Haydi Gelin, İstenilen Dilin Kılavuzunu Tr Yapalım?

Başlatan CodErode, 27 Mayıs 2010 - 12:20:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Alıntı yapılan: blu_ret - 25 Ağustos 2010 - 16:55:46
Amaaa her seye ragmen ben destek vermeye hazirim, ingilizce seviyemede guveniyorum.... 8)

İşte tayfa için çok uygun bir arkadaş daha,

çabuk gel çabuk :)

Ozgurluk

Ülke olarak bilişim teknolojilerini kullanmakda geriyiz yapıcanız ceviriler arkadaşlar benim fikrimce bu farkı kapatıcaktır. Kaldı ki programlama konusunda doğru düzgün türkçe kitap yada kaynak bulmak insanlar için çok güç. Kaldıki yeni başlayan bir insanın beni gibi :D bu kaynakları anlaması çok güç. Onun için çeviri yapıcak arkadaşlar gerçekten özgürlük adına çok önemli işler yapmış olacaklar. Keşke benimde ingilizcem iyi olsada bende cevirebilsem.

Benim tercihim Java,php,mysql ve Pyhton yönünde olurdu. Aslında bilgi becerilerimiz olsa zamanımızda olsa kaynak tarayıp sıfırdan kitap yazıp gpl ile yayınlıycaksın nette. Aklıma birde şu gelir. Ubuntu sudo ekibi ile enixma en iyi özgür dergileri hazırlayan ekip bu ekip bir araya gelip ubuntu linux kitabı yazsalar olay olur. :D Saygılar.

Papyrux

Program yazacak kadar hiç bir dili bilmiyorum... Proje yöneticisi kim olacaksa sıkı bir yönlendirme ile sanırım bu projeye katkı sağlarım... Haftalık ve Aylık hedefleri (birlikte verilen kararlar sonunda oluşan hedefleri) tuttururum... Böylece bir dil üzerinde bilgi sahibi olmak için iyi bir fırsat yakalamış olurum... Kazan Kazan :)

Ben varım...

LCV (e-mail) :D 
papyrux

eribol

Madem bir başlık var burada yazayım. Bu yıl programlama dersinde beni serbest bırakmışlar :) Ben de madem öyle ne gerek var C# anlatmaya gül gibi Vala varken diye düşündüm. Hem yazım kuralları neredeyse aynı. Visual Studio .Net sevmiyorum zaten. Bu nedenle derslerde anlatmak üzere Vala'yı kendimce çevirip duracağım.

Zaman buldukça wiki'ye de ekleyebilirim.

hitokiri

Alıntı yapılan: eribol - 30 Aralık 2010 - 10:00:20
Madem bir başlık var burada yazayım. Bu yıl programlama dersinde beni serbest bırakmışlar :) Ben de madem öyle ne gerek var C# anlatmaya gül gibi Vala varken diye düşündüm. Hem yazım kuralları neredeyse aynı. Visual Studio .Net sevmiyorum zaten. Bu nedenle derslerde anlatmak üzere Vala'yı kendimce çevirip duracağım.

Zaman buldukça wiki'ye de ekleyebilirim.
Woow şükür kavuşturana :)
artık döküman delisi olucaz gibi görünüyor vala'da  :)

dyrnade

Her türlü çeviriye katkıda bulunurum ne zaman isterseniz.Çok güzel birşey düşünmüşsünüz.