[Çözüldü] Ekran Karardı

Başlatan MuzziP, 12 Haziran 2010 - 01:00:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MuzziP

Arkadaşlar ubuntudan mı oldu acaba msi marka leptop var bilgisayarı açıyorum bilgisayar çalışıyor ama hiçbişey gelmiyor bunu nasıl çözebilirim veya sorun nedir :S

utdmr

Ne gelmiyor? Görüntü mü? Nereden itibaren gelmiyor, GRUB'u görüyor musunuz?
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

MuzziP

yok `ya` hiçbişey gözükmüyor bilgisayarı açtım ilk geldi sonra şifremi girecektim tuşlar çalışmadı kapattım yeniden açtım bu defada ekran kapkara hiçbişey gelmiyor bios ekranı dahi gelmez oldu

utdmr

Eğer GRUB'dan önce sorun başlıyorsa, bu Ubuntu'nun değildir. Sisteminizle ilgili bir problemdir. Hiç bir ekrana da ulaşamadığınız için, ne yapabileceğiniz hakkında bir fikrim yok. Donanım sorunu?
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

MuzziP

sanmıyorum 64 bit vardı aslında bazen bios ekranı takılıyordu ama bişekilde yeniden gruba gelebiliyordum şimdi bios ekranıda gitti ekrandan desem değil ekrandan olsa bilgisayar başladıgında ses gelmesi gerekir o sesde gelmiyor anlamadım ne oldu bios çökmüş olabbiliri mi?

localhost

Bilgisayarin RAMlerini cikartin. RAMleri cikarttiginizda Makineden RAMler icin uyari gelirse Güney Köprüsü saglam demektir. Bilgisayari actiginizda ekrana görüntü gelmiyor ve HDD islem yapiyorsa sorununuz ekran karti ile ilgilidir.
Linux LPIC1 - MCSA

MuzziP

Teşekkürler Sorunu Hallettim

sem

Ne şekilde hallettiğinizi belirtirseniz, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için yararlı olacaktır. İyi akşamlar...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

MuzziP

Sorun biosla ilgiliymiş yine leptopun pilini çıkarttım taktım kendiliğinden geldi usb baglantılarınıda sökmüştüm galiba bootla ilgili bir sorundu sanmıyorum arkadaşların böyle bir sorunla karşılaşacaklarını :)) İyi akşamlar yardımcı olmaya çalışanlarada teşekkürler