9600 gt sorunu

Başlatan trancelogy, 10 Haziran 2010 - 01:00:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

trancelogy

beyler yeni ekran kartı aldıktan sonra çift ( win & ubuntu ) işletim sistemi kullanıyorum ... ubuntu da sorunum GeForce 9600 GT ekran kartını tanımaması veya tanıtamamam..System --yönetim -- harsdware drives  boş hiç bir şey gözükmüyor dolaysıyla kuramıyorum ?  ve  şu komutta   glxinfo | grep render  şu çıktıyı alıyorum     direct rendering: No (If you want to find out why, try setting LIBGL_DEBUG=verbose)
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect

acaba sorun nedir 9600gt desteklemiyormu

Not: 7.10 cd den kurulum yaptım ekran kartını yüklemeyince belki 8.04 olur diye 8.04 e yükselttim direk, ama sorun hala devam ediyor    yardımlarınızı bekliyorum ...

sem

Sürümünüzün eski olması ile ilgili bir sıkıntıdır belki? 10.04 yüklememenizin özel bir nedeni var mı?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

trancelogy

hayır yok ama update yapıcak olan (ismini hatırlayamadım winden yazıyorum şimdi) programda update gözükmüyor onun için yükleyemiyorum

sem

7.10'dan 8.04 ordan 10.04 karışık biraz. Forumda 8.04 -> 10.04 ile ilgili olarak:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,19435.msg236543.html#msg236543
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

trancelogy

peki 10.04 LTS ye yükseltmem benim sorunu çözecekmi ? ve verdiğin konuyu okudum nasıl yğklenecegi hakkında pek açık bilgi yok daha çok sorun - çözüm bulma  gbi geldi bana konu tam olarak lik verebilirsen sevinirim ..

sem

@trancelogy, kesin olarak emin olduğum bir konu yok... Fakat eski sürüm olduğundan kaynaklı olabilir düşüncesi ile yola çıkarak denemenizi tavsiye ederim... Verdiğim konu içersinde bytan'ın verdiği linkler için verimiştim, onlara baktınız değil mi?

Alıntı YapBilgisayara 8.04 kurup sonrasında direkt olarak 10.04'e upgrade'e başladım. Toplamda yaklaşık 1.1 GB paket indi.
Demiş birisi, 10.04'ü indirseniz daha az kotanız gider ve işlem de daha kısa sürebilir... Ufak bir kod ile düzeltmesi ya da denetlemesi varsa o bir bilgim yok...

Burası dünya?

garafatma

İlk olarak, yükseltme bayağı uzun sürer düşüncesindeyim, 10.04 cd kalıbı indirip kurmak daha az zaman alacaktır. Kaldı ki 7.10'a olan destek bitti diye biliyorum.

İkinci olarak Envy ile kurmayı denedin mi? Forumda anlatımlar mevcut.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

trancelogy

evet envy kurmayı denemiştim fakat hata almıştım şimdi kurdu (nedense) kurduktan sonra nvidia driverı sec dediğimde şu çıktıyı aldım  EnvyNG - Version 1.1.1
Ubuntu Hardy 32bit
EnvyNG ERROR: Envy does not recognise your card as compatible with any version of the driver.this might happen because either your card is not supported by the driver or Envy's hardwaredetection failed. You can try the manual installation at your risk.

??

sanırım elle kurmamı öneriyor siz ne dersiniz?

ve görsel olarak açtıgımda envy i nvidia yı secip uygula dedigimde şu hata çıkıyor  /usr/lib/python2.5/site-packages/apt/__init__.py:18: FutureWarning: apt API not stable yet
  warnings.warn("apt API not stable yet", FutureWarning)

garafatma

Evet elle kurmayı öneriyor ama ben hiç elle kurulum yapmadım. Sanırım bu sorun için en iyi çözüm güncel sürümü yüklemek olacaktır.

sem

Alıntı yapılan: keiser_soze - 10 Haziran 2010 - 03:21:41
Evet elle kurmayı öneriyor ama ben hiç elle kurulum yapmadım. Sanırım bu sorun için en iyi çözüm güncel sürümü yüklemek olacaktır.
Aynen katılıyorum güncel sürüm konusunda...
Burası dünya?

heartsmagic

İlk yapılacak iş 10.04 kurmak olsun. Ardından eğer kart sorun yaparsa tekrar bakalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

trancelogy

dün gece ekran kartını elle kurmadı denedim olmadı şimdi ekran 8 parça bölünük ve bulanık gözüküyor gdm çöktü sanırım şimdi baştan formatlamam gerekiyor 10.04 sürme geldigimde tekrar yazarım...tavsiyeleriniz için saolun

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Haziran 2010 - 16:47:56

arkdaşlar formalatıp baştan kurmayı denedim orjinal live 7.10 cd den  fakar ubuntuyu başlat dediğimde yükleme ekranın ı geçiyor ondan öle kalıyor başlatmıyor ubuntuyu, dünde yüklerken açmamıştı bende güvenlik kipinde açıp öle yüklemiştim sanırım ondan kaynaklanıyor ekran kartını görmemesi sanırım 7.10 9600Gt yi desteklemiyor...live cd den bile açmıyor ama güvenli kipte açıyor anlamadım ?

ironic

7.10 desteği sonlanalı çok oldu. Tavsiye edildiği üzere güncel desteği olan bir sürümle dene.

garafatma

Alıntı yapılan: trancelogy - 10 Haziran 2010 - 15:46:47
dün gece ekran kartını elle kurmadı denedim olmadı şimdi ekran 8 parça bölünük ve bulanık gözüküyor gdm çöktü sanırım şimdi baştan formatlamam gerekiyor 10.04 sürme geldigimde tekrar yazarım...tavsiyeleriniz için saolun

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Haziran 2010 - 16:47:56

arkdaşlar formalatıp baştan kurmayı denedim orjinal live 7.10 cd den  fakar ubuntuyu başlat dediğimde yükleme ekranın ı geçiyor ondan öle kalıyor başlatmıyor ubuntuyu, dünde yüklerken açmamıştı bende güvenlik kipinde açıp öle yüklemiştim sanırım ondan kaynaklanıyor ekran kartını görmemesi sanırım 7.10 9600Gt yi desteklemiyor...live cd den bile açmıyor ama güvenli kipte açıyor anlamadım ?

Bizim önerdiğimiz 10.04 idi, sen neden hala 7.10 ile kurmaya çalışıyorsun? 5 farklı tavsiye gelmiş güncel sürümün kullanılması üzerine.

trancelogy

arkdaşlar 10.04 çektim cd e yazdırdım , kurulumda %48 hata veriyor (error 5 ) .  2. cd yaptım busefer düşük çözünürlükte yazdırdım yine aynı hata  , yine yılmadım ubuntunun sitesinden çektim yine düşük hızda yazdırdım fakat bu seferde install çalışmıyor açılıp hemen kapanıyor  ...  birde açılırken hata veriyor sonra açılıyor kurda hata veriyor sabahtan beri ugraşıyorum sonuc yok

bytan

Yazdırmadan önce md5sum kontrolü yapıyor musun? Ve farklı marka cd deniyor musun?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

trancelogy

Alıntı yapılan: bytan - 11 Haziran 2010 - 09:10:12
Yazdırmadan önce md5sum kontrolü yapıyor musun? Ve farklı marka cd deniyor musun?

Farklı bi cd denedim sorun yine aynı, md5 kontrolu nasıl yapılıyor bilmiyorum...birde ubuntunun sitesinden cektisim iso doyasını cd yazdırdım fakar ubuntu masaüstü acılırken şöle bi hata alıyorum  yükleyici kurtarılamaz bir hayatla karşılaştı .problemi incelemeniz yada yeniden kurmayı denemeniz için masaüstü oturumu şimdi işletilebilecek ok leyip tekrar masa üstü açıldıgında kur çalışmıyor açılıp hemen kapanıyor acaba sorun ne olabilir???

kardeşim şimdi md5sum kontrolunu yaptım eşlemiyor yani bu hatalımı inmiş anlamına geliyor ? 3defa indirdim yinemi baştan indircem ?

heartsmagic

Eğer her ISO ve her CD ile bu sorunu yaşıyorsan Alternate ISO ile kurulum tavsiyesi geliyor aklıma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.