[Çözüldü] Thunar ve betik

Başlatan ynt, 19 Haziran 2008 - 23:42:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ynt

Dolphin'de sağ tuşa tıklayınca dosyayı root olarak aç diye bir seçenek vardı. Ayrıca Nautilus için de sağ tuş için bir betikten bahsedilmiş. Acaba Thunar için sağ tuş menüsüne root olarak aç diye sağ tuş uygulaması için bir betik var mı?

heartsmagic

Uğraşırsan kendin yapabilirsin sanırım.
Edit->Configure custom actions
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ynt

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Haziran 2008 - 01:15:07
Uğraşırsan kendin yapabilirsin sanırım.
Edit->Configure custom actions

üstat sen ne yaptın ya  :o

yabancı dilim yokki diğer forumlardan araştırayım. ingilizce bir sitede thunar için şunu gördüm.

gksudo gnome-open %f

ancak şu aklıma geliyor root olmak için gksudo yerine su yazmalıyım, gnome yerine de xfce4 ama olmuyor.

heartsmagic

gnome-open neymiş :D
gksu gnome-terminal %f
olmasın o.

ynt

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Haziran 2008 - 04:47:10
gnome-open neymiş :D
gksu gnome-terminal %f
olmasın o.

ubuntu forumun yalancısıyım ;D. tabi kıt ingilizcemle doğru anladıysam. :)

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=443515

heartsmagic

Pardon ben yanlış anlamışım. Sen dizini root haklarıyla açmak istemişsin, bense root haklarıyla terminal istiyorsun sandım. Bu durumda gnome-open iş görebilir ancak haliyle orada söylendiği gibi libgnome2-0 kurulu olmalı.
Denedin mi sen?

ynt

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Haziran 2008 - 15:04:30
Pardon ben yanlış anlamışım. Sen dizini root haklarıyla açmak istemişsin, bense root haklarıyla terminal istiyorsun sandım. Bu durumda gnome-open iş görebilir ancak haliyle orada söylendiği gibi libgnome2-0 kurulu olmalı.
Denedin mi sen?

ilk başta denedim olmamıştı çünkü seçili olarak sadece metin dosyaları gözüküyormuş. sonra bütün dosyaları seçili hale getirdim resim, müzik, metin dosyalarını root olarak açabiliyorum ama dizinleri açamıyorum.

herhalde bu kısıtlı kullanıcı hakkı veriyor ben sistem dosyalarını root olarak açmak istiyorum. (skin yüklemek için) iki tane dosya atıcam bunun için  uçbirimden komut vermek zorunda kalıyorum.

ufuk_k

Onun komutu normalde alt+F2 çalıştır ya da uçbirimden gksu thunar /usr/share gibi bir komutla verilir. Ekleniyosa bu şekilde bir ekleme yapmaya çalış, yoksa dediğim gibi yaparsan da sorun olmaz.

ynt

Alıntı yapılan: ufuk_k - 20 Haziran 2008 - 15:40:12
Onun komutu normalde alt+F2 çalıştır ya da uçbirimden gksu thunar /usr/share gibi bir komutla verilir. Ekleniyosa bu şekilde bir ekleme yapmaya çalış, yoksa dediğim gibi yaparsan da sorun olmaz.

sağ ol çok teşekkür ederim beni mv komutundan kurtardın.

heartsmagic

Sağ tuşa eklendi mi bu şimdi?

ynt

bu komut sağ tuşa ekleniyor ama hangi dosyaya tıklarsan tıkla usr/ share dizini gözüküyor. bunu şöyle değiştirmek çözüm oluşturuyor.

gksudo thunar %f

görünüm den de dosya ayarlarının hepsini seçtim böylece tüm dosyaları root olarak açabiliyorum.