İndirme Yöneticisi Önerisi?

Başlatan bLaCkSouL, 20 Haziran 2008 - 11:07:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Bu bayağı bir tartışılmış. Bende böyle bir arayış içerisindeyim. Fakat downthemall flashgot kullanınca internetim olmuyor. aria2 var depoda aria1 yok aria2 yi forumda arattım sanırım konsol tabanlı. Onu da beceremem. Eee ben ne kullanabilirim :)
Not: Opera ya gıcığım var. :D

heartsmagic

Alıntı yapılan: chataluck - 27 Mart 2009 - 22:30:45
Bu bayağı bir tartışılmış. Bende böyle bir arayış içerisindeyim. Fakat downthemall flashgot kullanınca internetim olmuyor. aria2 var depoda aria1 yok aria2 yi forumda arattım sanırım konsol tabanlı. Onu da beceremem. Eee ben ne kullanabilirim :)
Not: Opera ya gıcığım var. :D

aria2 konsoldan kullanılsa bile ciddi anlamda güzel bir yönetici. Yapamam deme bence bir göz at. Forumda bir başlığı bile var.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kenzi

aria+flashgot mükemmel çalışıyor.Şöyle ki flashget'le bu saatlerde göremediğim 6mbps ile indirme olanağını verdi,Xp üzerinde flashget ile taş çatlasa 2 mbps i geçmezdi.Gimp Uzmanı'nın 2.sayfadaki aria tarifini uygularsanız huzura erersiniz :)
Teşekkürler Gimp Uzmanı :)

pwl

acaba ubuntu üzerinde Internet Download Manager kullanabilirmiyim?

mantıken kullanabilirim gibime geliyor wine yazılımı aracılığı ile windows tabanlı yazılan programları linux dağıtımları içinde kullanabiliyorduk diye okumuştum,bilmem ne kadar doğrudur?

heartsmagic

Alıntı yapılan: pwl - 19 Ağustos 2009 - 22:48:29
acaba ubuntu üzerinde Internet Download Manager kullanabilirmiyim?

mantıken kullanabilirim gibime geliyor wine yazılımı aracılığı ile windows tabanlı yazılan programları linux dağıtımları içinde kullanabiliyorduk diye okumuştum,bilmem ne kadar doğrudur?

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=13685&iTestingId=30963

pwl

çok teşekkür ederim.
heartsmagic  eksik olma.

ironic

idm, wine ile çalışmıyor   yalnız. Herhangi bir bağlantı eklediğinde indirme yapmıyor. Flashget bu konuda daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

pwl

evet Ironic dostum ne yazık ki Internet Download Manager çalışmıyor tüh yahu çok üzüldüm şimdi.

esrama

FDM den başka çare yok diyorum size ! :)

rutku

MultiGet var. Olmazsa bir cengaver çıksında yazsın şu programı. Bitsin bu çile.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

command

Firefox+flashgot+aria

aria diğer programlara nazaran tipsiz ama düzdün çalışıyor :)

maxxblade

Firefox+Downthemall

Bu ikisi yetiyor :D

cemcem01

selamlar yaklaşık 1 aydır ubuntu kullanıyorum ama bende ilk konu başlığını açan arkadaş ile aynı dertten muzdaripim,doğru dürüst çalışan,rapid premium hesabımı algılayacak bir indirme yöneticisi bulamadım,bende ayarlar için çok taklalar attım yukarıdaki söylenen programların nerdeyse hepsini denedim,bir nebze rapidden direkt indirmeyi açmak suretiyle problem hallolur gibi oldu ancak,laptopuma yüklü olan xp pro ile rapid hesabıma girince sorun yaşıyordum direkt indirme ayarı sonucu,zira firefox ile altında çalışacak bir indirme yöneticisi indirme hızımı yarı yarıya düşürüyor,bunun sebebi firefox olduğunu düşünüyorum zira xp pro da da firefox kullanıyorum ve rapidden veya başka bir yerden indirme yaptığımda internet hızım yarı yarıya düşüyor,buradan anlaşılacağı gibi hiç bir program flashget gibi düzgün çalışmıyor o yüzden rapidden bir şey indireceksem ki genellikle indiriyorum zira günlük 5gb indirme hakkımın yanmaması için indiriyorum o zaman da xp altında flashget kullanıyorum,girmeye korktuğum siteler içinde masaüstü bilgisayarımda kurulu olan ubuntu ile her yere giriyorum korkusuzca birde tabiiki uzun uğraşlar sonucu ayarlayabildiğim amule ile yüksek id almayı başardığımdan ubuntu mükemmel oldu bu arada hızım normalde 20mbit
ama firefox ile 10mbite neden düşüyor haalaa anlayabilmiş değilim,dandik internet explorer bunu nasıl başarıyor?gönül isterki elimdeki pc lerin hepsini ubuntu yapmak istiyorum ama bu sorunları çözemedikçe maalesef elimde sağlam bir xp bulunmak zorunda...

heartsmagic

Rapid için Jdownloader gayet ideal. Ben aslında bir şeyi anlayamıyorum. Eğer interneti kullanırken indirme yapılacaksa hız sınırlanır olur biter. Bu kadar veryansın etmeye bence gerek yok.

DeFacto

Alıntı yapılan: DeSPeRaDo - 30 Haziran 2008 - 16:14:51
Wine ile flashget'i ya da Fayrfoks :) eklentisi olan DownThemAll'ı şiddet ile tavsiye ederim. Fakat ubuntu'nun sürümüne göre Wine sürümü de değişiyor. Yani Flashget'i wine ile kullanmak istiyorsanız, hardy ile gutsy için ayrı ayrı aratın database'de.

Uget diye bir paket buldum şimdi onu kullanıyorum. Fayrfoks DownThemAll'ı bazen kitleniyordu bunda o sorunda yok. :)

aniceman

benim de ilk işim düştüğünde depoadan ilk sırada görünen indirme yöneticilerinden Gwget i indirmiş bulunmuştum. normalde bu şekilde indirdiğim programdan memnun kalmazsam aramaya devam ediyorum ama hala Gwget durduğuna göre sisytemimde iş görüyor demekki =)
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

pwl

Internet Download Manager kullanıyorum.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: pwl - 22 Mayıs 2010 - 23:48:58
Internet Download Manager kullanıyorum.
Bunun Linux ile ne alakası var anlayamadım.

pwl

herkes kullandığı indirme yöneticilerini söylemiş bende söyledim.

heartsmagic

Tabii Linux altındakiler söylenmiş.
Wine ile kullanılıyorsa ayrı.

fyodor

uzun süredir flash get benzeri bir program arıyorum bu konuda belirtilen farrat başta olmak üzere birçok programı kullandım ancak hiçbiri düzgün çalışmadı burada operanın indirme yöneticisi oldukça iyi deniyor operanın indirme yöneticisinden kasıt opera için yazılmış ayrı bir torrnt aracı mı yoksa hani bir şeyi download tıkladığımızda operanın kendi kendine açılan ve bir parçası olan indirme özelliği mi kastediliyor.

stef_q

Arkadaşlar eğer Ubuntu kullanırken bol miktarda boş ramim var diyorsanız Jdownloader'ı ister java ister openJDK ile kurabilirsiniz. Emin olun hiçbir eksiğiniz olmayacak. Yanına ek olarak firefox ile flashgot eklentisini de deneyebilirsiniz. İkisi birlikte sorunsuz bir şekilde sayfalardan videoları indirmenizi sağlıyor.

Dediğim gibi diğer raminiz varsa açın yoksa JDownloaderı açmayın :) ama ramim yok diyorsanız konsol tarzı programlar şu anda başarılı gibi görünüyor, ama onlarda sık download yapan biri için kesinlikle kullanışlı olamaz.

Kazım Karabekir

Ben Kget'i beğendim 8 mbit baglantım var.

700 800 kb ile çekiyorum dosyaları.

download manager x programını denemiştim onda tam anlamında hızlı indirmiyordu.

Contempt

Firefox + Flashgot +Jdownloader  Başka seçenek arattırmıyor :)
Herşeye Rağmen...

plymouth

Alıntı yapılan: yokohama_11 - 15 Eylül 2010 - 00:21:20
Arkadaşlar eğer Ubuntu kullanırken bol miktarda boş ramim var diyorsanız Jdownloader'ı ister java ister openJDK ile kurabilirsiniz. Emin olun hiçbir eksiğiniz olmayacak. Yanına ek olarak firefox ile flashgot eklentisini de deneyebilirsiniz. İkisi birlikte sorunsuz bir şekilde sayfalardan videoları indirmenizi sağlıyor.

Dediğim gibi diğer raminiz varsa açın yoksa JDownloaderı açmayın :) ama ramim yok diyorsanız konsol tarzı programlar şu anda başarılı gibi görünüyor, ama onlarda sık download yapan biri için kesinlikle kullanışlı olamaz.

Fikir olarak jdownloader iyi. Ama 3.5 gbyte ram olmasına rağmen çakılmadan 3 saat sürekli stabil çalışmıyor. Kendini kapatıyor sık-sık. Nedenini bulamadım henüz...
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it