UBUNTU 10.04 Ati HD4770 xf86 Sürücülerini Kurmak (İlk Geleni Kaldırıp)?

Başlatan KemalALKIN, 03 Haziran 2010 - 18:11:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

UBUNTU 10.04 Ati HD4770 xf86 Sürücülerini Kurmak (İlk Geleni Kaldırıp)?
bunu nasıl yapabilirim ilk gelen sürücü çok parlak aşırı derecede (beta 1 den sonra bu sürücü parlak kaldı)
ilk geleni kaldırıp nasıl bunu kurabilirim (parlaklık gider mi birde)

ona göre kurup ömür boyu kullanıcağım inş
linuxa tamamiyle geçememin tek nedeni bu sayın ubuntu üstadları

Acil Yardımlarınızı Bekliyorum

onu kurunca eskisi kalıyordu ve parlaktı birde xorg.conf falan nasıl oluşturup kartı yükle uyarısını gidereceğimi anlatın lütfen (açık kaynak için)

eğer buda aşırı parlaklık verir diyorsanız önerilerinizi bekliyorum

atinin kendi sürücüsü wine açarken falan siyah şeritler çıkartıyor o yüzden bunu soruyorum sizlere

9.10 da şu 4650 açık kaynak sürücü kurmak konusunu 10.04 de uyguladım hiç bir yararı olmadı sanırım zaten o sürücüleri aynı

Acil yardımlarınızı bekliyorum ona göre kurucağım komple sisteme

Teşekkürler
www.tckemal.ist

heartsmagic

ATI'nin dağıttığı kendi sürücülerinden mi bahsediyorsun? Eğer öyleyse forumda anlatımı zaten mevcut. Son yayımlanan sürücülerde parlaklık ayarını değiştirememe sorunu aşıldı diye biliyorum. Tabii sen bunu soruyorsan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Haziran 2010 - 23:14:50
ATI'nin dağıttığı kendi sürücülerinden mi bahsediyorsun? Eğer öyleyse forumda anlatımı zaten mevcut. Son yayımlanan sürücülerde parlaklık ayarını değiştirememe sorunu aşıldı diye biliyorum. Tabii sen bunu soruyorsan.
kurdum ve güncelledim ancak halen parlaktı
şimdi baştan format atıcam tekrar (atiyi denedim (kapalı kaynak olan sitesindeki) gene aynı...)
şu anda format atıyorum acil yardım bekliyorum arkadaşlar

Saygılar;
KemalALKIN
www.tckemal.ist

Shamata

daha once yazmistiniz duzeldi diye ustelik tarif de etmistiniz onceki actiniz konuda. Bende denemistim (ayni karti kullaniyorum bu arada) ama tarif ettiginiz gibi kurunca hala mesa yani ontanimli surucululeri kullaniyordu lucid. Bende sasip kalmistim sizde oldu da bende olmadi diye. Oyle gorunuyor ki sizde de olmamis. Su anda 10.5 driver cikmis ve bu sefer kurunca duzeldi. Onceki 10.4 ile problem vardi sanirim en azindan HD 4770 ile.

once 10.5 kurdum sonra buyutup kucultme basligindaki depoyu ekledim ve iki guncellemeyi kurdum. ondan sonra yine 10.5 kurdum restart verdim ve su anda 10.5 kullaniyor :) ....... ustelik eskiden kure.tv sitesindeki flash videolari izlerken asiri derecede yirtilmalar oluyordu. bende arora browaser kurmustum az da olsa duzelmisti. Su anda ise karmicteki arora ile yakaladim sonucu normal firefox ile yakalamis durumdayim. Yani yirtilmalar var ama en azindan seyredebiliyorum.