[Çözüldü] Toshiba A300- 15B ısınma sorunu

Başlatan Fırat Doğan, 23 Mayıs 2010 - 19:12:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fırat Doğan

Garip bir şekilde daha önce ubuntuyu kurduğumda böyle bir sorun yaşamamıştım. Şu anda, ana işletim sistmei olarak ubuntuyu kullnamaya hazırlanıyorum ancak laptopum aşırı ısınıyor, ben ubuntuyu kullnırken. Kapanacak kadar ısınmıyor ama fandan gelen ses rahatsız edicek boyularda yüksek ::). Şimdi lm sensors ile baktım : 70 derece olduğunu söteriyor yanındada şu ifade bulunuyor "(crit = +104.0C)"
Bu sorun hakkında yardımcı olaiblicek arkadaşlar varsa, çok iyi olur. Bu arada Ati Hd ekran kartım var ancak yazılımını yükliyemedim. Bu soruna ekran kartım neden oluyor olabilir mi? Ouyorsa o sorunu nasıl halledebilirim? Teşekkürler
A Ton Etoile....

zeitgeist

Ekran kartı nedeniyle olabilir. Ati başlığı altında sürücü kurulum yöntemleri anlatılıyor, o başlıkları inceleyip ati sürücülerini kurabilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Fırat Doğan

İlginç bir şekilde hiç birşey yapmadığım halde sorunum kısmen çözüldü gibi duruyor. Şöyle analtayım: windowsumda sorunalr yaşadığım için bilgisayarıma yalnız ubuntu olucak şekilde format attım ve ısınma sorunum tamamiyle kayboldu(kendiğiliğinden), daha sonra bahsettiğiniz yerden ekran kartım için driver yüklemeye çalıştığımda ise başarılı olamadım. Bilgisayarı minimum görsellikle kullandığım sürece hılzı oluyordu ve hd videoları izlemek istediğimde de bir sorun yaşamıyordum. Aslına bakılırsa oyun oynamadığım için durumdan da memnundum. Bu gün bilgisayarımda güncelleştirme yaparken ubuntu 9.10 sürümümü 10.04 e yükselttim ve Sistem/Tercihler kısmına "ATI Catalyst Control Center"' ın yüklendiğini gördüm. Girmek istediğimde sanki hiç bir şey yapammışım gibi tepkisiz kaldı işletim sistemi ancak görselliği "normal" seviyeye hatta "ekstra"ya aldığım halde sistemde hiç bir yavaşlama ve ısınma problemi olmuyor. Video ve HD video izleme konusunda yüksek perfonmans alıyorum, laptop'umun fanları tamamiyle sessiz (hatta windowsdayken daha çok ses çıkartıyorlardı :)) Nasıl oldu bilmiyorum ama sorunum çözüldü sonuçta. Teşekkürler. Aynı sorunu yaşıyan arkadaşlara, 10.04 sürümünü denemelerini tavsiye ediyorum.
A Ton Etoile....

zeitgeist

Şanslı Ati kullanıcılarındansın o halde  ;) Ati CCC uygulamasını çalıştırma meselesiyle ilgili forumda bir kaç başlık olacaktı. İngilizce olarak çalıştırıldığında sorun çıkarmıyordu.

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles