Wordpress'deki Video Oynatıcıyı Kullanan Var Mı?

Başlatan messengerone, 23 Mayıs 2010 - 21:20:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

messengerone

Sorum wordpress kullananlara:Bildiğiniz gibi Wordpress'in kendi video oynatıcısı var. Bir yazınıza video ekleyebiliyorsunuz.
1.Video sitesi yapmak için, video göstermek için wordpress'in bu kendi player'ı yeterli değil mi?
2.Neden video/film sitesi yapanların çoğu JW-Player adındaki player'ı bloğuna koymayı tercih ediyor? JW-Player şart mı video oynatmak için? Wordpress'in kendi video player'ının ne dezavantajları ve JW'nin ne avantajları var?
Teşekkürler...
Açık kaynaklı özgür yazılımların topluma en büyük faydası hırsızlıktan kurtarmasıdır..

utdmr

Wordpress'in kendi video oynatıcısı mı var?

Kullandığınız bir eklenti olmasın o?

Edit: Evet, video ekleme opsiyonu var, ancak kullananı görmedim, belki başka bir olayı vardır, ben de merak ettim onu.

JW-Player'i kullanmıştım, rahat ve kullanışlı bir player, ancak WP'nin kendisininkini kullanmak daha rahat olur tabii.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

canosayan

Chmod bizim işimiz.

messengerone

Eklentilerde JW-Player kurma seçeneği olduğu söyleniyor, doğru mu? (http://wordpress.org/extend/plugins/jw-player-plugin-for-wordpress/)
Eklentilerin içinde gören, kuran, çalıştıran varsa haberdar ederse sevinirim..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mayıs 2010 - 14:57:41

Dün tekrar inceledim evet varmış: Wordpress'de "eklenti yükle" diyip, adını yazıp aratırsanız "Jw Player for Wordpress" diye ve başka bir tane daha JW-Player eklentisi var. Fakat çalıştırabilmemiz için localhost veya harici hostta en az "php5.2" kullanılıyor olması lazımmış.
Açık kaynaklı özgür yazılımların topluma en büyük faydası hırsızlıktan kurtarmasıdır..

messengerone

Canosayan, sizde Hana FLV Player olduğunu söylemiştiniz. Ben de onu kurdum çalışıyor ama medya kütüphanesindeki bir video dosyasını oynatırken çalışıyor.
Hana Flv player'ın embed kod veya url ekleme kısmını beceremedim? Yardımcı olur musunuz? Elimde bir embed kod var, Hana'nın en üst bölümüne yapıştırıyorum "video (required)" diyen kısma ama bir türlü çalışmıyor.. Ne yapmam lazım?

canosayan

embed kodu için player a gerek yok. embedd kodunu yzı alanının html tarafına yapıştırırsanız zaten çalışır.
Chmod bizim işimiz.

messengerone

Gerçekten dediğiniz gibi oldu. Embed kodu olayı tamam... Peki bir video url'sini Hana Player'da nasıl çalıştıracağım? Yeni eklenti yükle dedim Hana'yı yükledi. Ama bundan sonra ne yapacağımı bilemedim. Örneğin,
*blogda "yeni yazı ekle" diyorum. Yazıya video ekleyeceğim için (ama video url'si) Hana player'in ikonunu tıklıyorum, "video(required)" diye bir yer var oraya url'yi giriyorum.
*Yazıya baktığımda bir player yerleştirmiş oluyor ama içerik yok yani video yok. "stream not found" mesajı var.
*Hana'nın kendi websitesini de aklım erdiğince inceledim, forumları dolaşıyorum kaç gündür ama ingilizcem ve bilgisayar bilgim yetmiyor.

Siz biliyorsanız lütfen söyleyin: Eklentiler bölümünden bu Hana Player'ı yükledikten sonra -ki zaten otomatik yükleniyor, elle başka ayarlar mı lazım? Yoksa ben url'yi yanlış bir yere mi yapıştırıyorum? Gizlim saklım yok biliyorsunuz bir film sitesi yapmak niyetindeyim..

canosayan

Alıntı yapılan: messengerone - 26 Mayıs 2010 - 18:31:25
Gerçekten dediğiniz gibi oldu. Embed kodu olayı tamam... Peki bir video url'sini Hana Player'da nasıl çalıştıracağım? Yeni eklenti yükle dedim Hana'yı yükledi. Ama bundan sonra ne yapacağımı bilemedim. Örneğin,
*blogda "yeni yazı ekle" diyorum. Yazıya video ekleyeceğim için (ama video url'si) Hana player'in ikonunu tıklıyorum, "video(required)" diye bir yer var oraya url'yi giriyorum.
*Yazıya baktığımda bir player yerleştirmiş oluyor ama içerik yok yani video yok. "stream not found" mesajı var.
*Hana'nın kendi websitesini de aklım erdiğince inceledim, forumları dolaşıyorum kaç gündür ama ingilizcem ve bilgisayar bilgim yetmiyor.

Siz biliyorsanız lütfen söyleyin: Eklentiler bölümünden bu Hana Player'ı yükledikten sonra -ki zaten otomatik yükleniyor, elle başka ayarlar mı lazım? Yoksa ben url'yi yanlış bir yere mi yapıştırıyorum? Gizlim saklım yok biliyorsunuz bir film sitesi yapmak niyetindeyim..

adres satırından kopyala yaptığınız bir linki mi hana ile çağırıyorsunuz? bu hiç bir işe yaramaz çünkü o link bir html sayfası döndürür.
hana ile doğrudan videoya linkler vermelisiniz.
Chmod bizim işimiz.