ati ekran kartı hakkında birkaç soru

Başlatan omergex, 07 Haziran 2010 - 23:28:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omergex

ubuntu 10.04 kullanıyorum. mobility readon hd 3400 ati ekran kartım var.

1-donanım sürücülerinden ekran kartımı etkinleştirdim, fglrx i yukledi. peki bu yuklediğim atinin hangi sürümü? en son 10.05 çıktı.

2-En son sürüm olmadığı açık, neyse ben bu ekran kartımı elle http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6122.0.html sayfasında verilen 2. yöntemle kurdum diyelim. 10.06 çıktığında bunu tekrar nasıl kaldıracağım da tekrar 10.06 yı elle kurucam? Ya da kaldırmadan da başka bir yolu var mı bilemiyorum, lütfen aydınlatın.

3.Elle kurmayıp da donanım sürücüsüyle etkinleştirdim diyelim, ubuntudan hiç bir şey yapmadan ekran kartı güncelleştirmesini alabilir miyim?(örneğin 5 ay sonra ubuntumu 10.10'a yükselttiğimde) böyle bir şey var mı?

4. Son olarak hangisi sağlıklı, elle ya da donanım sürücüsü? fark eden bir şey var mı? Ne?

bundan emin olabilirsiniz ki bu konuları araştırmama rağmen forumda, googlede bulamadım belki ben görmedim, şimdiden sağolun

toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

matrax_41

1. donanım sürücülerinden kurduğun sürücü ati'nin sağladığı catalyst sürücüleri değil.

2. 10.06 çıktığında silmene gerek kalmaz yeni sürücüyü yüklemen yeter.

3. soruyu tam anlamadım ama donanım sürücülerinden yüklediğin sürücüye güncelleme olursa güncelleyebilirsin.

4. soruya tam bir yanıtım yok. sadece performans olarak catalyst daha iyi.

vasily

ati konusunda hala büyük sıkıntılar yaşanıyor. Videolarda yırtılmalar, compizde efekt sırasında beyazlıklar oluşması falan filan. Kız arkadaşımın laptopuna kurdum ubuntuyu. Ekran kartı eski bir intel ve benim ati hd 4650 den daha iyi bir performans veriyor. Gerisini sen düşün artık...

omergex

o zaman ben elle kurayım dediklerinize göre öyle daha sağlıklı olucak ve yeni bir sürüm duyrulduğunda da yine aynı şekilde birşey yapmadan elle kurucam

var mı itiraz :D
itiraz bekliyim ben nolur nolmaz.

evet ati en problemli malesef, ben de öyle bi hangaryada aldığım için laptopu çekiyoz işte..
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

GAREZ

intel onboard ekran kartlarını kötü bulanlar düşünsün... asıl kötü olan sürücü geliştirmede ağır kalan ati... bu çileye katlanacak yada ubuntu'nun kurduğunu kullanacaksın...