İnternetteki flash videoları full ekranda izleyemiyorum

Başlatan zack, 11 Haziran 2010 - 20:49:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zack

Konu şu şekilde sabahtan bu yana formda flashla ılgili herşeyı denedim ama olmuyor.Sistemimde firefox chromium ve konqueror ile herhangi bir video izlediğimde full ekran yapmazsam sorun yok fakat full ekrana basınca tarayıcılar kapanıyor birçokşey denedim ama sorunu çözemiyorum ubuntu 10.4 kullanıyorum bana yol gösterirmisiniz?

cafenetland

adobe, linux icin flash playeri bastan savma yaptigi icin flashlarda islemci kullanimi cok yuksek oluyor., ubuntu-restricted-extras eklentisinin kurulu oldugunu dusunerek bu cevabi yazdim. eger kurulu degilse kurmaniz gerekmektedir.

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

zack

Bu paket kurulu görünüyor dün baya bi paket kurulumu yaptım başka yapılacak bişi varmı

kuleyni

Bu sorunun bi çözümü olacağını sanmıyorum ama ekran kartın intel ise bunu denyebilirsin.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=9054.0

localhost

Bu sorun bende de var. Bir türlü cözemedim. Flashplayer 10.1 kullaniyorum yinede tam ekran bakamiyorum.
Linux LPIC1 - MCSA

zack

kodlari girdim herhangı bir uyarı cıkmadı ama sorunum hala devam edıyor full ekrana aldıgım anda firefox kapanıyor.Google chroumium ise şu hatayı veriyor''The following plug-in has crashed:/usr/lib/adobe-flashplugin/libflashplayer.so
Sorun bu şekilde.

heartsmagic

Grafik kartın nedir?
Sistemin 32bit mi yoksa 64bit mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zack

Ekran kartı ati xpress 200m laptop.Ubuntu 10.4 32 bit

cafenetland

Alıntı yapılan: zack - 12 Haziran 2010 - 16:55:22

eger bilgisayarinizin islemcisi iyi degilse, mumkun degil bu sorunu gideremezsiniz. flash izmelek icin kucuk ekranda bile 2100 mhz lik bir islemcimin yarisindan cogunu kullaniyor. tam ekran olunca arada bir donmalarla birlikte oynatiyor ama tabiki islemci tavan yapiyor ve bilgisayar cok isinmaktan kendini resetliyor.

yani eger bilgisayarinizin islemcisi iyi degilse bosuna kendinizi yormayin derim

zack

Hyr bahsettiğin sorun farklı pc ısınma yuzunden kendını resetlemıyor sadece tarayıcı kapanıyor pardus kullandıgımda flashları full ızleyebılıyordum hatta ubuntuyu ılk kurdugum donemlerdede ama bı sorun oldu artık full ekran izlenemıyor.

localhost

Alıntı yapılan: cafenetland - 12 Haziran 2010 - 17:01:21
Alıntı yapılan: zack - 12 Haziran 2010 - 16:55:22

eger bilgisayarinizin islemcisi iyi degilse, mumkun degil bu sorunu gideremezsiniz. flash izmelek icin kucuk ekranda bile 2100 mhz lik bir islemcimin yarisindan cogunu kullaniyor. tam ekran olunca arada bir donmalarla birlikte oynatiyor ama * tabi ki islemci tavan yapiyor ve bilgisayar cok isinmaktan kendini resetliyor.

yani eger bilgisayarinizin islemcisi iyi degilse bosuna kendinizi yormayin derim

Sorun donanimsal degil, yazilimsal olmali. Önceki sürümlerde hic yasamadigim bir sorun.
Linux LPIC1 - MCSA

cafenetland

bunun icin bir cozum getirilerse ben de faydalanmak isterim. gercekten sinir bozucu bir sorun

heartsmagic

@zack, şu çıktıyı görebilir miyiz?

dpkg -l | grep flash

Flash'ın 10.1 sürümü belki iş görebilir.

zack

çıktı şu şekilde

zack@zack-laptop:~$ dpkg -l | grep flash
ii  adobe-flashplugin                     10.1.53.64-1lucid1                              Adobe Flash Player plugin version 10
rc  flashplugin-installer                 10.1.53.64ubuntu0.10.04.1                       Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree-extrasound        0.0.svn2431-3                                   Adobe Flash Player platform support library
ii  xul-ext-flashblock                    1.5.12-1build1                                  mozilla extension to block Adobe Flash conte
zack@zack-laptop:~$

heartsmagic

Zaten 10.1 kurulu gibi. @ironic, doğrudan bir bağlantı paylaşmıştı forumda, acaba çözüm getirir mi beraberinde?
http://get.adobe.com/flashplayer/

zack

risperdal

heartsmagic

zack

Compiz kullanmıyorum flashı yaklasık 18 kere kaldırdım ve tekrar yükledim sorun aynı devam ediyor sanırım flash konusunda yapılacak bişi yok....

efsane137

slm aynı sorun bendede var netteki videoları tam ekran yapamıyorum  bilgisayarı yeni aldım 4 ay oldu ama bu soruun yeni başladı 2 hafta oldu fazla bilmiyorum  ne olur yardım edin zor durum

if

Alıntı yapılan: efsane137 - 16 Eylül 2011 - 22:29:32
slm aynı sorun bendede var netteki videoları tam ekran yapamıyorum  bilgisayarı yeni aldım 4 ay oldu ama bu soruun yeni başladı 2 hafta oldu fazla bilmiyorum  ne olur yardım edin zor durum

@efsane137, lspci | grep VGA
glxinfo | grep render
dpkg-architecture
dpkg -l | grep flash
ne döndürüyor bakalım.

efsane137

heartsmagic

@efsane137, hangi işletim sistemini kullanıyorsun?