Zenwalk Linux 6.4 "GNOME"

Başlatan fortran, 11 Haziran 2010 - 15:07:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fortran

Frédéric Boulet, Slackware tabanlı bir dağıtım olan Zenwalk Linux'un 6.4 sürümünün "GNOME" versiyonunu duyurdu. Zenwalk Linux 6.4'ün "GNOME" versiyonunu duyurmaktan mutlu olduklarını söyleyen Boulet, sistemin 2.6.33.4 Linux çekirdeği üzerine yapılandırıldığını ve sistemde, Gnome 2.28.2 masaüstü yöneticisi kullanıldığını ifade etti. Gnome 2.28.2 masaüstü yöneticisinin bir dizi yeni özellik içerdiğini sözlerine ekleyen Frédéric Boulet, kullanıcının, standart sürümde olduğu gibi bu sürümde de; Xorg 7.5, Pidgin 2.7.0, Totem 2.28.6, Brasero 2.28.3, Goobox 2.1.1, Geany 0.8.1, Gedit 2.28.4, OpenOffice.org 3.2.0, Gstreamer 0.10.29 gibi pek çok paketi bulabileceğini söyledi. Bunun dışında, Soundjuicer 2.28.2, Tomboy 1.1.0, Eog 2.28.2, F-spot 0.6.1.5, Vino 2.28.1 gibi Gnome uygulamalarının onlar için hazır olacağını sözlerine ekledi. Zenwalk Linux 6.4 "GNOME"; hızlı kapanma, NTFS dizinlerini kurulum sırasında otomatik olarak mount etme, Gnome-sistem-araçları ile daha kolay Gnome yönetme, Gnome-disk-uygulamaları ile GParted gibi sabit disk yönetebilme gibi özellikleriyle geliyor. Zenwalk Linux 6.4 "GNOME" hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Zenwalk Linux 6.4 "GNOME" edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

* Yansılar
    * zenwalk-gnome-6.4.iso (568MB, MD5)

2dbilgisayar.com.tr

Özgür yazılım dergisi: eniXma

ubuntuki lilith

Haber için teşekkürler. Kısa bir süredir Zenwalk 6.2 Xfce kullanıyorum ve bence kullanımı kolay ayrıca bilgisayarı da yormuyor. Denemeye değer bir dağıtım.

empax

İnsan ne kullanacağını şaşırıyor :)) Neyse Ubuntu'ya devam.
Haber için teşekkürler.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Yiğit Ateş

Xfce sürümünü yazın ben de denemeyi düşünüyorum :)

ubuntuki lilith

Benim bilgisayarda Xubuntu'ya göre daha verimli çalışıyor Zen.

empax

Bu arada programlarının uzantısı nedir ?
بسم الله الرحمن الرحيم

ubuntuki lilith

.txz sanırım, bilemedin tgz'dir  :P

empax

Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 11 Haziran 2010 - 21:35:44
.txz sanırım, bilemedin tgz'dir  :P

Sitesinde görmüştüm ama emin olmak istedim :)
بسم الله الرحمن الرحيم

bytan

Son bir yıldır tlz yerine txz kullanıyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST