[Çözüldü] ubuntu kablosuz tanıtma

Başlatan teksalih, 12 Haziran 2010 - 18:20:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teksalih

selam arkdaşlar bir yerde okudum ubuntu kurulurken ethernet kablosunu takın wireles karıtnın srüücüsnü buluyor + türkçe yazım desteğini yüklüyor şimdi niyetlendim netbook a sistem kurucam::D

heartsmagic

@teksalih, ben pek anlayamadım. Sorun mu yaşıyorsun yoksa daha denemedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

teksalih

tabiki çözüm kablosuzu kuramamıştım daha sonra etherntten bağlanıp kurunca ubuntu intenrtten kuruyor ve biz ugraşmıyoruz,

heartsmagic

Kablosuz kartının modelini de rica edelim o zaman:
lspci
lsusb

Muhtemelen Broadcom'un bir modeli çıkacaktır.

teksalih

konuya yeterince hakim değililm verdiğiniz kodları nereye yazcağımı bilmiyorum:( bu gün tekrar ubuntu kurucam bu sefer sabırlı olucam ve inceleyerek ağır ağır ögreneceğim, ubuntu normal live yaparken ethernet bağlı değilse wireles olmuyor, ama fark ettimki live yparken ethernet takarsak ekran kartınıda modemide ve ardından wireleside hazır vaziyette açılıyor

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

teksalih

merhaba veridğiniz kodları girdiğimde 3g sim kartımın modeli çıktı kopya yapıştır yolu ile yapılştırdım,

Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g (rev 01)

nasıl kuracağım 3g modemi, windows xp nin suyu kaynadı bir tarif ediverinde bende artık ubuntucu olayım, şu an tek soprunumun bu kaldı diger herşey ethernet kablosunu taktığımda rahatça kurdum, (kendi kurdu) :D

localhost

Alıntı yapılan: teksalih - 13 Haziran 2010 - 16:55:40
merhaba veridğiniz kodları girdiğimde 3g sim kartımın modeli çıktı kopya yapıştır yolu ile yapılştırdım,

Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g (rev 01)

nasıl kuracağım 3g modemi, windows xp nin suyu kaynadı bir tarif ediverinde bende artık ubuntucu olayım, şu an tek soprunumun bu kaldı diger * her şey ethernet kablosunu taktığımda rahatça kurdum, (kendi kurdu) :D

@teksalih, bu sekilde sorunu yazip cevap beklemekle sorunu cözemezsin. Bu kart üzerine forumda bir cok örnekler var. Bunlara bakip rahatca sorunu kendin cözebilirsin.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

İstediğimiz çıktı da verildiğine göre konuyu kapatabiliriz.