Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Başlatan Necati, 18 Mart 2008 - 00:12:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Evet
435 (85.5%)
Hayır
41 (8.1%)
Bir kısmını
33 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 280

ırmak

Daha önce oylamıştım gerçi.
Ama o zaman forumda 1 günlüktüm henüz.
Şimdi 6 ay kadar oldu.
Hala "evet".
Hala teşekkürler.

mehmetux

Yaşadığım her soruna bir cevap veya yönlendirme buldum. Ayrıca birçok şey öğrendim emeği geçenlere teşekkürler.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

jaspo

Sağlınıza duğacıyız open sourceun güzel insanları.
Zaten bu aralar Linus Torvalds'ın "yalnızca eğlenmek için" adlı biyografisini okumaktayım bütün linux severlere tavsiyemdir. Ayrıca ubuntuya adım attım günden itibaren mavi hapı seçmiş gibiyim şu saatten sonra matrixe pardon windowsa sadece bir iki uygulama kullanmak için giriyorum.

frtxyz

Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

serkanburda

Neredeyse tamamına yakınını bu forumda edindiğim bilgilerle çözdüm. :)

frtxyz

nedesek oluyo valla süpermiş :D hizmette sınır yok.
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

microanaliz

Sıkıntı oldum bunu bile çözdüklerine göre gerisini siz düşünün.Gerçekden çok faydasını gördük
MicroAnaliz

aan-han

elbette.çok faydası oluyor.bende katkıda bulunacak kadar birşeyler bilsem.
keşkeeee

cumali

Kutadgu

Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Eskiden forumda konu yoktu biz açıp sorardık. Şimdi dünden beridir sadece forumu okuyarak bir çok sorunumu hallettim bir konu bile açıp soru sormadan.

aenas

Benim sorunum çözülmedi (çözüleceğe de benzemiyor) şimdilik bekliyorum. Bununla beraber forumun oldukça başarılı, işi gerçekten iyi bilen ve yardımsever kişiler tarafından yürütüldüğüne güvenim tam. Gayet seviyeli ve hızlı yaklaşımlar ile ellerinden geleni yaptıklarına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler.

emreseckin

Hemde Tüm sorunlarımı çözdüm sayenizde Allah razı olsun :)

halodayi2000

şimdilik bir sorunum kalmadı ubuntu türkiye sayesinde teşekkürler

kalkan1973

Genelde sorunumu burada çözdüm çok da yardımcı olmaya çalıştım.
Evde İşte her yerde Linux

zeusmaster

Up and Running...

travego0403

@bahdem
Hocam ekran kartı sorununuzu çözebildiniz herhalde? :)
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

zeusmaster

@travego0403
Hocam çözemedim ama forumda %99.99999 unu çözdüğüm için bir fizikçi olduğum için genelledim :) Zaten biz fizikçilerin işi genellemek kafamıza göre yol uydurmak :)
Up and Running...

travego0403

%95 çözmüş olsan, tabiki yanında hata payı olmadan hiç bir anlam ifade etmez. Hata payınada (% +/- 5) desen. Bu durumda tamamına takabül edebilir. :)
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

ksatria

08 Aralık'tan bu yana Ubuntu kullanıyorum, alışma sürecini tamamladıktan sonra Windows'u da kaldırdım ve tek ileti dahi yazmadan bir aceminin karşılaşabileceği tüm sorunların üstesinden, forum içeriği sayesinde gelebildim. Bunda Dell marka dizüstü kullanmamın payı da olabilir. Ekran kartı, ses kartı sorunlarıyla karşılaşmadım, otomatik olarak tanıdı. Yine de güncelleme, masaüstünü özelleştirme konusunda cebelleştiğim konular, şarjın 1 saat içerisinde tamamen bitmesi gibi can sıkan birçok konunun hakkını veren içeriklerin payı büyük. Yazılım tanıtımlarıyla birlikte bir nevi rehber işlevi görüyor kullanıcılar için.

İlk ileti de bu konuya kısmetmiş :)
Emek veren herkese teşekkürler...

bbecit

Bluetooth ile telefondan bilgisayara dosya atamama, telefondaki dosyalara bilgisayardan erişememe ve dahili webcam'i çalıştıramama sorunumu çözemedim. Pardus'la hiç birisinde sorun yaşamazken ubuntuda bunları çözemedim. Okumadığım konuda kalmadı sayılır. Halen de araştırıyorum. Bu konularla ilgili yeni konu da açmadım. Sorununu dile getirmezsen tabi ki yardımcı olunamaz dediğinizi duyar gibi oluyorum ama, problem aynı olduğundan yeni konu açıp aynı şeyleri tekrar tekrar sofraya getirmek de  istemedim.
Pardusla birlikte ubuntu kullanmaya devam ediyorum. Windowsla hiç işim olmaz. Bu iki işletim sistemi yeter de artar bile. İşletim sistemini seçme özgürlüğü bile linux kullanmak için yeterde artar bile. Forumu takip ediyorum,  çok aktif ve her konuda yardımcı olmaya hazır arkadaşlarımızın  bilgisini paylaşmaktan mutlu olduğunu görüyorum. Hepinize emekleriniz için teşekkürler.

aykena64

Evet ubuntu türkiye çok yararlı bir KAYNAK (site değil) :)
Umut insanı uyandıran bir rüyadır.

İsmail Caner NAZ

Sorunların ubuntu' dan kaynaklanmadığı apaçık ortada. Dolayısı ile hiçbir sorunum bu site sayesinde çözülmedi. Güçlü kim ise lider odur onun dediği olur. Microsoft Baba ile Apple Baba var iken üreticiler sefil özgür dağıtımları mı destekleyecek. Burdakiler neyi düzeltebilir ki....???

gelturi

Alıntı yapılan: İsmail Caner NAZ - 13 Mart 2012 - 22:48:06
Sorunların ubuntu' dan kaynaklanmadığı apaçık ortada. Dolayısı ile hiçbir sorunum bu site sayesinde çözülmedi. Güçlü kim ise lider odur onun dediği olur. Microsoft Baba ile Apple Baba var iken üreticiler sefil özgür dağıtımları mı destekleyecek. Burdakiler neyi düzeltebilir ki....???
bence bu yanıta kimse gaza gelmez herkes güler ve geçer... :)

İsmail Caner NAZ

Alıntı yapılan: gelturi - 13 Mart 2012 - 22:54:39
bence bu yanıta kimse gaza gelmez herkes güler ve geçer... :)

Gülsünler ağlanacak hallerine. Diğer işletim sistemini (ismi lazım değil) herkes önce bir lisanslı kullansın da göreyim. Bir kerecik online yardım alabilmişler mi o gülecek dediğiniz kişiler bir sorun bakalım malum işletim sistemi üreticisinden.