Flash Uygulamalarında "Boşluk" Tuşuna Basıldığında Sayfanın Aşağı Kayması

Başlatan cybrstn, 08 Haziran 2011 - 00:04:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cybrstn

arkadaşlar chrome'da space tuşunun sayfayı aşağı indirmesini engellemek istiyorum, facebook oyunlarında yazı yazarken sürekli aşağı iniyor. bir önerisi olan var mı?
Ubuntu'yu sevmeye başladım. :P

empax

iptal etmek icin adres cubuguna alttaki kodu yapistirip enter'e basin.

javascript:function dSpace(e){if((e.keyCode==32)&&(!e.shiftKey)){e.preventDefault();}}window.addEventListener('keydown',dSpace,true);void 0;

Tekrar etkinlestirmek icin;
javascript:window.removeEventListener('keydown',dSpace,true);void 0;

Not: Hangi sayfada gecerli olmasini istiyorsaniz o sekmede uygulayin. Tum sekmeler icin nasil ve nasil kalici olur bulamadim.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

cybrstn

Çok çok teşekkür ederim, her zaman böyle kalacak değil mi bu sayfalar ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Haziran 2011 - 02:16:05

tüh :/ malesef o sayfada sürekli kalmıyor, kapatıp açınca eskisi gibi oluyor. sorunun kaynağı nedir anlamadım, oyun üstüne gelip sağ tık yaptığımda birşey gelmiyor. acaba bundan mı? kod için tekrar teşekkürler, bir yere kaydedeyim lazım olduğunda kopyala yapıştır yaparım artık

empax

Simdilik idare eder sizi sanirim bu kodlar. Kalici bir cozumu varsa bende merakla bekliyorum.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

cybrstn

Peki teşekkür ederim .)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Haziran 2011 - 23:35:40

Ama bu oyunda yazarken space e bastığımda da etkisiz oluyor. Buna bir çözüm yok mu?

electrocoder

GeceHaramisi

Flash uygulamalarında boşluk tuşuna bastığımda sayfa aşağı kayıyor. Javascript kodu olarak daha önce verilmiş olan;

javascript:function dSpace(e){if((e.keyCode==32)&&(!e.shiftKey)){e.preventDefault();}}window.addEventListener('keydown',dSpace,true);void 0;

kodu denedim ama sonuç yine aynı.. Neden aşağı kayıyor olabilir ?

if

@GeceHaramisi, hazırda bir konumuz varken neden yeni konu açtınız? Konuları birleştiriyorum.

ferat_tes

Firefoxta greasemonkey, chrome de tempermonkey proramını kullanarak bu kodu her sayfa için kalıcı hale getirebilirsiniz.

GeceHaramisi

Sorunu çözmüş bulunmaktayım. Nasıl mı?

Öncelikle Shortcut Manager adlı uzantıyı indiriyoruz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/mgjjeipcdnnjhgodgjpfkffcejoljijf

Yükledikten sonra anahtar simgesinin yanına yerleşecektir. Ona tıklayın ardından çıkan "See all settings / Add new shortcuts"
adlı yazıya tıkladıktan sonra gelen pencerede şunları yapın:

Shortcut key: (space tuşuna basın)

Action: Browser Action: (Scroll Down)
pixels: 0

ve yukarıdan Save diyerek kapatıyoruz. Bulunduğumuz (sorun yaşadağımız) sekmeyi yeniledikten sonra eklenti aktif hale geliyor. Eğer olurda işiniz bitince kapatmak isterseniz; anahtar simgesi>araçlar>uzantılar tıkladıktan sonra Shortcut Manager adlı uzantıyı "Devre dışı bırak" ibaresine tıklayarak devre dışı bırakabilirsiniz.