de "Taze Çay Yaprakları" olarak görülmemizden olabilir. "Sarkastik" kelimesini de "İdealizm" olarak açıklayabilirim. Esas konumuz olan "Sorun çözülmesi" meselesini de şöyle açıklayayım;
Apple diyor ki "Bana 3000$ öde sana güzel bir bilgisayar vereyim."
Microsoft diyor ki "Ben 3000$' ın yarısına bu işi halledebilirim."
Linux diyor ki "Al sana işletim sistemi ister kur ister direk çalıştır. Başın sıkışırsa ben herzaman emrine amadeyim."

MacOS çok güzel bir restoranda çok güzel bir yemek yemekdir.
Windows da güzel bir restoranda daha uygun fiyata karnımızı doyurabilmektir.
Linux ise evimizin mutfağında yemek tarifi kitapları ve buzdolabımızdakiler ile gayet güzel bir yemek hazırlayabilmektir.

E hali ile kendi mutfağımızda da sorun çıkacaktır. Linux kuranların bunu zaten göze almaları gerekmektedir...

heartsmagic

Kimseyi "yaprakları" üzerinden değerlendirmem. Eğer öyle olsaydı foruma her gelen arkadaşa aynı muameleyi yapmam gerekirdi, yapıyor muyum? Hayır. Söylediklerin eğer alaya kaçmıyorsa evet cidden seni anlayamıyorum ben. "İdealizm" meselesine bağlayacaksak konuları ben herkes idealist olmasın diyorum o zaman. Zira böyle "idealizm" çok yapıcı görünmüyor bana.

Bazı güzel, cafcaflı tanımlamalar yapmışsın. Tamam, Linux bizim mutfağımızda yemek yapabilme şıkkımız olsun. Bu mutfağa daha önce yemek yapmamış biri girdiğinde, kendi mutfağı da olsa nasıl yemek yapar? Bu birinci sorum. Bu mutfakta sorun çıktığında, sorunu nasıl çözeceğini bilmiyorsa Linux bu konuda ona nasıl yardımcı olabilir, gelip bir yerlere sorması gerekmez mi? Bu iki. Eğer ikinci sorunun cevabı "evet" ya da "gerekir" cevabıysa bir önceki sayfada söylediğin "Burdakiler neyi düzeltebilir ki." sözünü nereye bağlayacaksın?

İsmail Caner NAZ

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Mart 2012 - 01:08:46
Kimseyi "yaprakları" üzerinden değerlendirmem. Eğer öyle olsaydı foruma her gelen arkadaşa aynı muameleyi yapmam gerekirdi, yapıyor muyum? Hayır. Söylediklerin eğer alaya kaçmıyorsa evet cidden seni anlayamıyorum ben. "İdealizm" meselesine bağlayacaksak konuları ben herkes idealist olmasın diyorum o zaman. Zira böyle "idealizm" çok yapıcı görünmüyor bana.

Bazı güzel, cafcaflı tanımlamalar yapmışsın. Tamam, Linux bizim mutfağımızda yemek yapabilme şıkkımız olsun. Bu mutfağa daha önce yemek yapmamış biri girdiğinde, kendi mutfağı da olsa nasıl yemek yapar? Bu birinci sorum. Bu mutfakta sorun çıktığında, sorunu nasıl çözeceğini bilmiyorsa Linux bu konuda ona nasıl yardımcı olabilir, gelip bir yerlere sorması gerekmez mi? Bu iki. Eğer ikinci sorunun cevabı "evet" ya da "gerekir" cevabıysa bir önceki sayfada söylediğin "Burdakiler neyi düzeltebilir ki." sözünü nereye bağlayacaksın?

"Yemek Kitabı" demiştim zaten. Bu kaynaklar bir çeşit yemek kitabıdır... Tüm sorularınızın cevabı önceki yazdıklarımda vardı aslında...Saygılar...

heartsmagic

Hiçbir yemek kitabı yemeğin neden güzel olmadığını ya da neden istenen kıvamda olmadığını anlatamaz bize. Bu kaynaklar bu durumlar içindir. İnsanlar ya kafasını taşlara vura vura, bir şeyi on defa deneyerek bulacaklar (bazen hiç bulamayacaklar) ya da tutup yardım talep edeceklerdir. Burası da talep edilecek yardımlar için mevcuttur.

Ne yazık ki her sorumun cevabı yok bir önceki yazılanlarda.

İsmail Caner NAZ

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Mart 2012 - 01:26:23
Hiçbir yemek kitabı yemeğin neden güzel olmadığını ya da neden istenen kıvamda olmadığını anlatamaz bize. Bu kaynaklar bu durumlar içindir. İnsanlar ya kafasını taşlara vura vura, bir şeyi on defa deneyerek bulacaklar (bazen hiç bulamayacaklar) ya da tutup yardım talep edeceklerdir. Burası da talep edilecek yardımlar için mevcuttur.

Ne yazık ki her sorumun cevabı yok bir önceki yazılanlarda.

O zaman şöyle diyeyim:" Siz zaten sorduğunuz soruların cevabını benden daha iyi biliyordunuz, tasdik etmek için sordunuz!!!"

heartsmagic

Evet, amacım tasdik istemek, bazı şeyleri düzeltmek ve egomu tatmin etmek içindi.

Mkturk

Sorunsuz işletim sistemine henüz rastlayabilmiş değilim ,Linux tabanlı işletim sistemlerinde sorunlar biraz fazla ise de yazılımın ücretsiz olduğu ve buna rağmen gerek ubuntu forum tr de gerek dünyada sorununuzu bir teşekküre çözmeye hazır yüzlerce insan olması gerek kendi sorununu destekle dahi olsa kendin çözme olayı Ubuntuyu vazgeçilmez yapıyor.
Benim için yabancı dilim çok iyi olmadığı için Ubuntu forum tr olmasa idi , Ubuntuyu çoktan kaldırmış , kullanabilmem mümkün olmamıştı . Sorunların hepsi çözülmüş çözülmemiş çok önemli değil , Ubuntu Forum Tr vazgeçilmez , olmazsa olmaz ... Forum sahiplerine , burda bizlere yardımcı olan arkadaşlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

cagatayak

kesinlikle. ve ayrıca ubuntuyu bu denli sevmemi sağlayan site.

ubuntu-tr.net
----

Linux 3.3.6

alp68

Herşey mükemmel emeği geçen her arkadaşa teşekkürler.

Alman