[Çözüldü]Mikrofon sorunu

Başlatan bygeneral, 10 Haziran 2010 - 19:08:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bygeneral

laptop bilgisarımda mikrofon var dahili mikrofon çalışıyor hiç bir sorunu yok fakat.

bu benim işime yaramıyor bundan dolayı harici bir mic aldım onun kullanmak istiyorum.
dahili olanı devre dışı bırakıp bunu mu aktif edecez ne yapıcaz arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

EsatYuce

Sistem- Tercihler-Ses yolunu takip edin. Oradaki "Girş" sekmesinden "Ses girişi için bir aygıt seçin" veya buna benzer bir ifade altında bulunan aygıttan Harici mikrofonu seçin.

bygeneral

orada bir aygıt var oda seçili durumda

garafatma

Alıntı yapılan: bygeneral - 10 Haziran 2010 - 19:08:28
laptop bilgisarımda mikrofon var dahili mikrofon çalışıyor hiç bir sorunu yok fakat.

bu benim işime yaramıyor bundan dolayı harici bir mic aldım onun kullanmak istiyorum.
dahili olanı devre dışı bırakıp bunu mu aktif edecez ne yapıcaz arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Tam tersinde benim sorunum :)

Dahili mikrofonu taktığınızda otomatik olarak harici mikrofon çalışacaktır.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

bygeneral

af buyur ama söylediğini anlamadım.

dahili mikrofon zaten laptopta tümleşik  o çalışıyor.

harici olarak taktığım zaman problem yaşıyorum.
windowsdada çalımıyordu ses yönetimine girdim orada kullanılmayan gizli aygıtları göster seçeneği vardı oradan aygıtı seçtim çalıştı ubuntuda buna benzer bir olay var fakat nasıl yapılır kestiremedim ben

garafatma

Alıntı yapılan: EsatYuce - 10 Haziran 2010 - 19:21:49
Sistem- Tercihler-Ses yolunu takip edin. Oradaki "Girş" sekmesinden "Ses girişi için bir aygıt seçin" veya buna benzer bir ifade altında bulunan aygıttan Harici mikrofonu seçin.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

bygeneral

dediğiniz gibi seçilebilinecek başka bir aygıt yok ınput bölümünde yani giriş

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Haziran 2010 - 22:03:17

arkadaşlar buna ihtiyacım var ubuntu kullandığım için genelde yardımlarınızı bekliyorum

giriş bölümünde bir aygıt var oda seçili başka yok diğer aygıtı nasıl getirebilirim oraya.

eribol

Ses Tercihlerinde Giriş sekmesinde seçili bir aygıt olmalı. Eğer yoksa Donanım sekmesinde ki seçenekleri deneyin. Birinden biri Giriş için bir donanım bulacaktır. Eğer donanımı bulursanız Bağlayıcı kısmından Microphon1 veya 2 olmadı Line-in seçip deneyin. Bende microfon2 sesi algılıyor.

heartsmagic

Alsamixer ile de bakılabilir mi?
alsamixer
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

Belki şu yanıltıyordur sizi. Mikrofonun sesi dışa aktarılmıyor normalde. Ses kaydedicisi ile mikrofonun sesi alıp almadığını daha rahat görebilirsiniz.

bygeneral

dışa aktarması benim içinde önemli değil sound prefrences de laptop un üstünde microphone ye ses verince aldığını görüyorum

gel gör ki bu takmış olduğum mikrefon boş gözle bana bakıyor. yani bu port u devreye sokacak bir kod lazım benim aklıma başka birşey gelmiyor ubuntu bazen takılan aygıtları atlıyomu ne yapıyo anlamış değilim

yardımlarınız için minnetarım arkadaşlar

alsamixer ise orada ne yapılabiliniyor bilmiyorum

oradada ext mic ... ınt mic diye seviye göstergeleri var onlar yeşil konumdalar

eribol

Bağlayıcı kısmını kontrol etmişsiniz sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam Line-in girişi olması gerekiyordu.

bygeneral

line-in yok  input output var sadece 

böyle basit sorunlardan dolayı ubuntuyu boşuyasım geliyo yahu

heartsmagic

O yeşil kısımların altında MM de var mı?

bygeneral

evet her ikisinde de yazıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Haziran 2010 - 02:39:41

software center dan GNOME Alsa Mixer 'i Yükledim  ext mic  A  int mic  Mute lerini kaldırdım alta ikisi arasında checkbox koymuşlar. şimdi ikisinden birini isteiğim gibi aktif deaktif edebiliyorum bilginize
sorunum çözüldü .Yardımlarınız için Teşekkürler.

heartsmagic

alsamixer'de de M'ye basıldığında "mute" yani sesin tamamen kapatılma özelliği kaldırılabilir. Benim de MM yazıyor mu diye sorma sebebim buydu.
Not düşmek istedim.