Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Başlatan Necati, 18 Mart 2008 - 00:12:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Evet
435 (85.5%)
Hayır
41 (8.1%)
Bir kısmını
33 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 280

izzetguntalaz

Forum çok yararlı. Sorunlarımı çözdüm.

Ubuntu'yla çok mutluyuz.

Contempt

Her sorunu çözdüm sorun dediğimde ufak tefek seyler ekran kartı ayarı gibi ....
Herşeye Rağmen...

DeFacto

Valla çözemediğim bir problem vardı, onu da bu sitedeki tavsiyelerden yararlanarak  kendim çözdüm :D Bence sadece olayı ubuntu-tr olarak ele almamalıyız. Ubuntu ve diğer distrolar üzerine açılan forumlardan yani kısacası diğer insanlardan yardım alabiliyor muyuz ? Madem insanlık için Ubuntu bence  her forum her web sitesinde yer almalı sorunlarımızın cevabı.

s1bernet1k

Her sorunumu hemen hemen çözdümde bir de şu vdr  yi skyvision ile beraber çalıştırsaydım. 
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

Siser

Bence Gnu/Linux kullanmak sadece bir isletim sitemi tercih etmek degil. Hayatta pek cok seyde oldugu gibi bir "tarafi" secmek. Ve dogru taraftasin. Hoş geldin.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Siser

Alıntı yapılan: Eren - 24 Mayıs 2008 - 21:42:44
Alıntı yapılan: Siser - 24 Mayıs 2008 - 01:32:41
sorun ubuntuda degilki bizde  :P

Sorun maalef bazen Ubuntu da.

hiçbir işletim sistemi sorunsuz değil malesef. ama sorun diye nitelendirdigimiz olayların cogu benim gibi yeni başlayan ve bilinçsiz bir şekilde mantıgını anlamadan kurcalayan insanlardan kaynaklanan şeyler. mesela bir önceki açtıgım konuda harddiskimde meydana gelen karakter bozulmaları benim için büyük bir sorundu fakat senin,bu işi bilen biri için bir sorun değildi..Umarım kendimi ifade edebildim..
Ankete dönecek olursak ubuntu hakkında bilmek istedigim bir şey olursa(ki sürekli oluyor) ilk baktıgım yer burası. ve şimdiye kadar sorularıma,merak ettiklerime yanıt alamadıgım olmadı.ilerisi için birşey diyemem...
Bence Gnu/Linux kullanmak sadece bir isletim sitemi tercih etmek degil. Hayatta pek cok seyde oldugu gibi bir "tarafi" secmek. Ve dogru taraftasin. Hoş geldin.

occuplus

Tek internet bağlantısında sorunum vardı. Dual boot'ta diğer Sistemden (vista starter) sürücüleri indirip kurdum. Şu an sadece Ubuntudayım Çok mecbur olmadıkça diğerini açmıyorum.

Granma

hikmet Murat

Gerekli ip uçlarını alarak çözdüm.Çok faydalı bir site.

maxspacemax

Kozmo

Eski Linux Mint Türkiye forumu sayesinde bir çok sorunumu çözdüm, 2 site birleştiği için Evet diyorum.

gun.hel

her bakimdan, siteyi ve kullanicilari gayet basarili buldum.  tesekkurlerimi iletiyorum

ardes

kesinlikle evet

hikmet Murat

adolffwangel

BenQ tarayıcımı fazla uğraşmadan tanıttım.. donanımla ilgili pek bir sorunum yok... bir tek tabletimi tanıtamadım... onu da araştırıyorum hala... arada bir tekrar deniyorum.. hatalarla uğraşıyorum felan :) hem ne kadar çok kullanan olursa ubuntuyu (ya da linux'u) o kadar daha çabuk şekilde sorunlarımızı da çözeceğiz... çünkü deneyim + paylaşım önemli...
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

maxspacemax

Sorunları foruma soruyordum. Araştırmayı öğrendim. Araştırarak her sorunun üstesinden gelinebiliyormuş. :D

Sypro

Alıntı yapılan: maxspacemax - 22 Ağustos 2008 - 17:06:59
Sorunları foruma soruyordum. Araştırmayı öğrendim. Araştırarak her sorunun üstesinden gelinebiliyormuş. :D

Bize gerek kalmadı mı yani :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

maxspacemax

Alıntı yapılan: Sypro - 22 Ağustos 2008 - 17:57:45
Alıntı yapılan: maxspacemax - 22 Ağustos 2008 - 17:06:59

Bize gerek kalmadı mı yani :)

Zaman geçtikçe Ubuntu'daki sorunlar azalıyor. Çok yakında bu forumda ah nerede o eski sorunlar diye bir tartışma konusu bile açılabilir :D

heartsmagic

Yeni sürümler çıktıca ve yeni kullanıcılar oldukça bu biraz güç.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

karaf

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Ağustos 2008 - 22:22:46

Sanırım onlardan biri benim. Ama bu site sayesinde kendi başıma Ubuntuyu önce masaüstü sonra da dizüstü bilgisayarlarıma rahatlıkla kurabildim. Ne bir dosyayı kaybettim ne de kurulu olan diğer işletim sistemlerine zarar verdim.

Şimdilik sadece Asus F3SG serisi laptopumdan ses alamıyorum ama araştırmaya devam yakında onuda çözerim. Ubuntu'nun bilinmeyen sularında yeni maceralara yelkenler fora.

Burada mesajlarıyla bilgi paylaşımında bulunan ve bu sitede emeği geçen herkeslere içten teşekkürlerimi sunarım.

Saygılar.
...arıyorum.

maxspacemax

Alıntı yapılan: karaf - 24 Ağustos 2008 - 09:26:11
Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Ağustos 2008 - 22:22:46

Sanırım onlardan biri benim. Ama bu site sayesinde kendi başıma Ubuntuyu önce masaüstü sonra da dizüstü bilgisayarlarıma rahatlıkla kurabildim. Ne bir dosyayı kaybettim ne de kurulu olan diğer işletim sistemlerine zarar verdim.

Şimdilik sadece Asus F3SG serisi laptopumdan ses alamıyorum ama araştırmaya devam yakında onuda çözerim. Ubuntu'nun bilinmeyen sularında yeni maceralara yelkenler fora.

Burada mesajlarıyla bilgi paylaşımında bulunan ve bu sitede emeği geçen herkeslere içten teşekkürlerimi sunarım.

Saygılar.

Haklısın www.ubuntu-tr.net 'u ayakta tutan birkaç kişi var. Benden de sonsuz teşşekkürler.

heartsmagic

@maxspacemax, birkaç değil birçok kişi var, örneğin foruma her gün uğrayan sizler :)

@karaf, böyle sorunsuz mesajlar almak bizi sevindiriyor, hoş geldin. Asus meselesi sanki daha önce konuşulmuşdu. O makinelerdeki ses kartlarında bir problem olduğu nedense kafama kazınmış gibi. Forumda ilgili bölümlere bakabilirsin.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mozakca

Çözmez olur muyum? Buradaki arkadaşlar gerçekten çok vefalı. Resmen hayatlarını ubuntuya adamışlar.
sevgi, emek ister.

fotomusa

Burası olmasa ubuntuya bukadar kısa zamanda ısınamazdım şahsen. Emegi gecenlere teşekkürler.