Blender ile Parçacıklar ve Ayna çalışması.

Başlatan eribol, 13 Haziran 2010 - 00:49:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eribol

İki örnek yaptım kendi çapımda tabii birde bilgisayarımın çapında :) Biri parçacıklar ile yapılan bir çalışma diğeri ise ayna ile yapılan bir çalışma. Netten bulduğum çalışmaları yapmaya çalışıyorum, özellikle zor olanları tek kaynaktan bakıyorum kafam karışmasın diye. blenderguru.com, blendervideos.com ve blendernation.com sitelerinde baya bir video kaynak var.

Gaza getirme çalışmalarına devam :)
[IMG]http://img8.imageshack.us/img8/8022/grass3a.jpg[/img]
Çimen mi bu:)
[IMG]http://img683.imageshack.us/img683/9066/glassx.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us
Bu da bekar evinde asla bulunmayan temiz ötesi nadide parça :)

alquirel

gerçekten de iştah kabartıcı çalışmalar, tebrikler @eribol.

(laf olsun diye değil, cidden iştahım kabardı :) )

ubuntuki lilith

hitokiri

Alıntı YapDevamını bekleriz, gerçekten çok güzel.
Ben diyorum zaten bu iş filme kadar gider :))
Süper bilgisayar almak lazım @eribol'a :)

eribol

Kim kimi gaza getiriyor anlamadım @hitokiri :) Teşekkürler @ubuntuki lilith ve @alquirel.

heartsmagic

Demiştim ama aramızdan Blender'cı da çıkacak diye :)
Eline sağlık.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sem

Parçacık ve ayna çalışmasının bile ne olduğunu anlayamadım =) Sorsam ayıp mı olur?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

eribol

Parçacık: parçacık oluyor. Camı kırdığımızda parçalarına ayrılması mesela parçacık oluyor. Çimenler mesela zeminin 8000*150 adet parçacığa ayrılmasıyla oluşturulmuş.

Ayna çalışması da bildiğimiz aynadan geliyor. Tabii burada biraz karmaşa var. Aynanın fiziksel özellikleri de devreye giriyor. Mesela saydamlık(transparan) oranı ve yansıma(mirror) ve tabii ki saflık var. Henüz bende tam bilmiyorum bu detayları. Zamanla artık.

empax

Gerçekten çok güzel görünüyor @eribol ellerine sağlık :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

sem

Anladım sanırım. Teşekkürler @eribol açıklama için
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

kaansef

Bişey sorucam.Çimi tamamen senmi yaptın?Birde bu çimi oyuna ekleyince neden görüntü bozuluyo?Mesela big buck bunny animasyonunu izlediyseniz animasyonun grafikleri süper ötesi ama oyunu ise(Yo franki idi sanırım) Grafiği çok kötü.
# 28065

eribol

Bahçedeki çim ile ormandaki çim bir değil. Benim yaptığım çim çalışması ile bir başkasının yaptığı çim çalışması da aynı şekilde bir olamaz. Belki benim bilmediğim bir dünya detay vardır. Farklı olması en doğalıdır.

Not: Ölmüş başlıkları canlandırırken biraz özen lütfen.