[Çözüldü] Vmware kaldıramadım

Başlatan dgtlygtabi, 05 Haziran 2010 - 16:45:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dgtlygtabi

üstadlarım Vmware kaldırmak için hangi komutu kullanacam çözemedim sudo apt-get purge vmware-player yazdım olmadı purge den sonra ne yazmak gerekiyor? yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dgtlygtabi

sudo LANG=ENG bash '/home/yigit/İndirilenler/VMware-Player-3.1.0-261024.i386 (1).bundle'

şeklinde kurmuştum

heartsmagic

O zaman dpkg veya paket yöneticisi ile kaldıramazsın. Kendisini bir yerlere kopyalamıştır, kurulum sürecini takip edemediğimden net bir şey söyleyemiyorum. Ancak sana ait veya sisteme ait çalıştırılabilir yollardan birindedir. Örneğin /usr/bin /usr/local/bin, ~/bin gibi.

dgtlygtabi

hocam o zaman şuna bir çözüm bulsak? yardımcı olabilirmisiniz işin içinden çıkamadım da?

bytan

Kopyalanan dosyaların yerlerini kendin bulup elle temizlemelisin. Alttaki gibi bir aramayla kabaca çıktı alırsın. Aldığın çıktıya göre de klasörleri temizlersin.

sudo updatedb
locate VMware
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

dgtlygtabi

üstadım çıktı şu, fakat ben /usr/lib/vmware burada ki vmware i tamamen silmek istiyorum ama izin vermiyor, sizi meşgul ediyorum kusura bakmayın ama işin içinden çıkamadım şimdiden çok teşekkürler

root@yigit-laptop:/home/yigit# updatedb
root@yigit-laptop:/home/yigit# locate VMware
/home/yigit/İndirilenler/VMware-Player-3.1.0-261024.i386 (1).bundle
/home/yigit/İndirilenler/VMware-Player-3.1.0-261024.i386.bundle
/usr/lib/vmware/tools-upgraders/VMwareToolsUpgrader.exe
/usr/lib/vmware/tools-upgraders/VMwareToolsUpgrader9x.exe
/usr/lib/vmware/tools-upgraders/VMwareToolsUpgraderNT.exe
root@yigit-laptop:/home/yigit#

bytan

Alttaki ile açıp /usr/lib/vmware  klasörünü temizleyebilirsin.

sudo nautilus

Bu arada çalıştırmak için kullandığın menüye ve kısayola bakarak çalıştırma dosyasını da bulup temizlemelisin. Bu arama kriteriyle bu dosya görünmemiş.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

gfb_hakan43

dgtlygtabi

üstadım root olarak dosyaları sildim ama halen menüde duruyor bende ana menü listesinden kaldırdım en azından görünmüyor

bytan

Zaten elle temizlik yaptığın için menüden de kendin temizlemek durumundaydın.

PF @ ST

Mx0Ub

merhaba
peki sanal ağ kartlarını nasıl silicez ?
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

bazoka

aynı sorun bende de var. arkadaşla aynı şekilde kurulum yapmıştım. sonra kaldırmak için burada "silin" denilen klasörü sildim. fakat komut satırından hala vmware*.* komut dosyaları görünüyorlar çalışmamalarına rağmen. biraz araştırma yaptım ve :

sudo sh VMware-Workstation-7.0.0-203739.x86_64.bundle -u vmware-workstation

komutunu verdim. olumlu veya olumsuz bir ileti göstermedi. ben de programı sağlıklı bi şekilde yeniden kurmak için :

sudo sh VMware-Workstation-7.0.0-203739.x86_64.bundle

komutunu verdim. bu sefer de program :

the system is up to date.
nothing has been modified.

diye programın zaten kurulu olduğuna dair bir uyarı verdi.

şimdi bu sorunu aşıp nasıl sağlıklı bir kurulum yapabilirim ? ya da sağlıklı bir şekilde sistemden nasıl kaldırırım VMW yi. yardımcı olursanız çok sevinirim.

heartsmagic

bazoka

evet çözüldü  ;D dosyaları teker teker sildim. sorun sürümle alakalı çekirdek uyuşmazlığıymış. daha yeni sürümünü kurabildim.