Bir kez daha youtube problemi!

Başlatan numeric2002, 02 Haziran 2010 - 06:15:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

btk sanırım youtube u kapatırken bir kaç yeri daha kapatmış. aldığım duyumlara google analytics te gitmiş bir dönem.
açıp kapama işlemini kavanoz kapağına uygular gibi yaptıklarından çıkıyor bu sorunlar.

o değil btk dan neyim eksik. yarın kapatıyorum siteyi.
Chmod bizim işimiz.

numeric2002

open dns kullanıyordum ama sorun devam ediyor. google dns kullanmak için şu şekilde mi düzenlemem gerekiyor? (değilse google dns için ne yapmam lazım?)

/etc/resolv.conf

Generated by NetworkManager
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

badhero

@numeric2002, yaptığınız işlem doğru.

Bloodless

Google DNS kullanıyorum malesef yine giremiyorum Ühühühü  :'(
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

badhero

Alıntı yapılan: Bloodless - 02 Haziran 2010 - 20:20:07
Google DNS kullanıyorum malesef yine giremiyorum Ühühühü  :'(

İmkansız! "Bilgisayarı yeniden başlattınız mı ya da resolv.conf dosyasını değiştirilemez yaptınız mı?" gibi sorular sormak istiyorum şu anda. Çünkü sorun olmaması gerekiyor. :) :)

Ozmo

badhero

Alıntı yapılan: Ozmo - 02 Haziran 2010 - 20:50:37
pardon yanış yere yazdım :(

Ben de n'oluyor benim beyin kısa devre mi yaptı dedim ya aynı mesajı iki farklı yerde görünce. :)

Bloodless

rifat@rifat-laptop ~ $ lsattr /etc/resolv.conf
-----a-----------e- /etc/resolv.conf

rifat@rifat-laptop ~ $ cat /etc/resolv.conf
# Generated by NetworkManager
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

ama sonuç yok :(
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

Ozmo

Alıntı yapılan: bethiro - 02 Haziran 2010 - 20:55:47
Alıntı yapılan: Ozmo - 02 Haziran 2010 - 20:50:37
pardon yanış yere yazdım :(

Ben de n'oluyor benim beyin kısa devre mi yaptı dedim ya aynı mesajı iki farklı yerde görünce. :)

sunucu yavaş nereye yazacağımı karıştırdım :)

atillux

Arkadaşlar, biraz öncesine kadar Open DNS kullanıyor ve başta Youtube olmak üzere pek çok Google hizmetine giremiyordum. Biraz önce Comodo DNS kullanmaya başladım ve Youtube dahil artık tüm Google hizmetlerini kullanabiliyorum.

156.154.70.22, 156.154.71.22

umah

Alıntı yapılan: atillux - 02 Haziran 2010 - 21:51:36
Arkadaşlar, biraz öncesine kadar Open DNS kullanıyor ve başta Youtube olmak üzere pek çok Google hizmetine giremiyordum. Biraz önce Comodo DNS kullanmaya başladım ve Youtube dahil artık tüm Google hizmetlerini kullanabiliyorum.

156.154.70.22, 156.154.71.22

youtube oldu ama bunun gibi sayfalar çok zor açılıyor :(
http://www.istanbul2010.org/ETKINLIKTAKVIMI/ETKINLIKARAMA/index.htm

Payşalımlar için tşkler
Ramazan Bayramımız mübarek olsun.

vasily

google dns kullanıyorum fakat yine de youtube a bağlanamıyorum. Bu sorunu çözebilen bir arkadaş varmı acaba

Ozmo

ttnet kullanmıyacagım bundan sonra onun yerine başka alternatifler olması güzel superonline adsl biri adsl doping adsl yada 3g...

bu yasakları kınıyorum....

canosayan

Alıntı yapılan: Ozmo - 03 Haziran 2010 - 08:26:25
ttnet kullanmıyacagım bundan sonra onun yerine başka alternatifler olması güzel superonline adsl biri adsl doping adsl yada 3g...

bu yasakları kınıyorum....

iyi güzelde bu yasakları ttnet koymuyor. hani bizim internetin bir superonline oda yasaklı. yasakları mahkemelerin kararı ile bilişim teknolojileri kurumu getiriyor diye biliyorum. türk telekominikasyon kurumu ise yasakları uyguluyor.

yasak olması hoş değil tabiki. fakat diğer yandan youtube'da bizi o kadar sallamıyor. sonuçta nede olsa biz böyle konuları açıp yöntemleri sıralıyoruz. her ne kadar güvenilir olmasada alexa ya göre youtube en çok gidriğimiz 6 site. hal böyle olunca tamamlayıp vermesi gereken evrakları youtube vermiyor. yani devlet youtube için tüzel bir kişilik  tanımıyor. Videoları kaldırma gibi bir olay olmayınca mahkemelerde yasaklıyor.

Bir diğer ilgi çekici konu ise, youtube bir ünlünün video klibini yüklediğinizde yada videonuzda sesini kullandığınızda, videonun sesini kaldırıp yada videoyu kaldırıp önlem alabiliyor. ve bunu da çok hızlı yapıyor. fakat bir milleti rahatsız edecek bir video yüklendiğinde, bir ülke talepte bulunduğunda işleme almıyor.

hani aslında baktığımızda youtube'un gözünde bir müzik şirketi kadar ederimiz yok.
Chmod bizim işimiz.

munirekinci

Alıntı yapılan: kalender - 02 Haziran 2010 - 15:56:27
sudo gedit /etc/hosts

dosyasına bunları eklemek sorunu çözdü

74.125.43.103 youtube.com
74.125.43.103 www.youtube.com
74.125.43.103 docs.google.com

:)

kaynak: http://shiftdelete.net/google-hizmetlerine-ulasilamiyor-cozum-ne-_21072-s3.html

Teşekkürler, Google Docs ve Google İngilizce anasayfasındaki arkaplan değiştirme aracı artık çalışıyor.

Ayrıca şu iki ip adresi de youtube'un yeni ip adreslerinden, bunların da host dosyasına eklenmesini Linux severlere öneririm:
209.85.229.99 www.youtube.com
209.85.229.99 youtube.com

Selamlar...
M.

setare

Alıntı yapılan: munirekinci - 03 Haziran 2010 - 23:51:42
Alıntı yapılan: kalender - 02 Haziran 2010 - 15:56:27
sudo gedit /etc/hosts

dosyasına bunları eklemek sorunu çözdü

74.125.43.103 youtube.com
74.125.43.103 www.youtube.com
74.125.43.103 docs.google.com

:)

kaynak: http://shiftdelete.net/google-hizmetlerine-ulasilamiyor-cozum-ne-_21072-s3.html

Teşekkürler, Google Docs ve Google İngilizce anasayfasındaki arkaplan değiştirme aracı artık çalışıyor.

Ayrıca şu iki ip adresi de youtube'un yeni ip adreslerinden, bunların da host dosyasına eklenmesini Linux severlere öneririm:
209.85.229.99 www.youtube.com
209.85.229.99 youtube.com

Selamlar...
M.

Bu değişiklik + Open DNS ile Youtube'a giriyor, bilgi için teşekkürler

özgürubuntu

O değil de Android İşletim Sistemli telefonları olanları canından bezdirdi bu, birisi de benim (:

Ozmo

kökten çözümü buldum :) vidalia tor privoxy :)

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

qosco

Arkadaşlar hosts a şunları girdikten sonra youtube'a giriş yapabildim. Umarım yardımcı olur.

74.125.43.103    google.com
74.125.43.103    www.google.com
74.125.43.103    google.com.tr
74.125.43.103    www.google.com.tr

teksalih

Jack0Sparrow

open dns, google dns, host dosyasına ip ekleme gibi yukarıdaki işlemleri yaptım ama yine de youtube a giremiyorum. Başka bir çözüm var mı ?

badhero

Alıntı yapılan: Jack0Sparrow - 14 Haziran 2010 - 14:00:54
open dns, google dns, host dosyasına ip ekleme gibi yukarıdaki işlemleri yaptım ama yine de youtube a giremiyorum. Başka bir çözüm var mı ?

Host olayının işe yaraması gerekiyordu. Bilgisayarı yeniden başlattınız mı?

bytan

İlave olarak tarayıcı geçmişi temizliği yapıldı mı?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST