[Çözüldü] Yüksek Çözünürlük Düşürmek İstiyorum

Başlatan efes-u, 02 Haziran 2010 - 19:56:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efes-u

Via Chrome Ekran Kartım Var Çözünürlük En Fazla 800 x 600 Oluyordu Bunu Yükseltmek İçin xorg.conf Düzenledim. Galiba Başkasının Monitorüne Göre Ayarlı, Pek Anlamadığım İçin Bakmadan Kopyaladım Ve Şimdi Monitörümün Görüntüleyemeyeceğinden Daha Yüksek Oldu. Monitörüm Tüplü Ve En Fazla 1152 x 768 Çözünürlük Destekliyor. Benim İstediğimse Bilgisayar Açılırken Bu xorg.conf Dosyasını Deiştirmeyi Öğrenmek, Birde O İlk Siyah Ekrana Girmeden Ubuntu Açıldığı İçin Oraya Nasıl Girebiliceğimi Öğrenmek..

utdmr

Ctrl+Alt+F1 ile sanal terminale geçip login olduktan sonra;
sudo nano /etc/rc.d/xorg.confkodu ile düzenleyebilirsiniz xorg.conf'u.

Veya GRUB'dan recovery modunu da kullanabilirsiniz üstteki yöntem işe yaramazsa.

Bu arada, bütün kelimelerin ilk harflerinin büyük olmasındansa, sadece cümlenin ilk kelimesinin ve özel isimlerin ilk harflerini büyütmek büyük harfe anlam katıyor :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

efes-u

Bu Büyük Harf Bende  Tutku Gibi Bişey Küçüklüğümden Beri Var :)
Bu Arada Denedim Ve Açılan xorg.conf Dosyası Boş Çıkıyor Hatırladığım Kadarıyla /etc/x11/ Klasörü İçindeydi Ama Ordakide Boş Çıktı Acaba root Olarak mı Giriş Yapmam Lazım Eğer Öyleyle Nasıl Yapıcağımıda Söylerseniz Sevinirim Çünkü Login'e root yazında Şifreyide Girince Kabul Etmiyor   :-\

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Haziran 2010 - 20:20:58

Birde Recorvery Mode'u Nasıl Kullanıcam Acaba Çünkü Başlarken Sormuyo Onları Windows Varken Soruyordu Ama Şimdi Ubuntuyla Format Attım Sormamaya Başladı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Haziran 2010 - 21:10:26

Sorunu Çözdüm Karanlık Login Ekranında Ezbere Giriş Yaptım Ve Girince Görüntü Düzeldi Ve Artık Bütün Çözünürlük Seçeneklerim Açık Çok Mutluyum Konuyu Kilitleyebilirsiniz Teşekkürler :)

eribol

Etiketleyip kilitliyorum.

Not:Lütfen yazım kurallarına uyun.