Backtrack 4

Başlatan anubisx, 23 Mayıs 2010 - 20:43:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anubisx

Arkadaşlar

http://www.backtrack-linux.org/downloads/ dan
Last Update: 11.01.2010

Description: Image Download

Name:: bt4-final.iso Size: 1570 MB

MD5: af139d2a085978618dc53cabc67b9269

i indirdim.Evde DVD yazıcım olmadığı ve ubuntuda 3-4 gb lık yer boş yer kaldığı için isoyu flash bellekte internet cafeye gönderip dvd ye yazdırdım.

Şimdi benim istediğim bu DVD yi liveDVD olarak kullanmak bunu nasıl yapıcam.

ve dvd nin içerisinde direk  bt4-final.iso dosyası var..

ironic

Eğer iso kalıbı canlı (live) olarak çalıştırmak için gerekli bileşenleri içermiyorsa, istediğin şekilde kullanamazsın.

anubisx

ironic

unetbootin ile flaş belleklere (live olarak çlıştırmak için) kuruluyormuş. Haricinde canlı çalışan bir iso kalıbı göremedim.

http://www.backtrack-linux.org/tutorials/

bytan

Alıntı yapılan: anubisx - 23 Mayıs 2010 - 20:43:41
ve dvd nin içerisinde direk  bt4-final.iso dosyası var..

Eğer bu şekilde, kalıp olarak yazdırmak yerine, dvd'ye iso dosyası olarak atıldıysa çalışmaması da normal. Ayrıca madem flash'ın da var, boyutu izin veriyorsa @ironic'in dediği gibi flash üzerinde çalışacak şekilde yapılandırabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Linuxman.

Unebootin ile sorunsuz bir sekilde kullanabilirsin,ben denedim.Flash bellegin boyutu kucukse 3.versiyonu indirebilirsin.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

dagger

unetbootin ile çalışıyor ben denedim. tavsiye ederim onu kullan.

aybars

Ben dagitimlari denemek icin genelde virtualbox kullaniyorum ve pek sorunla karsilasmiyorum tavsiye ederim.

Onoktake

cafedeki arkadaş yanlış anlamış. Veri diski yaratıp iso dosyasını içine atmış. halbuki iso'dan yeni dvd oluştur seçeneğiyle yapsaydı senin dediğin şey olurdu. :)
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

solomx

Arkadaşlar, Ubuntu'nun yanına BackTrack 4 kurdum ama şuanda Ubuntu 10.10'a giremiyorum (error 15). "Update grub" denedim yine olmadı, el ile grub ayarlarını da yapamadım; sanırım, bt4'ün ubuntu 8.10 üzerine kurulu olmasından ve kde yüzünden zorlanıyorum.

Ayrıca http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,192.msg1283.html#msg1283 başlığındakileri de uyguladım yine değişen bir şey olmadı.

Bt4'ü tamamen kaldırdığımda yine hata verdi (error: file not found) ve ubuntu 10.10'a yine giremedim. Bt4 üzerine, elimde sadece 9.4 cd'si olduğu için, ubuntu 9.4 kurdum bu sefer hiç bir sorun yaşamadım, ama ubuntu 10.10 ve 9.4'ü kaldırmadan yanına bt4 kurduğumda yine aynı sorunla karşılaştım.

Grub ayarlarını basitçe anlatırsanız sevinirim.  Şimdiden tüşekkürler.

not: Grub sorununu sadece bt4 kurduğumda yaşadığım için bu başlık altına yazdım, umarım hata yapmamışımdır.

bytan

9.04 cd'si ile olmayabilir. Bulabilirsen 9.10 ve üstü bir cd bulup Yeniden grub2 kurulumunu yaparsan 10,10 ile birlikte gelen grub2 açılır. Ya da bt içerisinde kullanılan grub'a ubuntu'ya ait değerleri işleyerek açmayı denemelisin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

solomx

Ubuntu 10.10 cd ile sorun çözüldü. Teşekkürler.