Ati Catalyst 10.5 Sürücüsü yayımlandı

Başlatan ozan2680, 27 Mayıs 2010 - 15:58:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozan2680

Speed

omergex

ubuntu 10.04 kullanıyorum. direk donanım sürücüsünden kurdum ekran kartımı, şimdi güncelleyebilr miyim yoksa elle mi kurcaz bu sürümü kullanmak için?
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

stratovarius

Elle kurulum yapman lazım ama önce eski sürücünü kaldırman gerekiyor.  İndiriyorum bakalım bir fark var mı :D

risperdal

Alıntı yapılan: stratovarius - 27 Mayıs 2010 - 19:09:34
Elle kurulum yapman lazım ama önce eski sürücünü kaldırman gerekiyor.  İndiriyorum bakalım bir fark var mı :D

Kurduktan sonra izlenimlerini paylaşır mısın bizimle?

stratovarius

Kurulumu yaptım eski drivera göre ben bir fark sezmedim açıkcası :D

omergex

zaten oyunlarda falan bi performans artışı oluyomuş galiba, napalım kaderimiz böyle

stratovarius

Gnome masaüstünde parlaklık sorunu mevcuttu özellikle ati dirverını kurduktan sonra parlaklık %100 de takılı kalıyordu ve değişmiyordu, bazı yerlerde bu sürücüyü kurarak bu sorunun aşıldığını yazmışlar. Bende gnomeda bu sorunla başım dertteydi ama kde'ye geçtiğim için deneme şansım olmadı. Aynı sorunu yaşayıpda bu sürücüyü kullanınca sorunu çözülenler bilgi verirse sevinirim. Hatta fn tuşlarıyla parlaklık sorununda düzeldiğini yazan olmuş :P kde de bu sürücüyü kullanmama rağmen ben hala fn ile parlaklık değiştiremiyorum :D

stratovarius

Evet bugün gnome üzerinde yeni sürücüyü denedim sonunda ve bahsedilen sorunun çözüldüğünü gördüm parlaklık ayarlarını artık yapabiliyorum .

omergex

Alıntı yapılan: stratovarius - 02 Haziran 2010 - 09:04:27
Evet bugün gnome üzerinde yeni sürücüyü denedim sonunda ve bahsedilen sorunun çözüldüğünü gördüm parlaklık ayarlarını artık yapabiliyorum .

oo çok iyi olmuş bu :)

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6122.0.html burada anlatılan 2. yontemle guncel driverı kurduk varsayalım. daha sonra 10.06 çıktı diyelim.
10.06 yı kurmak için 10.05 i kaldırmam gerekli mi? eğer gerekliyse nasıl yapacağım?

Shamata

10.6 çıkmış

sitesinden kartiniza gore indirip kurun.

not: ben karmic koalaya kurdum cataliste 10.5 gorunuyor hala ama kurunca compiz buyut kucult olayi duzeldi :)

omergex

vayy :) ee bu gibi durumlarda elle mi kurmak daha akıllıca olur yoksa depodan fglrx mi?

Yiğit Ateş

Nerede okuduğumu bilmiyorum ama 10.6 ile pek çok sorunun düzeltildiği yazıyordu.

hitokiri

Alıntı Yapvayy :) ee bu gibi durumlarda elle mi kurmak daha akıllıca olur yoksa depodan fglrx mi?
valla şiimdiki halinden memnunsan hiç bulaşma önce kurduklarını kaldır kurucaksanda :)
elle kurduysan ,
sudo sh /usr/share/ati/uninstal.sh
gibi bi şey olucak :)
sonra kur :)

omergex

memnunum ya bulaşmıcam valla bi kere böyle yaptım çöktü zaten güncelleme yapınca.. iyidir böyle iyidir :D

stratovarius

sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh

ile sürücüyü kaldırabilirsiniz. Ayrıca yeni sürücü 10.6 ile bir çok sorun çözülmüş büyültme küçülteme sorunuda dahil tavsiye ederim :D

Shamata

Alıntı yapılan: stratovarius - 18 Haziran 2010 - 10:20:44
sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh

ile sürücüyü kaldırabilirsiniz. Ayrıca yeni sürücü 10.6 ile bir çok sorun çözülmüş büyültme küçülteme sorunuda dahil tavsiye ederim :D

peki cataliste sizde de 10.5 mu gosteriyor yoksa 10.6 versionu mu gozukuyor. Bende 10.5 gorunuyor o yuzden soruyorum

stratovarius

catalyst sürümü olarak 10.5 gözüküyor ama driver kesinlikle 10.5 den farklı :D

risperdal

Alıntı yapılan: stratovarius - 18 Haziran 2010 - 17:34:45
catalyst sürümü olarak 10.5 gözüküyor ama driver kesinlikle 10.5 den farklı :D

Kurduktan sonra ne gibi farklar gözlemlediniz?

stratovarius

Herhangibir ekstra depo eklemeden sadece sürücü ile büyültme küçültme sorunu çözülmüş , ekran parlaklık ayarı çözülmüş. 10.5 in daha iyi geliştirilmiş versiyonu kesinlikle. Ati bu sürücü ile kendini aştı :P

risperdal

Kararmalardan, pırpırlamalardan, yırtılmalardan ne haber? :D

Shamata

onlardan kurtulus yok galiba :D

en azindan simdilik ....
ileride belli olmaz bakariz compiz sorunu gibi bir anda oda yok olur. gorurmuyuz o gunleride ...

stratovarius

bahsedilen kararma,pırpırlanma ve yırtılma sorununu hiç yaşamadığım için birşe diyemiyeceğim.

bytan

Yeni sürümü çıktığı için bu başlığı kapatalım, diğer başlıktan devam edelim:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,20192.0.html
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST