Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Başlatan Necati, 18 Mart 2008 - 00:12:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Evet
435 (85.5%)
Hayır
41 (8.1%)
Bir kısmını
33 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 280

erginemr

Çok şükür Ubuntu'da bugüne kadar çözemediğim bir soruna denk gelmedim. Bunda NVidia'nın ve kullandığım standart, orta seviye donanımın da etkisi büyük.

Ama forumumuz sayesinde, ne mutlu bana ki, sizin gibi içten, değerli arkadaşlarla tanıştım. Ki bence bu güzel topluluk ve paylaşım ortamı, Linux'un biz kullanıcılarına kazandırdığı en büyük değerlerden biri...

ceylandag

1 Haftadır ubuntu kullanıyorum aspire 9420sahibiyim tüm donanım otomatik tanındı(btooth hariç).
Forumdaki bilgiler sayesinde sistemi kendi kullanım alanıma göre düzenledim
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

maxspacemax

Kaç ay oldu bilmiyorum hep buradayım. Mutluyum huzurluyum .
Seviyeli bir forum :D

Anıl

Forumları inceliyorum , öğreniyorum ve uyguluyorum.
Gerek Ubuntu-tr gerekse diğer linux forumları sayesinde sıfır hatayla tüm sorunları çözebiliyorum.Bu aile içinde her türlü sorunun çözümünde bizlere yardımcı olan arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum , hepsinin emeği çok fazla , özellikle '' heartsmagic '' gibi bir üstadın bulunduğu ortamda çözümsüzlük diye birşey düşünemiyorum.
Ubuntu - SuSe

heartsmagic

Bir bilseniz o "herartsmagic" üstat denmesinden ne kadar rahatsız :)
Çözemediğimiz çok konu var elbette, keşke elimiz her tarafa yetişse. Ancak biz müdahale edemediğimizde diğer çok kıymetli arkadaşlar devreye giriyor zaten. Ubuntu-tr olarak en büyük artımız bu. Yardım alanlar da, yardım etmeye çalışanlar da çok değerli, yeter ki iyi niyetle yapılsın bu iş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Alıntı YapAdamın biri, papağan almak ister. Gittiği dükkândaki papağanları sırayla inceler, bir kafeste rengarenk, pırıl pırıl tüyleri olan papağanı beğenir. Etiketinde 5000 dolar yazılıdır. Dükkan sahibine sorar "Bu kuş niye bu kadar pahalı?" Dükkan sahibi: "Bu papağan tam 7 dil biliyor, onun için" der. Adam başka bir kafeste bembeyaz şahane bir kuş daha görür. Hem de 10000 dolarlık. Yine sorar. Meğer bu kuş anayasayı ezbere okurmuş da ondan. Adam bir bakar en köşede ki kafeste, tüyleri dökülmüş ve kararmış yaşlıca bir kuş var; ama o da ne tam 50000 dolar. "Peki" der "bu perişan haldeki kuşun nesi var?" Dükkan sahibi: " Vallahi birader, bu kuşun nesi var biz de bilmiyoruz; ama öteki papağanlar sabahları buna günaydın üstad diyorlar"

Aklıma geldi paylaşmak istedim:) Özdemir Erdoğan bir konserinde anlatmıştı. O da üstad kelimesinden nefret eder:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Yok benim kelimeyle bir derdim yok :) Bu işte üstat olmak ciddi anlamında ilerleme anlamına geliyor benim için. Hala elimi sürmediğim birçok yer var Linux altında, o nedenle bize uzak o kavramlar.

fallenangel

Bütün sorunlarımı ki yaklaşık 20 olmuştur forum sayesinde çözdüm.Gerçekten bu forum olmasaydı başka dağıtımlara yönelebilirdim.Herkese teşekkürler.
ben bir arch linux özürlüsüyüm lütfen üstüme gelmeyin :(

maxspacemax

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Eylül 2008 - 23:39:21
Bir bilseniz o "herartsmagic" üstat denmesinden ne kadar rahatsız :)
Çözemediğimiz çok konu var elbette, keşke elimiz her tarafa yetişse. Ancak biz müdahale edemediğimizde diğer çok kıymetli arkadaşlar devreye giriyor zaten. Ubuntu-tr olarak en büyük artımız bu. Yardım alanlar da, yardım etmeye çalışanlar da çok değerli, yeter ki iyi niyetle yapılsın bu iş.

Kızma bize @heartsmagic kardeş sen bizim üstadımızsın :D
Bu işi gönül vererek yapan herkese canı gönülden teşekkürler.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

myveysel

bu site olmasaydı belki şuan ubuntu kullanıyor olmayacaktım. Teşekkürler Ubuntu Türkiye

Sarı Fırtına

Bende butun sorunlarimi bu site sayesinde cozdum ama artik bsd kullanmayi tercih ediyorum

kafkasyali

Alıntı YapSorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Soru mu bu?  :D

Mübalası bir yana gerçekten tüm sorunlarım çözüldü. Darısı sorunu olan diğer arkadaşların başına. Daha darısı sorunu olmayan bir Ubuntu.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

kafkasyali

Hangi dağıtımı (Hardy Heron) istiyorsan ben sana yollayım.

shipit kafkasyali  :D

Bu arada 700. mesajın hayırlı olsun ;D

komikimben

Yav makinam bozuldu. Sağ olsun Kadir Abi yolladı bana. Laptop yollayabilirsin Ubuntu yüklü.

kafkasyali

Sen de çok şey istiyorsun canım :D

Laptop'tan hiç hoşlanmamışımdır. Bilgisayar dediğin ben buradayım diyecek. CRT ekranımla gayet memnunum. Bilgisayarım işte burdayım diyor.  ;D

komikimben

Ben turist misali yaşadığım için laptop gerekli.

York

maxspacemax

Linux'u sevmemin bir sebebide ubuntu-tr.net
Yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkürler. :D

kernel

Bu site sayesinde Ubuntu'ya olan yabaniliğimi attım, artık beni kimse windowz denilen ticari tuzağı övdüremez. 8)
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

maxspacemax

www.ubuntu-tr.net düzeyli bir forum. Her konu kullanıcıya bir şeyler öğretiyor. Onun içindir ki uzun bir süreden beri buradayım. Kimseye ayrıcalıklı davranıulmıyor yöneticiside üyeside aynı konumda kimse kimseden üstün değil. Seviyorum burasını :D

Sypro

Bizler kendimize "yönetici" olarak bakmıyoruz, sanırım aramızda uçurumlar olmayışının farkı bu. Bizler de sizler gibi üyeyiz, ailenin bir parçasıyız. Ekstra olarak yaptığımız şey forumdaki ufak tefek düzenlemeler, gerekli olması durumunda müdahaleler ve forumdaki eskiklerin kapatılması. Benim de genel anlamda sevdiğim, kimsenin çekinmiyor olması. Soru sorarken de cevap verirken de. Eksik olsun yanlış olsun fark etmez, herkes elinden geleni yapmak çabasında. Hal böyle olunca herkes birbirini seviyor tabi ki :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

abcdefghijklmnoprstuvyzwx